بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

بازگشت ايران به رقابت هاي انتخابي المپيك!

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,429
  پسندیده شده:
  50,801
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  فدراسيون فوتبال ايران اميدوار است تا با نتيجه گرفتن از شكايت عليه تيم المپيك عراق به فيفا، تيم حذف شده المپيك ايران را دوباره به گردونه رقابت هاي انتخابي المپيك 2012 لندن بازگرداند! تيمي كه بواسطه خطا و سهل انگاري مديريتي به حكم فيفا از مسابقات انتخابي المپيك لندن كنار گذاشته شد. به گزارش ايسنا، فدراسيوني ها معتقدند هرچند ايران با فرستادن بازيكن دو اخطاره در دقايق پاياني مسابقه رفت دو تيم مرتكب خطاي سهوي شده اما عراقي ها با استفاده از بازيكن بزرگسال در هر دو ديدار رفت و برگشت، خطاي عمدي در اين باره داشتند؛ بنابراين رقابت دو فدراسيون كشورهاي همسايه حالا بر سر اين است كه ثابت كنند كداميك خطاي كوچكتري مرتكب شده اند!
  ماجراي حذف تيم المپيك ايران از رقابت هاي انتخابي المپيك 2012 لندن كه در زمان خود حجم قابل توجهي از اخبار رسانه ها را به خود اختصاص داد اكنون با انتشار خبر طرح شكايت فدراسيون ايران از عراق به ميان آمده است؛ شكايتي كه به ادعاي فدراسيون در همان روزهاي پس از حذف تيم تنظيم و ارسال شده است اما مشخص نيست چرا آن را در رسانه ها منتشر نكردند!
  نگاه اجمالي به حذف تلخ تيم المپيك ايران
  تيم المپيك ايران 29 خردادماه امسال در ديدار رفت برابر تيم عراق با نتيجه يك بر صفر به پيروزي رسيد اما بخاطر به ميدان فرستادن كمال كاميابي نيا در دقايق پاياني اين مسابقه خارج از خانه و شكايت عراقي ها در اين مورد، بنابر راي فيفا با نتيجه سه بر صفر بازنده معرفي شد. ملي پوشان ايران چند ساعتي پيش از مسابقه برگشت كه 2 تير در ورزشگاه آزادي برگزار شد متوجه خطاي مسوولان خود شدند اما نتوانستند بر ضربه روحي وارده چيره شوند و در حالي كه مي بايست با چهارگل به پيروزي مي رسيدند با دريافت دو گل نتيجه را واگذار كردند. پس از آن مسوولان مختلف تيم اعم از سرمربي، سرپرست، سرپرست قبلي، رييس كميته جوانان، رييس كميته بين الملل، دبيركل فدراسيون، رييس فدراسيون و نيز خود بازيكن هر كدام تقصير را به گردن ديگري انداختند و اين ناكامي مديريتي به جمع ناكامي هاي فدراسيون افزوده شد.
  ادعاي فدراسيون در خطاي عراقي ها چيست؟
  اما فدراسيون  ايران تحقيقاتي درباره شرايط سني بازيكنان تيم المپيك عراق انجام داده و دريافته است كه كاپيتان اين تيم صغر سن داشته و سن واقعي او 25 سال است! طبق مدارك رسمي عراقي ها او متولد سال 1989 بوده و 22 سال دارد كه مي توانسته در تيم زير23 سال (المپيك) بازي كند؛ اما ظاهرا اين بازيكن در تيم المپيك سال 2002 عراق هم حضور داشته و طبق مدارك رسمي آن زمان متولد سال 1986 بوده است! حال استفاده از اين بازيكن تخلف عمدي به حساب آمده كه بنابر مقررات فوتبال به هيچ وجه قابل اغماض نيست. همچنين اين تخلف عمد در قياس با تخلف سهوي ايران، بزرگتر است و در نهايت فيفا بايد ايران را برنده اعلام كند. البته اين  تمام ادعاي فدراسيون فوتبال ايران است.
  موضع كميته روابط بين الملل فدراسيون چيست؟
  اما عباس ترابيان سرپرست پيشين كميته روابط بين الملل فدراسيون با اعتقاد بر اينكه فدراسيون عملكرد به موقعي نسبت به اين مساله داشته و اميدوار است نتيجه خوبي از فيفا دريافت كند به خبرنگار ايسنا گفت: ما با نامه نگاري به موقع با فيفا در همان زمان پيگيري موضوع شديم. طبق قوانين تنها 48 ساعت پس از مسابقه فرصت داشتيم تا شكايت مان را اعلام كنيم كه اين كار انجام شد و نامه اش هم با تاريخ مشخص در فدراسيون موجود است. فيفا هم پاسخي داد و ما كليه مداركي كه به شيوه ها مختلف جمع آوري كرده بوديم را برايشان ارسال كرده و اكنون منتظر راي نهايي آنها هستيم. هرچند معادلات فيفا مشخص نمي كند كه بايد انتظار چه حكمي را داشته باشيم.
  وي مدعي شد: كاپيتان عراق در دو سن متفاوت براي تيمش بازي كرده است و حتي مدارك ارسالي عراقي ها به AFC در طي چند سال اخير، متفاوت بوده است! به جهت اينكه بررسي هاي فيفا هنوز تمام نشده بود، لذا نمي توانستند دستور به تعويق افتادن زمان بازي اين تيم برابر ازبكستان درمرحله گروهي را صادر كنند.
  رييس پيشين كميته روابط بين الملل فدراسيون در پاسخ به اين سوال كه چرا در همان زمان حذف تيم ايران، چنين خبري را اعلام نكرديد، خاطرنشان كرد: موضوعي كه ما طبق مدارك موجود مطرح كرديم، پختگي لازم را در آن زمان نداشت؛ چرا كه ممكن بود فيفا براساس مدارك رسمي ديگري اعلام مي كرد كه شما اشتباه كرديد. بنابراين بنا بود تا پيش از گرفتن نتيجه نهايي كار، از طرح مساله در رسانه ها خودداري شود.
  ابهام ماجرا كجاست؟
  ظاهرا فدراسيون ايران به هر شيوه اي سعي كرده تا نزد فيفا اعاده حق كرده و اميدوار است به نتيجه مثبتي برسد اما ظاهرا اين پروسه به دليل زمان بر بودن مكاتبات اداري، دسترسي به اطلاعات موثق، تعطيلي ساليانه AFC و ... تا اندازه اي طول كشيد كه زمان مسابقات مرحله بعدي فرا رسيد و عراقي ها در مسابقه رفت مقابل تيم المپيك ازبكستان به ميدان رفتند و با نتيجه دو بر صفر هم شكست خوردند.
  حال مشخص نيست فيفا حتي در صورت تاييد ادعاي ايران و متخلف شمردن عراق، چه حكمي صادر كند؟ آيا ايران را جايگزين عراق در مرحله گروهي كرده و دستور تكرار بازي با ازبكستان را مي دهد؟ در اين صورت حق ازبكستان چه مي شود؟ آيا فيفا با تاييد حذف ايران، تيم عراق را هم حذف مي كند؟ آيا اصلا ادعاي فدراسيون ايران را رد مي كند؟ اين ها ابهاماتي است كه به دليل مشاهده نشدن نظير چنين رويدادي در فوتبال دنيا همچنان باقي مانده و مشخص نيست فيفا چه موضعي نسبت به آن خواهد گرفت؟!
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100855170465
   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - بازگشت ايران رقابت هاي
 1. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  107
 2. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  139
 3. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  144
 4. پاسخ ها:
  20
  نمایش ها:
  483
 5. پاسخ ها:
  7
  نمایش ها:
  284
 6. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  136
 7. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  377
 8. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  1,565
 9. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  437
 10. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  185
 11. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  208
 12. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  203
 13. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  216
 14. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  177
 15. پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  712