اختصاصی آموزش بافت کوسن با گل برجسته

RAHA

RAHA

عمه برادرزاده
مدیر بخش
اسم این بافت بافت ذرتی هست که با استفاده از این بافت گل های برجسته برای موتیف درست میکنیم
تعداد گلبرگ ها بستگی به خودتون داره
ابتدا شش تا زنجیره می زنیم و گرد میکنیم
DSC_1849.jpg

داخلش شش تا پایه متوسط می بافم
تعداد زنجیره ها و پایه ها بستگی به خودتون داره که دوست داشته باشید گلتون چندتا گل برگ داشته باشه
DSC_1850.jpg

بعد سه تا زنجیره میزنیم، داخل خونه اول پایه بلند دوبل میبافم،من چهارتا پایه بلند دوبل تو یه خونه بافتم

DSC_1852.jpg

بعد قلاب رو بیرون میارم و اولین بافت روی بافت ها رو میگیرم
DSC_1854_۲۰۱۶۱۱۱۶۱۳۴۸۲۶۰۶۹.jpg

بعد دوباره قلاب رو داخل حلقه میکنیم و این دوتا رو باهم میبافیم تا بافت برجسته شه
DSC_1855.jpg

بعد سه تا زنجیره میزنم و تو خونه بعدی باز چهارتا پایه بلند دوبل میزنم و کارهای بالا رو تکرار مببافم
DSC_1856.jpg

همینطور ادامه میدم تا شش گل برگ ببافم

DSC_1858.jpg

بعد سه تا زنجیره میزنیم و به پشت کار وصل میکنیم، اینطوری رج اول گلبرگ ها تموم میشه
DSC_1859.jpg

من رج بعد از رنگ دیگه استفاده کردم که رنگ گلبرگ هام متفاوت باشه، باز سه تا زنجیره میزنم
DSC_1860.jpg

و تو خونه اول ( بین دو گلبرگ) چهار تا پایه بلند دوبل میزنم و مثل گلبرگ های رج قبل گرد میکنم
دقت کنید تو این رج، تو هر خونه دوتا بافت ذرتی میبافیم،بین هر ذرتی سه تا زنجیره میزنیم
اگه رج قبل شش گلبرگ داشتیم،این رج در آخر دوازده تا گلبرگ داریم
DSC_1865.jpg

آخرین ویرایش:
RAHA

RAHA

عمه برادرزاده
مدیر بخش
بعد از اینکه گل رو بافتیم باید اونو رو مربع کنیم
گوشه ها من سه تا پایه بلند دوبل زدم بعد سه تا زنجیره و باز سه تا پایه بلند دوبل تو همون خونه زدم، بدون هیچ زنجیره ای خونه بعدی سه تا پایه بلند زدم
DSC_1866.jpg

رج بعد روی همه بافت هاس واسه ساده بافتم
DSC_1867.jpg

به همین صورت به تعداد دلخواه موتیف میبافیم و بهم وصل میکنیم
DSC_1869.jpg

من پشت کار ساده بافی کردم و با پارچه تترون براش بالشتک درست کردم و با پشم شیشه پر کردم
DSC_1868.jpg

آخرین ویرایش:
متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا