دختر ۱۱ ساله‎ای که همه را مبهوت کرد...

Germanitor

Germanitor

Storm of Swords
مدیر بازنشسته
sijiM5g_425-1.jpg

حاج آقا قرائتی تعریف می ‏کرد: در ستاد نماز گفتیم، آقازادهها، دخترخانمها، شیرینترین نمازی که خواندید، برای ما بنویسید. یک دختر یازده ساله یک نامه نوشت، همه ما بُهتمان زد، دختر یازده ساله، ما ریشسفیدها را به تواضع و کرنش واداشت.

نوشت که ستاد اقامه نماز! شیرینترین نمازی که خواندم این است که: در اتوبوس داشتم میرفتم یک مرتبه دیدم خورشید دارد غروب میکند. یادم آمد نماز نخواندم، به بابایم گفتم: نماز نخواندم، گفت: خوب باید بخوانی، اما حالا که اینجا توی جاده است و بیابان، گفت: برویم به راننده بگوییم نگهدار. پدر گفت: راننده که بخاطر یک دختر بچه نگه نمیدارد، گفتم: التماسش میکنیم. گفت: نگه نمیدارد. گفتم: تو به او بگو. گفت: گفتم که نگه نمیدارد، بنشین. حالا بعداً قضا میکنی. دختر دید خورشید غروب نکرده است و گفت بابا خواهش میکنم، پدر عصبانی شد، اما دختر گفت: پدر، امروز اجازه بده من تصمیم بگیرم. میگفت ساکی داشتیم، زیپ ساک را باز کرد، یک شیشه آب درآورد. زیرِ صندلی اتوبوس هم یک سطل بود، آن سطل را هم آورد بیرون. دستِ کوچولو، شیشه کوچولو، سطل کوچولو. شروع کرد وسط اتوبوس وضو گرفت.

قرآن یک آیه دارد میگوید: کسانی که برای خدا حرکت کنند مهرش را در دلها میگذاریم به شرطی که اخلاص داشته باشد، نخواسته باشد خودنمایی کند، شیرینکاری کند، واقعا دلش برای نماز بسوزد، پُز نمیخواهد بدهد. «إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا» مریم/۹۶ یعنی کسی که ایمان دارد، «وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ» کارهایش هم صالح است، کسی که ایمان دارد، کارش هم شایسته است، «سَیَجْعَلُ لَهُمْ الرَّحْمَانُ وُدًّا»، «وُدّ» یعنی مودت، مودتش را در دلها میگذاریم. لازم نیست امام فقط امام خمینی باشد. منِ، بچه یازده ساله هم میتوانم در فضای خودم امام باشم.

شاگرد شوفر نگاه کرد و دید که دختربچه وسط اتوبوس نشسته و دارد وضو میگیرد، پرسید: دختر چه میکنی؟ گفت: آقا من وضو میگیرم، ولی سعی میکنم آب به کف اتوبوس نچکد. بعدش هم میخواهم روی صندلی، نشسته نماز بخوانم. شاگرد شوفر یک کمی نگاهش کرد و چیزی به او نگفت. به راننده گفت: عباس آقا، ببین این دختر بچه دارد وضو میگیرد.

راننده هم همینطور که جاده را میدید، در آینه هم دختر را میدید. مدام جاده را میدید، آینه را میدید، جاده را میدید، آینه را میدید. مهر دختر در دل راننده هم نشست. راننده گفت: دختر عزیزم، میخواهی نماز بخوانی؟ صبر کن، من میایستم. ماشین را کشید کنار جاده و گفت: نمازت را بخوان دخترم، آفرین.

چه شوفرهای خوبی داریم، البته شوفر بد هم داریم که هرچه میگویی: وایسا، گوش نمی‏ دهد. او برای یک سیخ کباب میایستد، اما برای نماز جامعه نمیایستد. در هر قشری همه رقم آدمی هست.

دختر میگفت: وقتی اتوبوس ایستاد، من پیاده شدم و شروع کردم به نماز خواندن. یک مرتبه اتوبوسیها نگاهش کردند. یکی گفت: من هم نخواندم، دیگری گفت: من هم نخواندم. شخص دیگری هم گفت: ببینید چه دختر باهمتی است، چه غیرتی، چه همتی، چه ارادهای، چه صلابتی، آفرین، همین دختر روز قیامت، حجت است. خواهند گفت: این دختر اراده کرد، ماشین ایستاد. یکی یکی آنهایی هم که نماز نخوانده بودند، ایستادند به نماز. دختر می‏ گفت: یک مرتبه دیدم پشت سرم یک عده دارند نماز میخوانند. می‏ گفت: شیرینترین نماز من این بود که دیدم، لازم نیست امام فقط امام خمینی باشد. منِ، بچه یازده ساله هم میتوانم در فضای خودم امام باشم.

ARIANA

ARIANA

پدر جد تالار !
مدیر بازنشسته
پاسخ : دختر ۱۱ ساله‎ای که همه را مبهوت کرد...

نه اشکال نداره که پشت یک دختره کوچیک نمازبخونند.البته ذکرنکرده مردبودند یازن پشت سرش نمازمیخوندن.ولی اگرمرد هم بود مانعی نداشت.ولی پشت سرمردها باید زن ها نمازبخونند. نباشه باطل است.چون دخترکوچک به چشم محرم حساب کنی اشکال نداره.جلوتربخونه.درغیراینصورت نمازطرف باطل است.ومنظورازمحرم به چشم خواهرکوچیک اش نگاه کنه.

آخرین ویرایش:
ARIANA

ARIANA

پدر جد تالار !
مدیر بازنشسته

یک نفرازعلما سوال کرد اگربه دختری به چشم خواهرنگاه کنم اشکال دارد؟
گفت نه ولی دست نباید بهش بزنی .چون خواهرتو که به چشم بد نگاه نمیکنی وبه هوس دست نمیزنی.اون به چشم خواهراما نه مثل خواهر

Germanitor

Germanitor

Storm of Swords
مدیر بازنشسته

این پشت سر یک بیان ادبی است به معنی بعد ازمن والا چی شد کسی به یه دختر بچه برای نماز اقتدا نمی کنه و وقتی نماز فرادا خوانده میشه مشکلی نیست که یه بچه جلو باشه یا نباشه

یه مثل هست که میگه شیطان در جزئیاته.
شما اصل موضوع که دختر 11 ساله برای نماز اتوبوس رو نگه داشه نمی بینی . بزرگی کاری که کرده رو ندیدی صاف رفتی چسبیدی به اینکه کی پیش نماز بوده؟
وقتی هم پیش نماز مشخص باشه نوبت صلاحیتش میرسه و ............... این ره به ترکستان است و قصه سر دراز دارد
.

Germanitor

Germanitor

Storm of Swords
مدیر بازنشسته

اینم یادم رفت
فک نکن به خیال خودت گاف گرفتی هنوز زوده برات

SaHMi

SaHMi

کاربر تالار
کاربر تالار
کاربر فعال

عجب غلطی کردیما :هه
معمولا اینارو به عنوان شوخی مطلح میکنن !
وگرنه توی نت غلط املایی و غلط فلان و بهمان کسی نمیگیره :||

GreaT VampirE

GreaT VampirE

کاربر تالار
کاربر تالار
کاربر فعال
KaShKoOl

KaShKoOl

یه مرد تنها و خسته
کاربر ماندگار

دوستان اصل مطلب رو من هم گرفتم و تحت تاثیر قرار گرفتم ولی حرفی که جناب آریانا زده درست نیست اون دختر ۱۱ سالشه و به سن تکلیف رسیده پس محرم نیستش و اگه بر فرضم بگیریم که پشت سرش مردی بخواد نماز بخونه نمیشه من این موردو نگفتم کلن صرفن جهت اطلاع گفتم

متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا