هتل های مشهد
بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

خواب های خود را پس از بیداری ببینید

شروع موضوع توسط A.Shadow , ‏2 نوامبر 2011 در انجمن اخبار دانش و فناوری

 1. A.Shadow

  A.Shadow مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  4,593
  پسندیده شده:
  47,669
  امتیاز دستاورد:
  183
  محل سکونت:
  Andishe
  محققان مؤسسه ماکس پلانک موفق شده اند با استفاده از اسکنرهای رایج مغزی رؤیاهای افرادی که خواب آگاهانه را تجربه می کنند بازسازی کرده و حتی ضبط کنند.
  بیشتر انسان ها تنها بخش کمی از خواب های خود را به یاد می آورند، ضعفی که بزودی برطرف خواهد شد. دانشمندان پیش بینی می کنند بزودی می توان با استفاده از رایانه ها آنچه انسان در رؤیا می بیند را مشاهده کرده و حتی آنها را روی ابزاری ضبط کرد تا پس از بیداری بتوان به تماشای آنها نشست.
  روانشناسان در مؤسسه ماکس پلانک مونیخ آلمان پیش از این توانایی اسکنرهای مغزی را در دیدن رؤیای افرادی که خواب هایی آگاهانه می بینند به نمایش گذاشته بودند. این به آن معنی است که فناوری خواندن افکار افرادی که بیدار هستند را می توان در مشاهده رؤیاهای افرادی که در خواب به سر می برند نیز به کار گرفت. محققان پلانک ثابت کردند اسکن رؤیاهای افرادی که خواب آگاهانه می بینند مشابه اسکن مغز همان افراد در حین انجام همان کارهایی که در رؤیا دیده اند، موقع بیداری است. این مطالعه در کنار فناوری های بازسازی که تاکنون ارائه شده اند می تواند به خلق تصاویر متحرک از خواب افراد بپردازد.
  دانشمندان از گروهی از داوطلبانی که خواب آگاهانه داشتند، درخواست کردند هنگامی که در حال تجربه خواب آگاهانه هستند و در زمانی که خواب مشت کردن دست خود را می بینند، چشم ها یا دست های خود را از سمتی به سمت دیگر حرکت دهند تا به محققان لحظه مشت شدن دست در رؤیایشان را نشان دهند.
  دانشمندان مغز داوطلبان را با طیف نگار فروسرخ و mri تحت نظر گرفتند تا الگوهای حرارت را در سر داوطلبان مشاهده کنند؛ کلیدی که می تواند تصویری واضح از فعالیت مغزی داوطلبان ایجاد کند. داوطلبان در حین خواب دست های خود را حرکت ندادند اما اسکن مغزهای آنها نشان داد فعالیت های مغزی ناشی از مشت کردن یک دست واقعی و رؤیای مشت کردن یک دست، الگویی برابر با یکدیگر دارند. محققان مؤسسه پلانک تا به امروز توانسته اند دو رؤیا را بازسازی کنند. تعدد اسکنرها و دشواری کنترل کردن رؤیاها توسط داوطلبان به این معنی است که اجرای این آزمایش ها بشدت دشوار بوده اند. داوطلبان باید در زیر اسکنرها به خواب می رفتند و به مرحله rem خواب می رسیدند و سپس وارد مرحله پایداری از رؤیای آگاهانه می شدند.
  با این همه محققان درباره این فناوری بسیار خوشبین هستند. به گفته آنها این مطالعه می تواند نخستین شواهدی که استفاده از فناوری رایج تصویربرداری مغزی برای خواندن مفاهیم رؤیای یک انسان ممکن می داند را ارائه کند.  منبع : جام جم نیوز
   
  Java.Her، killer666، (حذف کاربر) و یک نفر دیگر این ارسال را پسندیده اند .
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - خواب های خود بیداری
 1. IMBoY
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  405
 2. k-aria
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  124
 3. k-aria
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  96
 4. shima77
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  140
 5. mona39
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  82
 6. nooshin-pr
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  90
 7. k-aria
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  99
 8. k-aria
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  89
 9. portal1
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  98
 10. nooshin-pr
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  94
 11. fnazari
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  96
 12. nooshin-pr
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  119
 13. minayekta833
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  103
 14. webpardazan313
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  252
 15. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  73