بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

طلسم 32 ساله واليبال شكسته شد

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,429
  پسندیده شده:
  50,800
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  "آغاز هر کاری مهمترین قسمت آن است"؛ به همین دلیل قهرمانی تیم ملی والیبال ایران در آسیا حس خوب دورتر شدن از رکود و ایستایی و نزدیک تر شدن به سقف آرزوها که حضور در معتبرترین رویدادهای جهانی است را به دل‎ها نشاند.به گزارش مهر، حضور در المپیک و لیگ جهانی خواست والیبال ایران است که سال هاست آن را در سقف آمال و آرزوهایش دنبال می‎کند و با وجود شرکت کردن در رقابت‎های گزینشی موفق به کسب سهمیه ورود به آنها نشده است چون برای نزدیک شدن به این آرزوها و برآورده شدن آنها لازم بود والیبال ایران حرکت پلکانی در پیش می گرفت و پس از رسیدن به نداشته‎های آسیایی اش مدعی طلسم شکنی جهانی می‎شد.
  قهرمانی در قاره کوچکترین فاکتور برای اثبات ادعای تیمی است که خود را مستحق راهیابی به المپیک و لیگ جهانی می داند و این در حالی است که تیم ملی والیبال طی ادوار مختلف حضور در رقابت‎های قهرمانی آسیا هرگز موفق به کسب این عنوان نشده بود.
  تیم ملی والیبال ایران حضور در رقابت‎های قهرمانی آسیا را از سال 1979 آغاز کرد اما طی 13 دوره حضور در این رقابت ها هرگز موفق به کسب عنوان قهرمانی نشد. حتی دو سال پیش که تیم ملی والیبال ایران برای نخستین بار به فینال مسابقات قهرمانی آسیا راه یافت با شکست برابر ژاپن از دستیابی به عنوان بهترین تیم آسیا بازماند اما طلسم قهرمانی ایران در آسیا بالاخره پس از 32 سال رقابت با آسیایی ها شکست و تیم ملی ایران فاتح جام شانزدهم شد.
  اولین قهرمانی والیبال ایران در آسیا با رکوردی بی نظیر و شاید هم کم نظیر به دست آمد؛ کسب هشت پیروزی متوالی با شکست تنها در دو ست. سه پیروزی ایران برابر ژاپن، کره جنوبی و چین به دست آمد، تیم هایی که زمانی برای ما "بت" بودند و بازیکنان مان بازنده قاطع در مصاف با آنها اما همین تیم ها امسال مقهور پیشرفت و قدرت والیبال ایران شدند. البته ژاپنی ها که مدافع عنوان قهرمانی بودند امسال "شیموزو" را در اختیار نداشتند و دو بازیکن همیشگی کره‎ای‎ها هم به تهران نیامده بودند اما اینها، تیم‎هایی هستند که هرچقدر ترکیب خود را دستخوش تغییرات و جوانگرایی کنند بازهم از بزرگی‎شان کم نمی‎شود.
  تیم ملی والیبال که زمانی در باتلاق رکود و ایستایی و دور از قدرت‎های آسیا به سر می‎برد، حالا به جایی رسیده که پس از اولین نایب قهرمانی در آسیا، چین پرافتخارترین تیم آسیایی را شکست می‎دهد و قهرمان قاره می‏‎شود چون "کسی که عزمی راسخ دارد می‏تواند جهان را به میل خویش عوض کند".
  در هر صورت تیم ملی والیبال با شکستن طلسم قهرمانی در آسیا نه تنها به عنوان برترین تیم آسیا راهی مسابقات قهرمانی جهان و رقابت‎های گزینشی المپیک شد بلکه راه را برای حضورش در لیگ جهانی هم هموارتر کرد البته نه به اندازه‎ای که ذوق و هیجان این موفقیت قدرت "دید" واقعی را برای پوشش نقاط ضعف باقی مانده و بالاتر بردن سطح تیم از بازیکنان، مربیان و مسئولان بگیرد.
  زمانی مشکل همیشگی تیم ملی والیبال در زدن سرویس بود. زمانی هم بازیکنان این تیم با وجود قامت و فیزیک مناسب برای دریافت اول با مشکل مواجه بودند. این مشکلات در مسیر حرکت تیم ملی به سمت قهرمانی کمتر از گذشته به چشم خورد اما نه تا حدی که پرداختن به آنها به خصوص در سرویس را به طور کامل کنار گذاشت. حالا که والیبال ایران یک گام اساسی و محکم برای رسیدن به آروزهای دیرینه اش برداشته باید به سطحی بالاتر برسد و برای رسیدن به این جایگاه باید به گونه‎ای کار شود که در تمام موارد سازماندهی به خوبی دفاع داشته باشد.
  عنوان‎های آسیایی والیبال ایران
  اولین دوره رقابت‎های والیبال قهرمانی مردان آسیا سال 1975 در استرالیا برگزار شد و این شانزدهمین دوره این رقابت ها بود که در تهران برگزار شد و با قهرمانی تیم ملی ایران به پایان رسید. تیم ملی والیبال ایران به جز دو دوره (رقابت های 1975 استرالیا و 1983 ژاپن) در سایر ادوار این رقابت ها شرکت داشته است اما تنها موفق به کسب سه مدال شده است.
  اولین مدال آسیایی والیبال در رقابت های 2003 چین با پیروزی برابر استرالیا در دیدار رده بندی به دست آمد. دومین مدال هم دو سال پیش در دیدار نهایی برابر ژاپن و با متحمل شدن شکست برابر این تیم به دست آمد. سومین مدال آسیایی والیبال ایران پنجشنبه شب و با شکست دادن چین به دست آمد. عنوان های به دست آمده تیم ملی والیبال ایران در ادوار مختلف حضور در رقابت های قهرمانی مردان آسیا به این شرح است:
  1975 - استرالیا: ایران غایب بود

  1979 - بحرین: ششم

  1983 - ژاپن: ایران غایب بود

  1987 - کویت: دهم

  1989 - کره جنوبی: هشتم

  1991 - استرالیا: هفتم

  1993 - تایلند: پنجم

  1995 - کره جنوبی: چهارم

  1997 - قطر: ششم

  1999 - ایران: پنجم

  2001 - کره جنوبی: پنجم

  2003 - چین: سوم

  2005 - تایلند: ششم

  2007 - اندونزی: پنجم

  2009 - فیلیپین: دوم

  2011 - تهران: اول

  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100855491637
   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - طلسم ساله واليبال
 1. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  186
 2. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  238
 3. پاسخ ها:
  7
  نمایش ها:
  93
 4. پاسخ ها:
  28
  نمایش ها:
  334
 5. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  79
 6. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  172
 7. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  180
 8. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  110
 9. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  142
 10. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  92
 11. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  64
 12. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  90
 13. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  167
 14. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  217
 15. پاسخ ها:
  8
  نمایش ها:
  236