هتل های مشهد
بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

مسكني به نام خنده براي تحمل درد

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,428
  پسندیده شده:
  50,766
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  خنده نه تنها ناراحتی ها را رفع می کند، بلکه ظاهرا دردهای شدید را نیز تسکین می دهد. این نتیجه تحقیقات پژوهشگران انگلیسی روی چندین داوطلب شجاع بوده که در جریان آزمایشی باید تحت سرما و فشار جسمی شدید فیلم خنده دار می دیدند.به گزارش دويچه وله، کسی که می خندد شدت درد را کمتر حس می کند. این نکته کشف جدیدی نیست، اما دانشمندان انگلیسی اینبار به سبک حیرت انگیزی دوباره واقعیت این نکته را به اثبات رسانده اند.
  خندیدن به ویژه به طور گروهی منجر به آزاد شدن ماده "آندورفین" در بدن می گردد و و باعث می شود که فرد درد را راحت تر تحمل کند. این نتیجه ای است که رابین دانبار از دانشگاه آکسفورد در جریان پژوهشی جدید به آن دست یافته است. در این پژوهش داوطلبان یکبار به تنهائی و بار دیگر به طور گروهی ابتدا فیلمی خنده دار و سپس فیلمی مستند را تماشا  کردند. پژوهشگران مدت زمانی که هر یک از داوطلبان می خندیدند را اندازه گرفتند.
  در این میان حس درد به این صورت مورد آزمایش قرار گرفت که محققان در هنگام تماشای فیلم ها به دور بازوی داوطلبان دستگاه فشارسنج وصل کرده و کیسه  هوای درون بازوبند را بیشتر از حد عادی باد کرده  یا شیئی که دمای آن 16 درجه سانتی گراد زیر صفر است را روی بازوی آنها قرار داده اند. در این شرایط داوطلبان بایستی گزارش می دانند که تا چه حدی می توانند درد را تحمل کنند.
  آنها در جریان این آزمایش ها کشف کردند که داوطلبان هنگام خنده درد بیشتری را می توانند تحمل کنند. این پژوهشگران حدس می زنند که واکنش بدن هنگام خندیدن منجر به آزاد شدن ماده آندورفین در بدن می شود.»
  این ماده خاصیتی شبیه به مخدرها مانند مرفین و دیگر مشتقات تریاک دارد. اندورفین که همچنین به "هورمون های خوشبختی" شهرت یافته، در جریان دریافت حس درد نقش مهمی دارند و سیستم دفاعی بدن را نیز تقویت می کند. مطالعات علمی دیگر در این زمینه نشان می دهند که افراد خنده رو ایمونوگلوبین بیشتر در بدن خود دارند، ماده ای که بدن را در برار عفونت های تنفسی حفاظت می کند.
  محققان همچنین احتمال می دهند که هنگام خندیدن، حبس کردن نفس به طور ناخودآگاه باعث آزاد شدن آندورفین می شود. آنها در جریان این پژوهش متوجه شدند که این تأثیر خنده هنگامی که داوطلبان به طور گروهی فیلم های خنده دار نگاه می کردند، بیشتر بوده و تحمل درد آنها نیز در این شرایط افزایش می یافته است.
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100854998427
   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - مسكني نام خنده
 1. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  21
 2. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  23
 3. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  25
 4. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  48
 5. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  26
 6. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  99
 7. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  120
 8. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  61
 9. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  138
 10. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  133
 11. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  156
 12. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  76
 13. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  140
 14. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  146
 15. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  59