هتل های مشهد
بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

نجات درختان با كاغذ الكترونيكي

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,428
  پسندیده شده:
  50,766
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  به جرات مي توان گفت، يكي از عوامل مهم پيشرفت حيرت آور نوع بشر اختراع كاغذ بوده است. كاغذ يعني ماندگاري دانش و تجربه يك نسل براي نسل هاي بعدي. وجود كاغذ باعث شده است تا نوع بشر بتواند توانايي هاي خود را در همه زمينه هاي علمي توسعه داده و در نهايت پا به مرحله اي از رفاه بگذارد كه منجر به افزايش بي رويه جمعيت شود. فرهنگ اشتباه مصرف گرايي از يك سو و افزايش مداوم جمعيت از ديگر سو باعث شده است تا سياره زمين ديگر توانايي توليد حجم عظيم غذا، آب و ديگر مواد مصرفي مورد نياز انسان را نداشته باشد. كاغذ هم يكي از اقلام مورد مصرف بشر است كه اتفاقا از بدترين راه ممكن يعني قطع درختان به عنوان كارخانه هاي اكسيژن ساز زمين، توليد مي شود. اما گويا بشر هميشه راهي براي رهايي از مشكلات پيدا مي كند.
  بتازگي گروهي از دانشمندان تايواني، كاغذ الكترونيكي توليد كرده اند كه علاوه بر قابليت بازنويسي، با محيط زيست نيز سازگار بوده و بدون نياز به الكتريسيته كار مي كند. برخلاف فناوري كتاب هاي الكترونيكي موجود در بازار، كاغذ الكترونيكي با قابليت بازنويسي نيازي به روشن بودن پس زمينه ندارد و لذا الكتريسيته مصرف نمي كند.
  اين كاغذ ها براي ذخيره يا انتقال تصاوير روي صفحه نمايش انعطاف پذير خود تنها به گرما نياز دارند. با يك بار حرارت دادن، متن و تصاويري روي كاغذ حك شده و باقي مي مانند. براي پاك كردن نوشته هاي روي كاغذ الكترونيكي مي توان آن را داخل يك ماشين تحرير گرمايي شبيه به فكس گذاشت.
  از اين فناوري مي توان در محصولاتي نظير كتاب هاي ديجيتال، تابلوي اعلانات الكترونيكي و تابلوي اعلانات ديجيتالي بزرگ استفاده كرد.
  نتايج بررسي ها در آزمايشگاه نشان مي دهد تا 260 بار مي توان روي اين كاغذها نوشت و دوباره آنها را پاك كرد. تصور اين موضوع كار سختي نيست كه در صورت استفاده گسترده از اين نوع كاغذ الكترونيك، چه مقدار در مصرف كاغذهاي سلولوزي سنتي صرفه جويي شده و چه تعداد درخت از خطر قطع شدن نجات مي يابند.
  موسسه تحقيقات فناوري هاي صنعتي اين تكنولوژي را به كمپاني تايواني واگذار كرده و انتظار دارد اين محصول را ظرف يكي دو سال آينده به بازار عرضه كند و به موفقيتي قابل توجه دست يابد. انتظاري كه چندان هم دور از واقعيت به نظر نمي رسد.
  منبع: physorg
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100854703651
   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - نجات درختان كاغذ
 1. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  73
 2. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  62
 3. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  72
 4. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  95
 5. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  224
 6. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  99
 7. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  172
 8. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  177
 9. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  200
 10. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  160
 11. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  208
 12. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  147
 13. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  197
 14. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  191
 15. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  262