هتل های مشهد
بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

فعالیت فیسبوکی جرم یا قابل تقدیر؟

شروع موضوع توسط A.Shadow , ‏19 نوامبر 2011 در انجمن اینترنت

 1. A.Shadow

  A.Shadow مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  4,593
  پسندیده شده:
  47,669
  امتیاز دستاورد:
  183
  محل سکونت:
  Andishe
  روزنامه شرق - «رسانه های آمریکایی ضد ما و حتی ضد مصر هستند که این مسئله تازگی ندارد، هنگامی که جوانان ما با فیس بوک و توییتر تعامل می کنند، این آمریکاست که تلاش می کند آنها را منع کند یا به سم پاشی روی می آورد.»
  این بخشی از اظهارات محمود احمدی نژاد در دیدار با هیئت مصری است که چندی پیش برخی سایت های خبری و رسانه های عرب زبان آن را منتشر کردند.

  آن گونه که رییس دولت دهم بیان می کند: «در ایران هیچ «کنترل» و «سانسوری» وجود ندارد و جوانان ایرانی با شبکه های ارتباط اجتماعی ارتباط دارند البته به شکل محدود، ما فقط از سایت های ترویج بی بند و باری جلوگیری می کنیم که گمان نمی کنم این کار اشتباهی در حق ملت ما باشد.»
  اظهارات عالی ترین مقام اجرایی کشور در حالی بیان می شود که پیش تر برخی مسئولان دستگاه قضایی کشور در واکنش به اخبار منتشرشده مبنی بر رفع ف ی ل ت ر سایت فیس بوک بیان کرده بودند که هیچ تصمیمی برای «رفع ف ی ل ت ر» فیس بوک در نظر گرفته نشده است.

  کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه «موضوع ماده ۲۲ قانون جرایم رایانه ای»، مبادرت به احصا فهرست مصادیق محتوای مجرمانه فضای مجازی کرده است. در این ماده به محتوای علیه عفت و اخلاق عمومی، محتوای علیه مقدسات اسلامی، محتوای علیه امنیت و آسایش عمومی و همچنین محتوای علیه مقامات و نهادهای دولتی و عمومی و محتوایی که برای ارتکاب جرایم رایانه ای و سایر جرایم به کار می رود، می پردازد.
  به گفته عبدالصمد خرم آبادی، سایت هایی مانند فیس بوک براساس ماده ۲۲ قانون جرایم رایانه ای ف ی ل ت ر شده اند. اما پیش تر مصلحی، وزیر اطلاعات از جوانان ایرانی خواسته بود تا با راه اندازی صفحه فارسی در فیس بوک به مقابله با تهدیدات رژیم صهیونیستی بپردازند.

  پاسخ مقامات قضایی درخصوص استفاده از فیس بوک
  محمود احمدی نژاد همچنین در گفت وگو با نشریه الیوم السابع درباره ادعای برخی از کشورهای غربی در باره اعمال محدودیت اینترنت و دسترسی به فیس بوک و توییتر بیان کرده است تبلیغات دولت های غربی به خصوص آمریکا علیه ملت ایران و سایر ملت ها، موضوع تازه ای نیست.
  براساس گزارش ایسنا، به گفته او آمریکا از این نگران است که امروز جوانان ایران به صورت گسترده مطالبی را در فیس بوک و توییتر منتشر می کنند و این موضوع آنها را منفعل کرده است.

  برخی این اظهارات رییس دولت دهم را در راستای فعالیت ۱۲ هزار بسیجی در شبکه های اجتماعی و فضای سایبر برای مبارزه با جنگ نرم عنوان می کنند.
  اما با این حال مقامات دستگاه قضایی ایران همچنان بر جرم بودن شبکه هایی مانند فیس بوک تایید داشته و حضور افراد بسته به نوع فعالیت آنها در این شبکه ها را جرم می دانند.

  غلامحسین محسنی اژه ای، دادستان کل کشور پیش تر در نشست خبری خود در پاسخ به این پرسش که آیا عضویت در شبکه های اجتماعی مجازی چون فیس بوک جرم محسوب می شود یا نه، بیان کرده بود در قانون جرایم تعریف شده است کسی که به طور مستقیم جرمی مرتکب شده باشد مجرم، کسی که در انجام جرم همکاری کند شریک جرم و مباشر جرم و اگر تسهیل کننده جرم باشد و مقدمات آن را فراهم کند معاون در جرم است و تفاوتی نمی کند که این جرم در فضای مجازی و غیرمجازی رخ داده باشد؛ باید دید که عضویت در فیس بوک به این موارد مرتبط می شود و در این قالب می گنجد یا نه.
  مسئول کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نیز پیش تر بیان کرده بود کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی، تصمیمی در خصوص رفع ف ی ل ت ر از فیس بوک نگرفته است و موضوع رفع ف ی ل ت ر سایت یادشده در دستور کارگروه نیز قرار ندارد.

  اظهارات عبدالصمد خرم آبادی در واکنش برخی اخبار منتشرشده در رسانه ها به نقل از مسئولان پلیس فتا- فضای تولید و تبادل اطلاعات- مبنی بر احتمال رفع ف ی ل ت ر شدن فیس بوک بیان شد.
  این مقام مسئول در دادستانی کشور اعلام کرد انتشار مطالب علیه اخلاق، عفت عمومی، مقدسات اسلامی و امنیت و آسایش جامعه «جرم» است. از این رو فیس بوک و توییتر به دلیل مصداق جرم بودنشان «ف ی ل ت ر» شده اند.

  فیس بوک تهدید و مصداق جنگ نرم؟
  مسئولان نیروی انتظامی بارها بر جرم بودن فضای شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک تایید کرده اند.
  فرمانده نیروی انتظامی در گفت وگو با ایسنا از فیس بوک و توییتر به عنوان سایت هایی که «مجرمان و ناراضیان» را دور هم جمع می کنند، یاد کرد.
  احمدی مقدم همچنین ارتباطات مجازی را یک «تهدید» برای جمهوری اسلامی دانست. فرمانده نیروی انتظامی افزوده است: «شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر امروز قدرت ایجاد کرده و ناراضیان پراکنده، مجرمان و سرویس های خارجی را جمع و سازماندهی می کنند.»

  مصطفی نجار، وزیر کشور نیز فیس بوک، ماهواره و چت را «مصادیق جنگ نرم» می داند.
  در همین راستا مسئول کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بیان می کند جرم بودن یا نبودن استفاده از فیس بوک بستگی به اقداماتی دارد که کاربران در فیس بوک انجام می دهند؛ اگر شخصی از طریق فیس بوک اقدام به انتشار محتوای مجرمانه علیه امنیت داخلی و خارجی کشور کند یا مطالبی علیه مقدسات اسلامی منتشر کند یا محتوایی را در آن سایت قرار دهد که با اخلاق و عفت عمومی مغایرت داشته باشد، قطعا عمل آن شخص «جرم» محسوب می شود.
  سرهنگ تورج کاظمی، معاون مبارزه با جرایم پلیس فتا بیان کرده بود براساس قانون جرایم رایانه ای موضوعی به اسم مجازات افراد به دلیل عضویت در فیس بوک وجود ندارد و حتی اگر افراد از طریق فیس بوک اطلاعاتشان مورد سوءاستفاده قرار گیرد و به دادسرای جرایم یارانه ای مراجعه کنند، شکایت آنان مورد پیگیری قرار می گیرد اما هیچ گاه با این افراد به عنوان متهم برخورد نمی شود و بر این اساس عضویت در فیس بوک جرم نیست مگر آنکه افراد بخواهند از این فضا سوءاستفاده کنند.

  طی سال های اخیر مسئولان دستگاه قضایی فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی خارجی را به دلیل نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه مقامات، نهادها و سازمان های حکومتی (بند ۱۱ ماده ۶ قانون مطبوعات و ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی)، اهانت و هجو نسبت به مقامات، نهادها و سازمان حکومتی و عمومی (بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات و مواد ۶۰۹ و ۷۰۰ قانون مجازات اسلامی) و همچنین افترا به مقامات، نهادها و سازمان حکومتی و عمومی (بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات و ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی)، تحریص و تشویق افراد و گروه ها به ارتکاب اعمالی علیه امنیت، حیثیت و منافع جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور (بند ۵ ماده ۶ قانون مطبوعات) و تبلیغ به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران (ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی) ف ی ل ت ر کرده اند.
  پ.ن : من میگم کی این فیسبوک رو ف ی ل ت ر کرده نگو آمریکاست ای ای ای
  بیچاره این دولت که کاری نداره فیسبوک به این خوبی همش آمریکاست که ف ی ل ت ر کرده انداخته گردن ایران
   
  King Of War، killer666، (حذف کاربر) و یک نفر دیگر این ارسال را پسندیده اند .
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - فعالیت فیسبوکی جرم
 1. MagicalBOY
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  268
 2. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  22
  نمایش ها:
  567
 3. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  28
  نمایش ها:
  687
 4. Niloofar
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  53
 5. Niloofar
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  54
 6. Niloofar
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  67
 7. senda
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  183
 8. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  303
 9. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  5
  نمایش ها:
  298
 10. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  257
 11. !₪ ŽεüŠ ₪!
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  216
 12. !₪ ŽεüŠ ₪!
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  166
 13. !₪ ŽεüŠ ₪!
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  182
 14. !₪ ŽεüŠ ₪!
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  220
 15. !₪ ŽεüŠ ₪!
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  211