بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

درخواست قصاص چشم برای پسر ۱۶ساله

 1. P@rtiz@n ريزه ميزه تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏3 اکتبر 2011
  ارسال ها:
  2,486
  پسندیده شده:
  8,629
  امتیاز دستاورد:
  183
  جنسیت:
  مرد
  [​IMG]  درخواست قصاص چشم برای پسر ۱۶ساله
  : پسری که به سبک فیلم های وسترن آمریکایی با تفنگ بادی با دوستانش شوخی کرد و باعث کورشدن چشم یکی از آنها شد، با درخواست قصاص چشم از سوی شاکی پای میز محاکمه رفت.
  اس ام اس کده: ۱۲ فروردین امسال پرستاران بیمارستانی در کرج خبر دادند پسربچه ای به نام محمد یک چشم خود را از دست داده  است. ماموران زمانی در محل حاضر شدند که محمد از بیهوشی خارج شده بود. او ادعا کرد دوستش علی وی را مورد اصابت گلوله تفنگ بادی قرار داده  است. این نوجوان گفت: من و بچه ها در خیابان داشتیم بازی می کردیم که علی آمد و تفنگی در دستش بود. او مثل فیلم های سینمایی سلاح را به سمت ما گرفت و گفت دست ها بالا بعد شلیک کرد و من بعد از آن متوجه چیزی نشدم. پلیس با توجه به گفته های این نوجوان، علی -پسر ۱۶ ساله – را بازداشت کرد. او اتهامش را پذیرفت و گفت شلیک من باعث کور شدن محمد شد اما نمی خواستم این کار را بکنم و آن ماجرا یک شوخی بود.
  تحقیقات از این دو نوجوان تکمیل و پرونده با صدور کیفرخواست برای محاکمه به شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز نزد قاضی رنجبر رییس دادگاه و چهار قاضی مستشار (مینایی، سهرابی، اصف الحسینی و بصیرنیا) فرستاده و روز گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار شد.
  در ابتدای جلسه نماینده دادستان البرز در جایگاه حاضر شد و برای علی درخواست صدور مجازات قانونی کرد. او گفت: براساس تحقیقاتی که ما انجام دادیم علی با برداشتن تفنگ ساچمه ای از خانه بیرون رفت و قصد داشت برای دوستانش قدرت نمایی کند که این اتفاق رخ داد. علی تفنگ ساچمه ای را به سمت محمد نشانه رفت و درست چشمش را هدف گرفت. ما تحقیقات زیادی در این خصوص انجام دادیم و متهم خودش هم به جرم ارتکابی اعتراف کرده  است. صحنه حادثه بازسازی شده و مقرون به واقع  است ضمن اینکه شاهدان هم در این خصوص شهادت داده اند، بنابراین با توجه به اینکه مدارک کافی در پرونده وجود دارد به عنوان نماینده دادستان درخواست مجازات برای متهم را دارم.
  سپس محمد نوجوان ۱۲ساله در جایگاه حاضر شد. او گفت: وقتی علی از خانه بیرون آمد به ما گفت هر کس بماند او را می زنم بچه ها زیاد بودند. همه فرار کردند اما من ماندم و او یکدفعه به سمتم شلیک کرد و من دیگر متوجه چیزی نشدم. وقتی به هوش آمدم، دیدیم در بیمارستان هستم و چشم چپم جایی را نمی بیند. اصلا باورم نمی شد کور شده ام و هنوز هم که ماه ها از این حادثه گذشته، نمی توانم این حادثه را فراموش کنم و برای متهم درخواست مجازات دارم.
  در ادامه مادر محمد در جایگاه حاضر شد و با توجه به اینکه پسرش هنوز به سن قانونی نرسیده بود، به عنوان قیم قانونی او درخواست کرد عامل کور شدن پسرش، قصاص شود. او گفت: محمد یک پسربچه  است و از دست دادن چشمش سرنوشت او را تحت تاثیر قرار داده  و پسرم دیگر نمی تواند مثل سابق زندگی کند. او می توانست آدم خیلی موفقی شود و حالا که علی با رفتارش باعث تغییر سرنوشت پسرم شده، من درخواست صدور قصاص برای او را دارم تا متوجه شود چه بر سر پسرم آورده است.
  سپس علی به جایگاه فراخوانده شد. او گفت: من اتهامم را قبول دارم و از اینکه باعث شدم محمد کور شود، معذرت می خواهم. آن روز من تفنگ ساچمه ای پدرم را برداشتم و بیرون آمدم. می خواستم گنجشک شکار کنم و پیش دوستانم کم نیاورم و بگویم چقدر قوی هستم. به بچه ها گفتم تفنگ دارم و حالا می بینید چه می کنم اصلا نمی خواستم آنها را بترسانم، بلد هم نبودم ماشه را بچکانم بچه ها خودشان ترسیدند و فرار کردند، من هم می خواستم وقتی گنجشک را زدم، جسدش را به دوستانم نشان دهم و احساس غرور کنم اما نمی دانم چه شد که این اتفاق افتاد من می خواستم به سمت بالا شلیک کنم اما هول کردم و دستم لرزید. از محمد و مادرش عذرخواهی می کنم و درخواست دارم مرا ببخشند. ما با هم همسایه  هستیم و من با محمد هیچ مشکلی هم نداشتم و ندارم. او دوست من بود. قصاص چشم من مشکلی را برای محمد حل نمی کند. درخواست دارم پیشنهاد دیگری را برای حل این مشکل بدهد.
  در این هنگام قاضی رنجبر پایان جلسه اول محاکمه را اعلام و ادامه رسیدگی به پرونده را به بعد موکول کرد.
   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - درخواست قصاص چشم
 1. پاسخ ها:
  4
  نمایش ها:
  121
 2. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  161
 3. پاسخ ها:
  10
  نمایش ها:
  315
 4. پاسخ ها:
  8
  نمایش ها:
  267
 5. پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  211
 6. پاسخ ها:
  4
  نمایش ها:
  477
 7. پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  142
 8. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  614
 9. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  152
 10. پاسخ ها:
  8
  نمایش ها:
  212
 11. پاسخ ها:
  154
  نمایش ها:
  1,874
 12. پاسخ ها:
  9
  نمایش ها:
  584
 13. پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  278
 14. پاسخ ها:
  14
  نمایش ها:
  398
 15. پاسخ ها:
  26
  نمایش ها:
  567