بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

بازي هاي المپيك 2016 و برج خورشيدي  ريودوژانيرو

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,429
  پسندیده شده:
  50,799
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  قرار است بازي هاي المپيك 2016 در كشور برزيل و در شهر ريودوژانيرو برگزار شود و به همين دليل اين كشور درحال حاضر مشغول فراهم كردن شرايط لازم و مناسب براي برگزاري هرچه بهتر اين بازي هاست.
  در حال حاضر مهم ترين چيزي كه ذهن برگزاركنندگان بازي ها را به خود مشغول كرده، تامين انرژي لازم در طول برگزاري بازي هاست. به همين دليل، مقامات اين كشور مشغول مطالعه و بررسي طرحي هستند كه براساس آن قرار است بزرگ ترين برج خورشيدي دنيا در اين شهر ساخته شود.
  در صورت عملي شدن اين طرح، برج عظيمي در اين شهر نزديك دريا ساخته خواهد شد كه قادر است به كمك انرژي خورشيد و نيروي آب انرژي الكتريكي لازم شهر را در طول برگزاري بازي هاي المپيك تأمين كند. اين برج عظيم و باشكوه سمبل شهر ريودوژانيرو در طول بازي هاي المپيك خواهد بود و قرار است مشعل بازي ها نيز بر فراز آن قرار گيرد. از طريق اين برج و ساختمان عظيم آن، آب اقيانوس به كمك انرژي خورشيد پمپاژ شده و بالا كشيده مي شود و سپس همانند يك آبشار عظيم روي توربين هاي توليد برق فروريخته مي شود.
  بر اين اساس در واقع در طول روز به كمك انرژي خورشيد آب دريا پمپ شده و بالا كشيده مي شود و در طول شب و عدم وجود خورشيد آب ذخيره شده مثل يك آبشار و با فشار روي توربين ها ريخته شده و انرژي الكتريكي لازم را براي شهر فراهم مي كند. هرچند براي عملي شدن اين طرح هزينه گزافي بايد پرداخت شود، اما با راه اندازي آن مي توان انرژي آسان و ارزاني توليد كرد كه هميشگي است و مهم تر از همه اين كه فاقد هرگونه آلودگي زيست محيطي است.
  همچنين اين برج قرار است به كافي شاپ، سالن هاي آمفي تئاتر و سينما، رستوران و ديگر وسايل رفاهي و تفريحي نيز مجهز شود.
  در اين برج آسانسورهايي براي بازديدكنندگان ساخته خواهد شد و آنها را به ايوان ها و بالكن هاي گردان تعبيه شده در برج هدايت مي كند تا بتوانند از ارتفاع 105 متري بالاي دريا و با چرخش 360 درجه اي اين بالكن ها، هم منظره شهر و هم منظره دريا و اقيانوس را تماشا كنند كه اين مساله نيز خود در جذب گردشگر و كسب درآمد حائز اهميت است.
  با عملي شدن اين طرح عظيم در برزيل در آينده جهان گام بزرگي در جهت استفاده از انرژي هاي پاك برخواهد داشت. با اين كه چنين طرحي فعلا در مرحله مقدماتي و مطالعه و بررسي است، اما مي تواند نمادي نويدبخش براي آينده اي پاك براي زمين و ساكنان آن باشد.
  در حقيقت به كمك اين طرح ها و عملي شدن آنها در همه كشورها ديگر شايد به سوخت هاي فسيلي كه باعث آلودگي محيط زيست مي شوند، نيازي نباشد و انسان قادر شود با كمك انرژي هاي پاك موجود در طبيعت كه ساليان درازي از آن غافل بوده، احتياجات خود را به انرژي به روشي ارزان و ساده برآورده سازد.
  آزاده سيدميرزايي
  جام جم
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100854703652
   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - بازي هاي المپيك 2016
 1. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  201
 2. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  241
 3. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  257
 4. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  274
 5. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  246
 6. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  207
 7. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  233
 8. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  186
 9. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  236
 10. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  212
 11. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  240
 12. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  225
 13. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  198
 14. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  207