هتل های مشهد
بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

افراد خلاق و تقلب !

شروع موضوع توسط P@rtiz@n , ‏1 ژانویه 2012 در انجمن مطالب طنز

 1. P@rtiz@n

  P@rtiz@n ريزه ميزه تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏3 اکتبر 2011
  ارسال ها:
  2,486
  پسندیده شده:
  8,629
  امتیاز دستاورد:
  183
  جنسیت:
  مرد
  شغل:
  تکنسین برق
  محل سکونت:
  همین اطراف
  [​IMG]

  خلاقیت بالاتر در حل مشکلات در بسیاری از حوزه ها به افراد کمک می کند، اما جرقه های خلاقیت ممکن است به بروز برخی اقدامات غیراخلاقی در زمان جست وجو برای راه حل مساله منجر شود.
  تحقیقات جدید نشان داده که متفکران خلاق از توانایی بیشتری برای تقلب برخوردار هستند چرا که قادر به ارائه توضیحات استادانه تری برای توجیه اعمال خود هستند.
  روانشناسان دانشگاه هاروارد با آزمایش تعدادی از دانشجویان دریافتند آن دسته از افرادی که از تخیل واضحتری برخوردار بودند برای دستیابی به جایزه مالی بزرگتر تقلب می کردند.
  این دانشجویان سپس از مهارت های تفکر خلاق خود برای ارائه دلایل مختلف برای اقدامات خود و در نهایت تخفیف در اشتباهاتشان استفاده کردند.
  به گفته دانشمندان، کاربردهای عملی این نتایج این است که افراد خلاق ممکن است با خطر بیشتری در محل کار خود در زمان رویارویی با دوراهی های اخلاقی روبرو شوند.
  به نوشته سایت لایو ساینس، فرانچسکا گینو از دانشگاه هاروارد در بیانیه ای اظهار کرد: خلاقیت بالاتر در حل مشکلات در بسیاری از حوزه ها به افراد کمک می کند، اما جرقه های خلاقیت ممکن است به بروز برخی اقدامات غیراخلاقی در زمان جست وجو برای راه حل مساله منجر شود.
  دانشمندان از ۹۷ دانشجو در دانشگاه های جنوب شرق آمریکا خواستد که مجموعه هایی از آزمایشهای روانشناسی به رسمیت  شناخته شده را انجام دهند. در این آزمایش، شرکت کنندگان باید به تصاویری با نقاطی در دو سوی یک خط مورب نگاه کرده و سپس جهتی که نقاط بیشتری در آن وجود داشت را مشخص می کردند. در نیمی از ۲۰۰ آزمایش تعداد نقاط در هر دو سوی خط یکسان بود.
  انتخاب سمت راست با پنج سنت و سمت چپ با ۰٫۵ سنت جایزه داده می شد. این در حالی بود که افراد خلاقتر بیشتر به انتخاب سمت پرسودتر می پرداختند با اینکه هیچ دلیلی برای وجود نقاط بیشتر در آن سو وجود نداشت.
  به ادعای محققان، این گواهی بر این مساله است که متفکران خلاق در زمان انجام تقلب و به ویژه در مورد پول به ساخت توجیه های تخیلی در ذهن خود می پردازند.
  در آزمایش دوم، دانشجویان به سوالاتی در مورد اطلاعات عمومی پاسخ داده که پاسخ های آنها در برگه امتحان به طور نامرتب وجود داشت.
  در گام بعدی از شرکت کنندگان خواسته شد تا پاسخهای خود را به یک برگه دیگر منتقل کرده و سپس به آنها گفته شد که همان برگه به طور تصادفی با پاسخهای صحیح علامت گذاری شده بود.
  یکبار دیگر محققان دریافتند که گروه افراد خلاق از کلیدهای میانبر برای نسخه برداری از پاسخ های صحیح استفاده کرده بودند. در این آزمون نیز از انگیزه مالی برای پاسخ دهی صحیح استفاده شد از این رو انگیزه تقلب در این افراد بالاتر رفته بود.
  به گفته دانشمندان، افراد خلاق خود را مجاز به تقلب می دانند. توانایی ایجاد چندین توجیه ابتکاری برای اقدامات غیراخلاقی از طریق تفکر خلاق ممکن است افراد را به این تفکر هدایت کند.
  این پژوهش هیچ ارتباطی بین هوش و عدم صداقت مشخص نکرده است. اکنون این محققان به دنبال شواهد بیشتر در مورد پیگیری اهداف خودخواهانه توسط افراد خلاق در زندگی هستند.
   
  Sir $@|eh و (حذف کاربر) این ارسال را می پسندند
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - افراد خلاق تقلب
 1. parhamdn
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  106
 2. A.Shadow
  پاسخ ها:
  3
  نمایش ها:
  233
 3. Niloofar
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  87
 4. Niloofar
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  36
 5. Niloofar
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  58
 6. Niloofar
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  94
 7. KaShKoOl
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  236
 8. ARIANA
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  132
 9. KaShKoOl
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  398
 10. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  362
 11. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  612
 12. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  219
 13. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  198
 14. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  193
 15. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  193