بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

درخواست جدید رئیس جمهور آمریکا از ایران

 1. P@rtiz@n ريزه ميزه تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏3 اکتبر 2011
  ارسال ها:
  2,486
  پسندیده شده:
  8,629
  امتیاز دستاورد:
  183
  جنسیت:
  مرد
  [​IMG]


  «باراک اوباما » رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با «نوری المالکی» گفت ما از ایرانی ها خواسته ایم که هواپیمای بدون سرنشین ما را به آمریکا باز گردانند.باراک اوباما دقایقی پیش در کنفرانس مشترک خبری با نوری المالکی گفت ما از ایرانی ها خواسته ایم که هواپیمای بدون سرنشین را به ما باز گردانند. وی همچنین اضافه کرده است که ما منتظر پاسخ ایران می مانیم .باراک اوباما امروز دوشنبه گفت که دولت آمریکا، خواستار این شده است که هواپیمای جاسوسی که در ایران فرود آورده شده است را به آمریکا باز گرداند ولی از اظهار نظر در مورد تاثیر این حادثه بر امنیت ملی آمریکا خودداری کرد.


  هواپیمای جاسوسی آمریکا روز چهارم اکتبر ، بر فراز آسمان ایران توسط نیروهای مسلح ایران در نبردی الکترورنیک شکار و در اختیار ایران قرار گرفت . مقامات آمریکایی در روز های ابتدایی شکار این هواپیما از موضع انکار با این موضوع پرداختند و در روز های بعد از گم شدن این هواپیما در مرز ایران و افغانستان خبر دادند .متعاقب این انکارها نیروهای مسلح ایران ، هواپیمای شکار شده آمریکایی را در یک برنامه تلویزیونی به نمایش گذاشتند .


  پس از این واقعه بود که مقامات آمریکایی خبر شکار هواپیمای خود توسط ایران را تایید کردند .در روز های اخیر هم تلاش هایی از سوی دولتمردان آمریکا برای بازپس گیری این هواپیما در قالب طرح های مختلف مطرح شد که نمونه بارز و رسمی آن در خواست اوباما از ایران برای پس دادن این هواپیما است . هواپیمایی که برای جاسوسی وارد خاک ایران شده بود و علیرغم اعتراض ایران در سازمان ملل دولت این کشور هنوز از ایران عذر خواهی نکرده است .لازم به یادآوری است که در مووردی مشابه در آوریل سال ۲۰۰۱ جتهای نظامی چین یک هواپیمای جاسوسی آمریکا را که برفراز آبهای چین در پرواز بود در جزیره هاینان فرود آوردند و خدمه آن را به مدت ۱۱ روز بازداشت کردند. چینی ها هواپیما را اوراق کردند و قطعات آن را به آمریکا پس دادند و اعلام داشتند:هواپیمایی که به قلمرو چین تجاوز کند نباید با نیروی خودش از اینجا خارج گردد.


  در این ماجرا، یک کار جالب دیگر نیز از سوی چینیان بعمل آمد و آن این بود که یک خلبان چینی به جای تیراندازی به هواپیمای آمریکایی که مسائل سیاسی متعدد پیآمد داشت، هواپیمای خود از نوع «جی ـ ۸» را به هواپیمای آمریکایی زد تا آسیب ببیند و نتواند فرار کند. در این حادثه خلبان چینی کشته شد ولی وطن خود را گرفتار مسائل سیاسی نکرد.در آن حادثه آمریکا مجبور شد از چین عذر خواهی کند و در نامه ای که آمریکایی ها به مقامات چینی نوشتند «عذر خواهی مضاعف» به چشم می خورد ؛ یک عذر خواهی برای کشته شدن خلبان چینی و عذر خواهی دیگر برای ورود بدون اجازه به آسمان چین .این مساله اولین بحران سیاست خارجی دوران جرج دبلیو بوش بود که تازه ده هفته بود به ریاست جمهوری آمریکا رسیده بود.
   
  Sir $@|eh و (حذف کاربر) این ارسال را می پسندند
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - درخواست جدید رئیس
 1. پاسخ ها:
  4
  نمایش ها:
  621
 2. پاسخ ها:
  4
  نمایش ها:
  121
 3. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  161
 4. پاسخ ها:
  10
  نمایش ها:
  315
 5. پاسخ ها:
  8
  نمایش ها:
  264
 6. پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  211
 7. پاسخ ها:
  4
  نمایش ها:
  477
 8. پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  142
 9. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  614
 10. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  152
 11. پاسخ ها:
  8
  نمایش ها:
  212
 12. پاسخ ها:
  154
  نمایش ها:
  1,871
 13. پاسخ ها:
  9
  نمایش ها:
  584
 14. پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  278
 15. پاسخ ها:
  14
  نمایش ها:
  398