هتل های مشهد
بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

لطفا آدرس غلط به مردم ندهيد

شروع موضوع توسط M.Bagheri , ‏21 سپتامبر 2011 در انجمن اخبار ورزشی

 1. M.Bagheri

  M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,429
  پسندیده شده:
  50,803
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  محل سکونت:
  IRAN
  يكي از كارشناسان يك برنامه راديويي با آب و تاب تمام و در حالي كه مي خواست از سرمربي تيم ملي فوتبال ايران دفاع كند، با اصرار سعي داشت او را اين چنين به شنوندگان برنامه معرفي كند كه اين مرد پرتغالي آمده است تغييرات بنيادي در فوتبال ما به وجود آورد و نه تنها وظيفه سنگيني در راس تيم ملي برعهده اوست بلکه مي خواهد از ريشه فوتبال پر اشكال ما را كه دارد در آسيا درجا مي زند، از نو بسازد.

  او با همين القاي نظرات شخصي از تمامي مردم ايران مي خواست او را در همه موارد تحمل و حمايت كنند تا به خواسته هايش برسد.
  ممكن است در اين برداشت، نگارنده نتوانسته باشد از همه كلمات و جملات كارشناس برنامه راديويي مو به مو استفاده كند، ولي باور كنيد كه او در بيان كاملا سريع، صريح و بی پرده اش از مردم و شنوندگان برنامه مي خواست حمايت از كرش پرتغالي را در مسابقات ملي از ياد نبرند تا علاوه بر صعود و پيوستن فوتبال ايران به تيم هاي برگزيده از قاره كهن، او را در ماموريتش براي دگرگوني و نوسازي اين ورزش همه پسند در كشورمان،  مايوس و نوميد نكنيم. كارشناس ياد شده حتي نقل قول نكرد كه اين وظيفه از سوي چه كسي به او ارجاع شده و طي چه قرارداد، در چه مدت زماني و با چه ابزاري مي خواهد اين كار سنگين و زمان بر را به سرانجام برساند.

  نسخه كرش
  شايد نسخه ای که سرمربي پرتغالي به تقاضاي يكي از مجريان فوتبال يا از سر بي مهري ها و بي اعتنايي كه فدراسيوني ها به تيم ملي نشان داده اند، نوشته است اين كارشناس عزيز و احساسي را بر آن داشته است كه در مسند قاضي القضات فوتبال حكم صادر كند تا هر كه از كار اين سرمربي پرتغالي ناراضي است، شمشيرش را در نيام كند و تا پايان كار دم فروبندد تا اين فرستاده كه در فوتبال ما نزول اجلال كرده و هنوز از گرد راه نرسيده است و ناوارد و نووارد به همه ضعف ها، كمبودها، كاستي ها و كژي هاي فوتبال ما آشنا شده است، در كارش موفق شود.
  آنچه اين كارشناس نوظهور فوتبال در برنامه اي راديويي عنوان كرد داراي دو بخش مجزا از يكديگر است كه يك مورد آن به وظيفه اصلي و بي چون و چرا و تعهدي مربوط مي شود كه امضاي قرارداد برگردن او گذارده است و حمايت از او نه به خاطر اسم و رسم و پيشينه كاري و پرتغالي بودنش است، زيرا او رهبري تيمي را به عهده گرفته كه ميليون ها ايراني چشم به موفقيت آن دوخته اند و سزاست كه همه مردم فوتبالدوست، هوادار واقعي چنين تيمي باشند و در كنار مردي كه اين وظيفه را دارد تا تمامي تلاش و تدبيرش را به كار گيرد و فوتبال ايران را به جام جهاني برزيل 2014 برساند، بسان يار دوازدهم، انگيزشي باشند تا مردان ملي پوش  ما با شجاعت تمام اين روزهاي سخت را با سربلندي پشت سر بگذارند. در اين راه نه تنها كارشناس اين برنامه، بلکه همه كارشناسان كاربلد فوتبال هم چنين خواهشي را تكرار مي كنند و مصرانه از همه رسانه ها و تماشاگران حاضر در صحنه مي خواهند به اين سرمربي پرتغالي كه هنوز مردانش را به درستي نمي شناسد امان دهند تا خود و شاگردان او از اين آزمون ها موفق بيرون آيند، حتي اگر مطابق ميل همه عمل نمي كند و در مهره چيني ها اشكال دارد و در تعويض ها اشتباه مي كند.
  نادانسته هاي كر ش
  در قطر ديده شد با آن كه تيم ميزبان از ترس يا هر عامل تاكتيكي ديگري، ناچار به بازي دفاعي شده بود و برتري نسبي و اداره بازي در اختيار تيم ايران بود و به حكم كرش شاگردانش براي قدرت نمايي و گل هاي بيشتري تهييج شده بودند، گل تساوي را در يك ضدحمله و در تنها فرصتي كه قطري ها به دست آوردند، در پي يك اشتباه و سردرگمي دو مدافع مياني از دست داديم.
  نكته: از كرش انتظار داريم نقطه ضعف ها را در تيم ملي پاك كند و حالا كه او بدون تعصب و دلبستگي به ستاره ها و نام ها، حتي به جوان ها ميدان مي دهد قادر باشد مكمل ها را كنار هم قرار دهد
  فقط آسيب ديدگي نكونام در نيمه نخست و تعويض هاي كريمي و خلعتبري كه بي مورد به نظر مي رسيد، تيم ايران را كه شايسته پيروزي بود از 3 امتياز بازي محروم نكرد، بلکه ديده شد مهاجمان ما بخصوص انصاري فر جوان كه به آينده اش هم دل بسته ايم، چند فرصت استثنايي را از دست دادند. از كرش، مربي پرتغالي تيم ملي انتظار داريم اين نقطه ضعف ها را در تيم ملي پاك كند و حالا كه او بدون تعصب و دلبستگي به ستاره ها و نام ها، حتي به جوان ها ميدان مي دهد قادر باشد مكمل ها را كنار هم قرار دهد و تمريناتي مناسب براي پاس هاي سالم و ارسال هاي بلند داشته باشد تا تيم ملي از گل هاي تصادفي و شانسي به گل هاي حساب شده و برخاسته از كارگروهي و بازي هاي تركيبي دل ببندد.
  ما مي دانيم فوتبال ما آنقدر آموزش كلاسيك نديده است كه انصاري فر جوان در نوك حمله چنان بجا و درست بدود كه هنگام گل زدن، تلاش يارانش را آسان از دست ندهد و مثل يك بازيكن مبتدي، پيش از پايان بازي عضلات پايش دچار گرفتگي نشود. كرش مي تواند او را كه براي ارسال هاي بلند حيدري، تعليم نديده و در تيم باشگاهي اش، به انتظار پاس هاي مناسب، جاگيري مي كند در تركيب تيمي حمايت كند و بازيكناني مثل خلعتبري، جباري و كريمي را به حمايت از او وادارد. ما در تيم ملي بايد به كرش اجازه دهيم هر چه زودتر به اين زوج هاي مناسب و مثلث هاي ضروري دست يابد و اشتباهات كنوني را كه ناشي از ضعف ساختاري و آموزش هاي غلط در فوتبال ماست برطرف كند تا تيم ملي به قدرت نسبي خود برسد. كرش و تيم ملي در آرامش لازم مي توانند موفق باشند.
  دكان يا مدرسه؟
  اما در مورد اين كه گفته مي شود كرش آمده تا فوتبال ايران را از بيخ و بن دگرگون كند، حرف عاقلانه و عالمانه اي نيست. چون نه او در اين زمينه تعليم ديده است و نه فرصتي دارد كه تن و دل به اين كار بسپارد. او اگر فوتبال ما را از گرداب رقابت هاي قاره اي بيرون بكشد، بسي هنر به خرج داده و بقيه مسائل پيشكش او.
  درست است كه خيلي زود او را از كم و كيف فوتبال ما آگاه كرده اند تا او چنين نسخه اي را بنويسد، اما درمان فوتبال ما به تخصص ها و امكانات اجرايي بسياري نياز دارد كه سال هاست كارشناسان و مربيان دلسوزي كه داريم آنها را به زبان آورده و در نوشتارها و گفتارهاي خود به مسوولان و مجريان هشدار داده اند، اما جهل مركب همچنان باقي است و هنوز دكان هاي فوتبال بسته نشده و جايش را به مدارس و آموزش هاي كلاسيك نداده اند.
  فدراسيون فوتبال ما و كميته آموزشي اش هنوز نظارتي بر كلاس هاي فوتبال پايه اي ندارند و نمي  توانند به باشگاه ها بقبولانند مربيان آموزش يافته و كلاس ديده و مدرسان با تجربه را به خدمت بگيرند. باشگاه هايي كه هنوز بيلان مخارج و هزينه هايشان نمره منفي در حد ورشكستگي را نشان مي دهند، چگونه قادرند در كار سازندگي فوتبال، شراكت داشته باشند؟
  اين يكي از 11 قلم ايرادي است كه نه تنها كارشناسان فوتبال ما هميشه بازگو كرده اند و مسوولان هرگز نشنيده اند و حالا كرش هم به آن اشاره كرده است، بلكه همه تماشاگران و هواداران و هر آدم كم سواد فوتبال ما نيز از آن باخبر است و درد را مي شناسد. آيا سرمربي پرتغالي تيم ملي از چنان فرصت و امكانات مالي و قدرت اجرايي برخوردار است كه فقط در اين يك مورد، نه بيشتر راه نجات اجرايي براي ما پيدا كند؟ جوابش با كارشناس عزيز برنامه راديويي است كه مي دانيم دلش براي تيم ملي مي سوزد ولي نمي تواند اطلاعات و آدرس درستي به شنوندگانش بدهد.
  پرویز زاهدی / جام جم
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100854470786
   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - لطفا آدرس غلط
 1. senda
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  193
 2. senda
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  274
 3. SoroushSS
  پاسخ ها:
  6
  نمایش ها:
  581
 4. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  337
 5. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  196
 6. MagicalBOY
  پاسخ ها:
  12
  نمایش ها:
  532
 7. Technical
  پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  304
 8. P@rtiz@n
  پاسخ ها:
  5
  نمایش ها:
  420
 9. Jason Statham
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  360
 10. Night Spirit
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  298
 11. Joker
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  233
 12. P@rtiz@n
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  295
 13. Joker
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  372
 14. killer666
  پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  294
 15. M.Bagheri
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  315