بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

اهتمام ويژه دولت در حمايت از شعر و ادب فارسي

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,430
  پسندیده شده:
  50,801
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با تاكيد بر اهتمام ويژه دولت دهم در حمايت از شعر و ادب فارسي، گفت: معتقدم تاكنون همانند اين دولت، حمايتي از شعر و ادب فارسي صورت نگرفته است.به گزارش ايرنا، سيد محمد حسيني روز سه شنبه در دومين همايش شاعران ايران و جهان، ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس افزود: نهادهاي فرهنگي كشور از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، در اين هفته برنامه هاي متعددي را اجرا خواهند كرد.
  وي گفت: امسال براي دومين بار، نمايشگاه ملي كتاب دفاع مقدس در مشهد با ارائه شش هزار و 500 جلد كتاب عرضه خواهد شد. اين نمايشگاه براي افرادي كه اهتمام به ساخت كتابخانه تخصصي دفاع مقدس دارند، كمك هاي درخور توجهي ارائه مي دهد.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: همچنين امسال سومين جشنواره موسيقي مقاومت نيز از 4 تا 7 مهر ماه در تهران و كرمانشاه با حضور يك گروه موسيقايي لبناني برگزار مي شود.
  وي با بيان اينكه طي روزهاي گذشته نيز به مناسبت روز شعر و ادب فارسي برنامه هاي متنوعي برگزار شد، گفت: شعر فارسي به سبب داشتن شاعراني همچون فردوسي، حافظ و خيام در سراسر جهان داراي جايگاه والايي است و بايد با استفاده از اين ظرفيت ها، شاعران توانمند معاصر كشور نيز به جهانيان معرفي شوند.
  حسيني خاطرنشان كرد: معتقدم دولت دهم، فعال ترين دوره در راستاي صيانت از ادبيات ايران زمين را با همت اهالي شعر و ادب فارسي به خود اختصاص داده است، اما برخي رسانه ها سعي در سياه نمايي اقدامات دولت در اين زمينه دارند.
  وي گفت: در كارگروه هاي فرهنگي و هنري دور سوم سفرهاي استاني، بزرگداشت هاي متنوعي از مشاهير و مفاخر ايراني برگزار شد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مصمم است در تمام شهرستان ها و استان هاي كشور نيز بزرگداشت هايي را براي مفاخر ايراني برگزار كنند.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينكه اين بزرگداشت ها سبب پيوند هرچه بيشتر ايرانيان با مردمان كشورهاي همسايه مي شود، اظهار داشت: امسال براي «ميرسعيد همداني» عالم برجسته كه در تاجيكستان مدفون است، همايشي را برگزار خواهيم كرد تا پيوندي بين مردمان ايران، كشمير و تاجيكستان برقرار شود.
  حسيني گفت: خوشبختانه رهبر معظم انقلاب، افق روشني را براي شعر كشور ترسيم كرده اند و ما نيز مصمم به رونق و شكوفايي هرچه بيشتر آن هستيم. تقويت انجمن هاي شعر و برپايي برنامه هاي مشاعره از جمله اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين زمينه است.
  حسيني با يادآوري اينكه متاسفانه شعر و شاعران گذشته در دنيا مظلوم و كمتر شناخته شده اند، گفت: با مشاركت وزارت علوم، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بنيادي با عنوان «سعدي» تاسيس و اساسنامه آن نيز اعلام و ابلاغ شده است.
  وي با تاكيد بر حضور در جشنواره هاي مختلف و دعوت از شاعران برجسته جهان براي شناشناندن استعدادها، از برگزاري همايش «شاعران ايران و جهان» در ماه آينده خبر داد.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: در اين همايش 450 شاعر برجسته از كشورهاي مختلف جهان حضور خواهند داشت و در محافل گوناگون ادبي در تهران و شيراز سخنراني خواهند كرد.
  حسيني اعتبار فرهنگي كشور را 13 ميليارد ريال عنوان و خاطرنشان كرد: خوشبختانه طي چند روز گذشته، 30 درصد از اعتبارات فرهنگي كشور پرداخت شده كه اين اتفاق بي سابقه است، زيرا بطور معمول اين اعتبارات، ماه هاي آخر سال پرداخت مي شد.
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100854635523
   
بارگذاری...