بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

بررسی کاهش قیمت اینترنت در مجلس

 1. A.Shadow مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  4,593
  پسندیده شده:
  47,669
  امتیاز دستاورد:
  183
  یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد: بررسی کاهش قیمت اینترنت مجددا در دستور کار کمیسیون صنایع قرار می گیرد.

  شریف حسینی درگفت وگو با خبرنگار موبنا با اشاره به تاثیر رقابت در تمامی حوزه ها، اظهار داشت: رقابت نه تنها باعث افزایش کیفیت می شود بلکه می تواند قیمت یک محصول را کاهش دهد که این موضوع نیز هم اکنون در حوزه اینترنت کشورمان وجود دارد.

  وی گفت: برای کاهش قیمت اینترنت ابتدا لازم است قیمت تمام شده واردات پهنای باند و سپس قیمت عرضه آن به مصرف کنندگان توسط شرکت ارتباطات زیرساخت مشخص شود، تا از این طریق امکان تصمیم گیری برای کاهش قیمت اینترنت فراهم شود.

  وی اشاره به اینکه تاکنون کمیسیون صنایع و معادن جلسات متعددی با وزیر ارتباطات ومسئولان شرکت ارتباطات زیر ساخت در زمینه ساماندهی وضعیت اینترنت برگزار کرده است، اظهار داشت: در این جلسات قیمت، سرعت و کیفیت شبکه اینترنت در کشور به صورت مجزا مورد بررسی قرار گرفته است.
  وی با توجه به نیاز اینترنت در جامعه امروزی گفت: در شرایط حاضر جوانان، محققان، پژوهشگران ، دانشجویان و سایر افراد به این شبکه جهانی نیازمندند و بدون آن نمی توانند خدمات ارائه کنند.

  حسینی معتقد است که هر چقدر هزینه اینگونه خدمات کاهش یابد، سود بیشتر نصیب همه افراد مي شود.

  وی با اشاره تصویب قوانینی به منظور ایجاد مانع از انحصار زیرساخت در واردات پهنای باند، گفت: مجلس در مراحل بعدی این اقدام را در دستور کار خود قرار می دهد در حال حاضر بررسی قیمت تمام شده اینترنت و سودی که شرکت ارتباطات زیرساخت از اینترنت اخذ می کند در اولویت نخست کاری مجلس قرار دارد.

  این درحالی است که برخی کارشناسان معتقدند که نرخ پهنای باند اینترنت از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت نزدیک به دو برابر قیمت پهنای باندی محاسبه می شود که این شرکت از درگاه های بین المللی خریداری می کند با این وجود فعالان این بخش امیدوارند که با آغاز بکار پروژه های بین المللی همچون پروژه کابل زیردریایی منطقه خلیج فارس و ترانزیت ایران اروپا که ایران نیز در آنها سهیم است نرخ پهنای باند اینترنت تا نصف رقم فعلی کاهش یابد.

  هم اکنون نرخ پهنای باند اینترنت در ایران بسیار گران تر از دیگر کشورها است به نحوی که این قیمت ۲۰ برابر اینترنت در انگلستان و حدود ۱۰ برابر ترکیه تخمین زده می شود که دلیل آن هزینه ترنسمیشن – خطوط انتقال- عنوان شده است.


  منبع :ایتنا
   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - بررسی کاهش قیمت
 1. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  37
 2. پاسخ ها:
  12
  نمایش ها:
  219
 3. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  134
 4. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  144
 5. پاسخ ها:
  4
  نمایش ها:
  314
 6. پاسخ ها:
  5
  نمایش ها:
  212
 7. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  344
 8. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  172
 9. پاسخ ها:
  6
  نمایش ها:
  151
 10. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  163
 11. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  102
 12. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  189
 13. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  103
 14. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  141
 15. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  204