بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

ساخت اسكنر سه بعدي در ايران

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,429
  پسندیده شده:
  50,796
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  دانشجوي مبتكر ايراني موفق به ساخت اسكنر سه بعدي صورت انسان شده كه به گفته وي با فناوري كاملا متفاوت با نمونه هاي موجود خارجي ساخته شده؛ بطوري كه به جاي چندين دوربين، داراي يك دوربين ثابت است.سعيد سعيدوند دانشجوي كارشناسي نرم افزار كه با همكاري مهدي غيبي، موفق به ساخت اين اسكنر شده در گفتگو با ايسنا گفت: اين اسكنر مي تواند با يك دوربين ثابت، از روبه رو، صورت انسان را به صورت سه بعدي در يك سيستم رايانه يي رسم كند، بطوري كه محورهاي اضافي و تكراري موجود براي اسكن تصاوير حذف مي شوند.
  وي در خصوص كاربردهاي اين اسكنر خاطرنشان كرد: اين دستگاه علاوه بر كاربرد در صنعت فيلمسازي و هوافضا، در پزشكي و جراحي پلاستيك كاربرد دارد؛ بطوريكه مي توان چهره فرد را قبل از عمل جراحي اسكن كرد و در نرم افزار با استفاده از سه بعدي سازي چهره، اطلاعات لازم در عمل را به پزشك ارائه كرد.
  به گفته اين محقق، بهينه كردن كار انيميشن سازي رايانه  اي براي استفاده در توليد انيميشن ها و بازي هاي رايانه يي ازديگر قابليت هاي اين اسكنر است؛ بطوري كه با اين اسنكر مي توان كار ساعت ها يا حتي روزها مدل سازي بر روي چهره را به چندين دقيقه كاهش داد. براي مثال مي توان در بازي هاي رايانه يي توليد شده با يك اسكن ساده هر فردي را وارد بازي رايانه يي كرد.
  وي تصريح كرد: از مزاياي مهم اين اسنكر مي توان به هزينه  كمتر، حمل راحت تر، پيچيدگي كمتر، قابليت تنظيم بهتر با تغيير سرعت حركت بازوها و رزوليشن دوربين اشاره كرد كه با توجه به نياز به صورت نرم افزاري قابل تنظيم است.
  سعيدوند با بيان اين كه اين ايده در حال توسعه براي اسكن كل اعضاي بدن است، اظهاركرد: اين اسكنر از همه لحاظ قابل پياده سازي است.
  وي درخصوص قسمت نرم افزاري دستگاه گفت: اسكنر سه بعدي صورت انسان در محيط NET و زبان برنامه نويسي C# طراحي و پياده سازي شده كه در آن از كتابخانه DIRECTX براي ترسيم مدل هاي سه بعدي وOPENCVCOMPONENT براي گرفتن عكس از دوربين استفاده شده است.
  سعيدوند با اشاره به اين كه اين طرح در مرحله صنعتي قراردارد، افزود: اين دستگاه در جشنواره نخبگان شمال غرب كشور، طرح برگزيده شده است.
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100854562847
   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - ساخت اسكنر بعدي
 1. پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  185
 2. پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  223
 3. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  181
 4. پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  235
 5. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  92
 6. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  151
 7. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  174
 8. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  123
 9. پاسخ ها:
  5
  نمایش ها:
  224
 10. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  172
 11. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  101
 12. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  132
 13. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  1,227
 14. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  154
 15. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  359