بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

اكران فيلم هاي خاص در انتظار بودجه خاص

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,430
  پسندیده شده:
  50,801
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  طرح اكران فيلم هاي مخاطب خاص كه قرار بود از ابتداي تير اجرا شود، اينك كه مهر از راه رسيده است، به گفته مديركل اداره نظارت و ارزشيابي معاونت سينمايي منتظر بودجه خاص است.عليرضا سجادپور در اين باره به «جام جم» مي گويد: ما آماده اجراي اين طرح هستيم و تنها بخش مالي آن مانده كه بودجه آن هم در اين چند ماه مرتب به تعويق افتاده است كه اميدواريم بزودي مشكل آن حل شود.
  البته وقتي با عليرضا درمنش به عنوان مجري اين طرح تماس مي گيريم، او از پاسخ دادن طفره مي رود و مي گويد كه هيچ توضيحي در اين زمينه ندارد و در جريان امر نيست.
  فيلم هاي مخاطب خاص چيست؟
  سالانه حدود 90 فيلم در كشور ساخته مي شود كه يك سوم از اين تعداد آثاري اند كه با شرايط كنوني امكان اكران پيدا نمي كنند. بخش عمده اي از اين آثار، فيلم هايي هستند كه با پسوند هنري يا مخاطب خاص پسند شناخته مي شوند و به دليل بهره نگرفتن از چهره هاي شناخته شده و نداشتن تبليغات مناسب، مهجور مي مانند.
  هدف از اجراي طرح اكران «فيلم هاي مخاطب خاص» توجه و حمايت از اين گونه فيلم هاست. بر اين اساس در طرح اكران خاص قرار بود 20 فيلم در مدت 9 ماه در 8 سالن سينماي تهران اكران شود كه به نظر مي رسد با اظهارنظر سجادپور، اين طرح خود نيز نيازمند پشتيباني و حمايت است تا بتواند از فيلم هاي مهجور حمايت كند.
  بحث نداشتن بودجه در حالي مطرح مي شود كه بعضي از آثار سينمايي كه مخاطب خاص دارند، شايد چندان نيازي به حمايت هاي مالي وزارت ارشاد هم نداشته باشند. در اين ميان مي توان به فيلم «كپي برابر اصل» كيارستمي اشاره كرد كه با توجه به شناخته شدنش در نزد مخاطبان ايراني سينما و دريافت جايزه از جشنواره كن، خودش به تنهايي مي تواند گليمش را از آب بيرون بكشد.
  در همين ارتباط حبيب كاوش، سخنگوي شوراي صنفي نمايش در گفت وگو با «جام جم» مي گويد: شايد بهتر باشد به جاي پا روي پا انداختن و منتظر بودجه ماندن، به سراغ فيلم هايي رفت كه كارگردانان آنها شناخته شده هستند و مي توانند بدون حمايت مالي وزارت ارشاد، راهي پرده سينماها شوند. او در اين ميان بر كارهاي عباس كيارستمي و ابوالفضل جليلي تاكيد مي كند كه مي توان اكران جمع وجور و موفقي را برايشان تدارك ديد.
  كيارستمي و جليلي در انتظار
  جواد شمقدري، معاون سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز همان زمان كه زمزمه هاي اجراي اين طرح به گوش مي رسيد، خبر داد كه فيلم هاي عباس كيارستمي و ابوالفضل جليلي در اين طرح اجازه اكران خواهند يافت. اين خبر از آن جهت اهميت داشت كه از زمان اكران آخرين فيلم كيارستمي در ايران بيش از يك دهه مي گذرد و فيلم هاي جليلي نيز هيچ وقت نتوانسته اند رنگ پرده را ببينند. عليرضا سجادپور با اشاره به اين نكته كه فيلم هاي اين دو فيلمساز در انتظار اجراي اين طرح هستند به «جام جم» مي گويد: فيلم هاي شيرين و كپي برابر اصل پروانه نمايش محدود گرفته اند كه بعد از اجرايي شدن طرح اكران مخاطب خاص، به نمايش درخواهند آمد.
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100855136020
   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - اكران فيلم هاي خاص
 1. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  249
 2. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  290
 3. پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  2,147
 4. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  189
 5. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  268
 6. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  241
 7. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  398
 8. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  200
 9. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  248
 10. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  191
 11. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  219
 12. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  1,281
 13. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  227
 14. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  211
 15. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  288