بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

شيوه جراحي پلك ها

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,430
  پسندیده شده:
  50,801
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  عمل جراحي زيبايي پلك ها با 3 روش بي حسي موضعي، نيمه بيهوشي و بيهوشي كامل قابل انجام است كه بيمار در انتخاب نوع بيهوشي آزاد خواهد بود.
  بي حسي موضعي مثل حالتي است كه در دندانپزشكي استفاده مي شود. در اين روش ماده بي حس كننده ليدوكائين فقط در محل عمل كه در اينجا اطراف پلك است تزريق مي شود.
  بديهي است كه با اين كار پلك بي حس مي شود و بيمار دردي را متوجه نخواهد بود، اما داروي تزريقي فقط درد را از بين مي برد، ولي اضطراب بيمار به قوت خود باقي است.
  در روش نيمه بيهوشي علاوه بر اين كه اطراف پلك توسط جراح بي حس مي شود متخصص بيهوشي نيز از طريق رگ داروهاي ضد درد و ضد اضطراب را به بيمار تزريق مي كند.
  اين داروها بيمار را به خواب عميق و خوشايندي مي برند. بديهي است كه در اين حالت علاوه بر اين كه بيمار دردي ندارد، اضطراب و استرسي را نيز متحمل نمي شود.
  تكنيك عمل
  پلك هاي فوقاني و تحتاني را مي توان به طور مجزا يا همزمان مورد عمل قرار داد.
  پلك بالا: برش درست روي چين طبيعي پلك داده مي شود لذا احتمال اين كه بعد از عمل جاي برش روي پلك ها بماند فوق العاده كم است. بعد از برداشتن از پوست و نسج زيرپوستي، در صورت لزوم كيسه هاي چربي نيز برداشته شده و محل برش با نخ بسيار نازك دوخته مي شود.
  پلك پايين: اگر ميزان پف پلك پايين و بيرون زدگي چربي هاي آن زياد باشد محل برش كاملا زير خط مژه ها خواهد بود. در اين صورت علاوه بر خارج كردن چربي هاي اضافي مي توان پوست اضافي پلك را نيز چيد، اما اگر ميزان بيرون زدگي چربي ها خيلي زياد نباشد و پوست پلك نيز در حد معمول باشد مي توان چربي ها را از طريق برشي واقع در سطح داخلي پلك خارج كرد. مزيت اين روش آن است كه روي پوست هيچ برشي وجود ندارد و ضمنا بهبودي و ترميم آن نيز سريع تر است.
  مدت عمل: 4 پلك حدود 2 ساعت
  بعد از عمل ممكن است اطراف چشم قدري متورم و كبود شود. خشكي چشم نيز معمول است كه براي برطرف كردن آن مي توان از قطره اشك مصنوعي استفاده كرد. تورم و كبودي اوليه در عرض يكي دو هفته برطرف مي شود، اما چند ماه طول مي كشد تا نتيجه نهايي عمل ظاهر شود.
  محل برش جراحي بتدريج كمرنگ مي شود و ممكن است تا يك سال به طول بينجامد تا محل برش به طور كامل برطرف شود. نتيجه عمل دائمي است با اين وجود زمان در حال گذر است و بديهي است كه گذشت زمان مي تواند روي تمام بدن از جمله روي پلك هاي عمل شده نيز تاثير بگذارد.
  دكتر محمدحسن عامري
  متخصص گوش، حلق و بيني
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100855221659
   
بارگذاری...