بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

نوآوري محدوديت ندارد

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,430
  پسندیده شده:
  50,801
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  سال هاست كه بحث تلفيق در موسيقي ايران مطرح شده و هنرمندان بسياري در اين زمينه دست به نوآوري زده اند. يكي از تازه ترين تجربيات در اين زمينه،  كنسرت گروه وصل يار بود كه با آهنگسازي ابراهيم اثباتي، چندي پيش برگزار شد.
  او با بهره گرفتن از سازها، مقام ها و گام هاي مشترك بين موسيقي ملت هاي مختلف، قطعاتي را بر پايه موسيقي سنتي اجرا كرد كه با تئاتر و جلوه هاي ويژه سينمايي نيز همراه بود.
  اثباتي با اشاره به اين كه تلفيق به امري عادي در موسيقي ايران تبديل شده است و تنها رويكردها و شدت و ضعف آن تفاوت مي كند، مي افزايد: در طول سال ها اساتيد بزرگي دست به تلفيق زده اند كه همچنان هم ادامه دارد. به نظر من نوآوري در اين عرصه هيچ محدوديتي ندارد و تنوع زيادي به موسيقي كشورمان مي بخشد.
  اين نوازنده تنبور با بيان اين كه خلاقيت و نوآوري صدمه اي به اصالت موسيقي ايراني نخواهد زد، تاكيد مي كند: من معتقدم كه موسيقي سنتي به قدري قابليت دارد كه به هر اندازه روي آن تلفيق و نوآوري صورت گيرد، به هيچ عنوان صدمه اي نمي بيند و اصالتش را از دست نخواهد داد. در واقع اصالت ستون موسيقي ماست كه هر بناي مستحكمي را مي توان روي آن ساخت.
  سرپرست گروه موسيقي وصل يار ادامه مي دهد: اگر ما روي موسيقي سنتي خودمان تلفيق انجام مي دهيم، به خاطر تكراري بودن آن يا پوشاندن ضعف هايش نيست، بلكه مي خواهيم نسخه جديدي از موسيقي اصيل را ارائه دهيم.
  او در باره تلفيق كنسرت موسيقي با هنرهايي چون سينما و تئاتر هم مي گويد: من هر زمان كه موسيقي كار مي كنم، بدون استثنا تصوير هم مي بينم. در واقع تمام موسيقي من تصويري است،  چرا كه كاركردن در زمينه موسيقي تئاتر، تاثير خيلي زيادي بر من داشته است.
  ابراهيم اثباتي تاكيد مي كند: در همه جاي دنيا، موسيقي با ديگر هنرها همراه مي شود تا بتواند تاثيري مضاعف بر مخاطب بگذارد. در چنين كنسرت هايي از جمله آنچه ما 2 هفته پيش روي صحنه برديم، اصل و اساس همان موسيقي است و تصوير و بازي مكمل آن مي شود.
  سحر طاعتي
  جام جم
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100854531149
   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - نوآوري محدوديت ندارد
 1. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  345