بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

غريبه ها در كشتي جولان مي دهند

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,429
  پسندیده شده:
  50,799
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  كشتي ايران قدمتي به اندازه فرهنگ و آداب كهن اين مرز و بوم دارد و قهرمانان اين رشته همواره در صف اول مدال آوري و قهرماني براي ورزش ايران قرار داشته اند. قهرمانان بزرگي چون مرحوم غلامرضا تختي، امامعلي حبيبي، عبدالله مجتبوي، مرحوم جهانبخت توفيق، منصور مهدي زاده، مرحوم منصور رئيسي، عباس زندي، ناصر گيوه چي، محمود ملاقاسمي، مهدي يعقوبي، مرحوم رمضان خدر، محمدعلي صنعتكاران، مرحوم محمدعلي خجسته پور، مرحوم نبي سروري، محمد ابراهيم سيف پور، ابراهيم جوادي، عبدالله موحد، مرحوم ابوطالب طالبي، مرحوم شمس الدين سيدعباسي، اكبر حيدري، منصور برزگر، محسن فره وشي، مرادعلي شيراني، رضا سوخته سرايي، عليرضا سليماني، محمدحسين و محمدحسن محبي، عسگري محمديان، مجيد تركان، اكبر فلاح، اميررضا و رسول خادم، عباس جديدي، عليرضا حيدري، عليرضا دبير، حسن رنگرز و... همه و همه قهرمانان بزرگ و شايسته اي بوده و هستند كه طي سال ها پرچم افتخار را براي كشتي ايران در عرصه بازي هاي آسيايي و المپيك و همين طور رقابت هاي جهاني به اهتزاز درآورده اند، اما دريغ و افسوس كه كشتي ايران آن طور كه انتظار رفته و شايسته است، قدر پيشكسوتان و قهرمانان بزرگ و افتخارآفرين خود را نمي داند و در غياب اكثر آنان، امروز غريبه هايي در فدراسيون كشتي، نبض امور را در دست دارند كه كوچك ترين سابقه اي در اين رشته قهرماني و پهلواني ندارند.
  محمدرضا يزداني خرم، رئيس فدراسيون كشتي با اين كه قريب 6 سال از حضورش در فدراسيون كشتي مي گذرد، شيوه مديريتي اي را در پيش گرفته كه در آن، فضاي كار براي پيشكسوتان اين عرصه فراهم نيست.
  در حقيقت او به گونه اي مديريت مي كند كه در حلقه روابط مديريتي اش همه چيز به خود او برمي گردد و در اين عرصه تعدادي انگشت شمار دور و بر او آفتابي هستند كه نقش اصلي را ايفا مي كنند.
  در راس تمام اينها نيز جعفر اولياست كه در مقام سرپرست هميشگي تيم هاي ملي كشتي  آزاد و فرنگي در رده هاي مختلف نوجوانان، جوانان و بزرگسالان، تمام مسابقات آسيايي و جهاني و رقابت هاي بين المللي را به نام خود سند زده است تا يك پاي ثابت تمام سفرهاي برون مرزي باشد.
  اوليا كه بازنشسته سازمان تربيت بدني سابق است و سال ها به عنوان تداركات و مسوول خريد هاي سازمان ورزش ايفاي نقش كرده، از بدو حضور يزداني خرم در كشتي، به همراه او در فدراسيون حضور به هم رسانده تا در مسووليت هاي مختلفي ايفاي نقش كند.
  او چون امين يزداني خرم به حساب مي آيد، تمام حساب هاي مالي سفرهاي خارجي فدراسيون به وي ختم شده و به نوعي چون تقسيم دلارها به او مربوط مي شود، دايره اختياراتش را توسعه داده تا در شرايطي كه گوش شكسته هاي افتخارآفرين كشتي در عرصه رقابت هاي جهاني، فرصتي براي حضور و همراهي تيم هاي ملي ندارند، اوليا در مراسم اهداي مدال ها نيز به عنوان نماينده ايران حاضر شده و كشتي گيران را نيز پس از خاتمه مبارزاتشان و در گفت وگو با خبرنگاران همراهي كرده و حتي اظهارنظرهاي فني كند.
  اشتباه نشود، به هيچ وجه منكر زحمات اوليا نيستيم، اما اعتقاد داريم كه وظايف و مسووليت ها در كشتي بايد مشخص باشد و فدراسيون نيز براي مفاخر اين رشته كمال احترام و ارزش را قائل شود.
  بطور طبيعي در برخورد با مسوولان فدراسيون جهاني، فرق مي كند كه طرف حساب رافي مارتينتي ـ رئيس فيلا ـ قهرمان بزرگي چون محمدعلي صنعتكاران به عنوان مدال دار جهاني و المپيك باشد، يا فردي خارج از خانواده كشتي.
  نكته: بايد به محمدرضا يزداني خرم يادآور شويم كه كشتي ايران آنقدر بزرگ هست كه تمام قهرمانان و بزرگان اين رشته زير سقف آن جمع شوند. متاسفانه حب و بغض ها در كشتي تاكنون اجازه چنين وفاق و همدلي را نداده است
  متاسفانه در دايره نفوذ ايجاد شده، محمدعلي صنعتكاران نيز در مقام نايب رئيس فدراسيون كشتي از مواضع خويش دست به عقب نشيني زده تا حضور او نيز تنها سمبليك بوده و تنها دلخوشي اش اين باشد كه سفرهايش به همراه تيم هاي ملي سرجاي خود محفوظ بماند.
  نگارنده اين مساله را در شرايطي عنوان مي كند كه در بازي هاي آسيايي گوانگجو و در شرايطي كه كارت بازي ها براي دبير فدراسيون كشتي صادر نشده بود و او مجبور بود از روي سكوي تماشاگران، شاهد و ناظر رقابت ها باشد، اين غريبه هاي كشتي بودند كه در سالن مسابقه ها مانور مي دادند.
  بدون شك حرمت بزرگان و پيشكسوتان كشتي ايران متوجه فدراسيون است و نمي توان بيش از اين شاهد بي حرمتي به افتخارآفريناني بود كه عمري را در راه موفقيت و مدال آوري كشتي ايران، تلاش و كوشندگي به خرج داده و سختي ها و مرارت ها را به جان خريده اند.
  جالب آن كه قبل از رقابت هاي جهاني اخير استانبول تركيه، شرايطي را پيش آورده بودند كه زير پاي عارف ربطي دبير با تجربه فدراسيون كشتي را خالي كنند. ربطي كه داور بين المللي كشتي است و سال ها نيز در مقام دبير فدراسيون كشتي در زمان محمدرضا طالقاني ايفاي نقش كرده است، به دفعات به وجود روابط غيرمتعارف در فدراسيون اعتراض كرده است، اما يزداني خرم كه به واسطه شرايط سني، دوري از ترافيك شهري و آلودگي هوا، دفتر كارش را خانه كشتي در مجموعه آزادي قرار داده است، دلخوش به حضور حلقه ياراني است كه از حضور وي طي اين سال ها بيشترين استفاده و بهره را برده اند.
  به هر حال و در شرايطي كه همه چيز به رئيس فدراسيون كشتي بر مي گردد، بايد به محمدرضا يزداني خرم يادآور شويم كه كشتي ايران آنقدر بزرگ هست كه تمام قهرمانان و بزرگان اين رشته زير سقف آن جمع شوند. متاسفانه
  حب و بغض ها در كشتي تاكنون اجازه چنين وفاق و همدلي را بين جامعه گوش شكسته ايران نداده و رئيس فدراسيون نيز در چنين وضعيتي بدش نيامده است كه از اين تفرق كمال استفاده را در جهت مستحكم كردن پايه هاي مديريتي خود به عمل آورد.

  بايد تاكيد كنيم كه اگر موفقيت و سربلندي كشتي ايران را در عرصه بازي هاي المپيك پيش روي لندن مي خواهيم، بايد در جهت اين اتحاد و بها دادن به بزرگان كشتي ايران قدم برداريم. واقعيت اين است كه كشتي ايران با وجود موفقيت در ميدان جهاني استانبول، از ضعف هاي زيادي رنج مي برد كه اگر در فرصت موجود فكري براي حل آنها نشود، در المپيك لندن براي كشتي ايران لطمه ساز خواهد بود.
  محمدرضا يزداني خرم قطعا اين حرف ما را به خوبي درك مي كند، نگاهي به عقب و تجربه المپيك پكن مي تواند حاوي درس هاي زيادي براي كشتي ايران باشد. تاكيد مي كنيم يكسويه نگري و دوري از انتقادها، شرايط روشني را پيش روي كشتي ايران در لندن 2012 قرار نمي دهد و اميدواريم اين صحبت امروز ما تلنگري به كساني باشد كه با چسبيدن به منافع شخصي خود در كشتي، اجازه نمي دهند كشتي ايران از تمام فرصت ها و سرمايه هاي گرانقدرش استفاده كند.
  حجت الله اكبرآبادي
  گروه ورزش
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100855395673
   
بارگذاری...