بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

توجه به شان و شخصيت تماشاگران شهرآورد

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,429
  پسندیده شده:
  50,800
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  بازي دو تيم نامدار و پرتماشاگر ليگ برتر اين بار باشكوه و عظمت بيشتري انجام شد. قريب به 90 هزار تماشاگر و هواخواه دو تيم راضي تر از هميشه ورزشگاه بزرگ آزادي را ترك كردند؛ چه آنها كه تيمشان نتيجه را صفر بر 2 برد و چه آنها كه محكوم به شكست شدند.
  آنچه همه را راضي نگه داشت، بازي مردانه و دلاورانه اي بود كه هر دو تيم انجام دادند. اين بار شهرآورد بزرگ فوتبالي ايران كم و بيش به سان شهرآوردهاي پرآوازه اروپا بود كه هيچ كدام از دو طرف قصد احتياط و گل نخوردن و ارائه يك بازي سرد، بي كيفيت و دل آزار و زجرآور نكردند و از اول تا آخر بازي دروازه ها ناآرام بودند و چنان باز و بسته مي شدند كه تماشاگران آبي و قرمز فرصت نق زدن و ايراد گرفتن نداشتند و 2 گل زيبا و فني استقلال و پنالتي هدر رفته پرسپوليس در رفت و آمد سريع دو تيم خيلي زود محو شدند.
  آنقدر صحنه هاي مهيج و ديدني جلو ي دو دروازه زياد بود كه اگر نتيجه بازي غير از اين بود باز هم معقول و پذيرفتني بود زيرا هيچ كس تا پايان 6 دقيقه وقت اضافي نمي پنداشت كدامين تيم برنده ميدان خواهد بود، حتي زماني كه استقلالي ها با گل فرهاد مجيدي در نيمه نخست پيش افتادند يا زماني كه ضربه پنالتي نوري در دقيقه 53 به خارج رفت و آه از نهاد قرمزها بيرون آمد. در شهرآورد هفتاد و يكم همه تماشاگران حاضر و شنوندگان و بينندگان رسانه هاي شنيداري و ديداري هر لحظه منتظر ماجراي جديدي بودند و تا آخرين ثانيه ها دل به بازي پرتب و تاب دو تيم بسته بودند. شايد اغراق نباشد اگر بگوييم اين يكي از بهترين بازي هايي بود كه در سال هاي اخير از شهرآورد پرآوازه فوتبال ايران ديديم. شهرآوردي كه اگر 2 بر 2، 4 بر 4 يا هر برد و باختي از جلوه و شكوه آن نمي كاست.
  بيش از 70 هزار نفر در اين شهرآورد، ساعت ها انتظار كشيدند تا زمان اين برخورد سر برسد و براي خاطرات شيرين و تلخ ورزشي خود، تصاويري را به ياد بسپارند. حدود 7 هزار نفري كه روز پيش از شهرستان ها آمده بودند تا اين انتظار را در پشت درها طولاني تر كنند، اين بار ميزبان سازمان ليگ برتر بودند و اطعام شدند تا خستگي راه و التهاب خود را به داخل ورزشگاه و روي سكوها نبرند. تمهيدات ديگري هم صورت گرفت تا در جريان بازي و در خاتمه حادثه ناگواري پيش نيايد، اما هيچ كدام مثل يك نبرد شجاعانه، دلاورانه و در عين حال مردانه و پهلوانانه نمي توانست رفت و آمد اين همه تماشاگر را كنترل كند، اما يك چيز در اين برنامه ريزي از قلم افتاده بود. سرگرمي بيش از 75 تا 85 هزار نفري كه در گرماي نيمروزي شهريور تهران بايد روي سكوهاي بدون نمره انتظار مي كشيدند و از جاي خود تكان نمي خوردند، مبادا در برگشت صندلي و سكويي را كه در اختيار داشتند، از دست بدهند.
  به گمان نگارنده كه سال هاست دارد قلم مي زند، ديگر خيلي دير شده است كه شأن شخصيت تماشاگري را كه بهترين سرگرمي و لذت را در ورزش خلاصه كرده است ناديده بگيريم و فروش بليت را به شيوه مرسوم در تمامي دنيا از طريق اينترنت و بانك ها انجام ندهيم و با شماره گذاري سكوها به او احترام نگذاريم. در اين صورت با تدبير و دورانديشي و مكانيسم هاي رايج، مي توان كاري كرد كه نيازي نباشد براي ورود به ورزشگاه آن همه هجوم و تب و تاب و زحمت باشد.
  حال فرض مي كنيم باز هم كساني باشند كه براي رسيدن به ورزشگاه عجولانه عمل مي كنند، در آن صورت بايد تدبير ديگري براي رفاه و سرگرمي آنها انديشيد. نظير دكه ها و فروشنده هايي كه فراوان در اختيار علاقه مندان قرار گيرد و توالت هاي سيار و موقت كه در محوطه هاي خارج ورزشگاه، با استفاده از سكه قابل بهره برداري هستند.
  براي سرگرمي هم مي شود برنامه ريزي كرد و راه هاي بسيار سالمي آن طور كه زيبنده مردم و كشورمان است برگزيد. دووميداني و ژيمناستيك كه از جمله ورزش هاي مادر و پايه محسوب مي شوند و در دنيا بسيار خواهان دارند، متاسفانه در كشور ما مهجورند و آنقدر حركت كم شتابي دارند كه تاكنون كمترين تماشاگر را جذب كرده اند. مي شود با گفت و گوهاي دوستانه و رايزني، حتي با تعيين جوايزي از سوي سازمان ليگ، از اين دو فدراسيون خواست مسابقاتي را اگرچه نمايشي با حضور چنين تماشاگراني برگزار كنند. علاوه بر معرفي قهرمانان اين رشته ها و نامورتر شدن آنها، گرايشي نيز به اين ورزش ها پيدا مي شود و انگيزه حضور تماشاگران انبوه در شكستن ركوردها و افزودن بر امتيازها بسي موثر خواهد بود. پيشنهاد اين است كه اگر فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ نخواست يا نتوانست چنين كند  كميته اي در وزارت ورزش و در حضور آقاي عباسي ـ وزير ورزش ـ تشكيل دهند و تدبيري بيندشند. مطمئن باشيد بسياري از تنش ها كه در ميادين ورزش به خاطر بي توجهي به امور رفاهي تماشاگر و ناشي از خستگي و هيجان كاذب پيش مي آيد با اين راه حل ساده رفع شدني است.
  پرويز زاهدي
  جام جم
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100854703616
   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - توجه شان شخصيت
 1. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  162
 2. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  123
 3. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  214
 4. پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  223
 5. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  254
 6. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  279
 7. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  365
 8. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  282
 9. پاسخ ها:
  11
  نمایش ها:
  1,025
 10. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  234
 11. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  195
 12. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  198
 13. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  267
 14. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  210
 15. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  762