بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

همه مشكلات فوتبال بانوان

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,429
  پسندیده شده:
  50,800
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  در حالي كه كمتر از يك ماه به مسابقات غرب آسيا باقي مانده است تيم ملي فوتبال بانوان كشورمان همچنان تمرينات و اردوهاي آماده سازي خود را با اين اميد پشت سر مي گذارد كه با طراحي يك لباس جديد، مشكل پوشش تيم ملي بانوان از نظر فيفا حل شود و ايران بدون وجود هيچ مانعي بتواند در اين رقابت ها حضور پيدا كند.
  پوشش بازيكنان فوتبال بانوان از نظر مسوولان، جدي ترين مشكل حال حاضر ملي پوشان كشورمان است كه بعد از تاكيد فيفا براي اصلاح نوع لباس بانوان فوتباليست ايراني در مسابقات بين المللي دردسرساز شده است.
  اين اما همه مشكلات فوتبال بانوان ما نيست، بلكه كمبودهاي آشكار ديگري نيز در مقايسه با فوتبال مردان هست كه باعث شده تيم ملي فوتبال بانوان حتي در صورت رفع مشكل پوشش نيز براي رقابت با حريفان آسيايي شرايط برابري نداشته باشد. در اين گزارش به اين كمبودها و مسائل روز فوتبال بانوان مي پردازيم.
  حل مشكل پوشش با طراحي لباس جديد
  به دليل كم بودن فاصله زماني باقيمانده تا مسابقات غرب آسيا، مسوولان فدراسيون فوتبال درصددند هرچه زودتر مشكل پوشش ملي پوشان را حل كنند.
  فريده شجاعي، نايب رئيس فدراسيون فوتبال در امور بانوان در گفت وگو با «جام جم» اين مساله را جدي ترين دغدغه مسوولان مي داند و ابراز اميدواري مي كند كه با طراحي لباس جديد، اين مانع از سر راه تيم ملي برداشته شود.
  وي مي گويد: در ديدار با سپ بلاتر سعي كردم ايشان را توجيه كنم. در اين زمينه شعار فيفا كه «فوتبال براي همه» است را يادآوري كردم، حتي به دادگاه فيفا شكايت كرديم و بعد از طي اين مراحل قرار شد لباس جديدي طراحي كنيم تا مورد ارزيابي قرار بگيرد. در حال حاضر مراحل آخر طراحي طي مي شود و اميدواريم با تصويب اين طرح مشكل برطرف شود.
  مهدي تاج، نايب رئيس فدراسيون فوتبال نيز در اين باره مي گويد: ما با فرستادن نامه اي به فيفا تاكيد كرديم كه باوجود شعار «فوتبال براي همه» نمي توانيد دور مسلمانان جهان را خط بكشيد، ضمن اين كه همگاني كردن فوتبال، شعار بلاتر در زمان انتخابات بود. پس آنها مجبور هستند با اين قضيه كنار بيايند. ما هم قرار شد طرح لباس ها را اصلاح كنيم، اما اعتقادات ما جدي است و روي حرف مان براي بازي ملي پوشان با حجاب مي ايستيم.
  كمبود بودجه و نبود اسپانسر
  اما كمبود بودجه و نبود اسپانسر يكي ديگر از مشكلات جدي فوتبال بانوان است. فريده شجاعي اين موضوع را تاييد مي كند و درباره آن به «جام جم» مي گويد: اين حقيقت وجود دارد كه بودجه فوتبال بانوان به هيچ عنوان براي پيشرفت كافي نيست. اين را مسوولان فدراسيون هم مي دانند. حتي من در جلسات اخير با رئيس فدراسيون و رئيس سازمان ليگ پيشنهاد كردم 2 تا 3 درصد بودجه اختصاص يافته به ليگ برتر آقايان به بانوان اختصاص پيدا كند تا به اين ترتيب اوضاع بهتر شود.
  نكته: با اين كه حل مشكل پوشش تيم ملي فوتبال بانوان براي حضور در رقابت هاي بين المللي جدي ترين دغدغه مسوولان است، اما اين تيم براي رسيدن به پيشرفت، موانع و مشكلات ديگري هم دارد
  عزيزالله احمدي نيز اين كمبود را در بخش بانوان تاييد مي كند و مي افزايد: برنامه ريزي بلندمدت در اين زمينه لازم است. قطعا با برنامه ريزي بهتر و خصوصي سازي باشگاه ها مي توان به آنها فشار آورد كه قسمتي از درآمد باشگاه ها را به فوتبال بانوان اختصاص دهند و علاوه بر آن چند درصد از درآمد مصوب شده از سوي سازمان ها براي ورزش به حوزه بانوان تعلق بگيرد.
  نيلوفر اردلان، كاپيتان تيم ملي فوتبال بانوان نيز به «جام جم» مي گويد: تيمداري يك مجموعه از فوتبال بانوان در ليگ با هزينه هاي جانبي و اردوهاي تداركاتي بيشتر از 200 ميليون نمي شود كه در مقايسه با فوتبال آقايان هيچ است، اما ما همين را هم نداريم. در فوتبال بانوان نبود اسپانسر و حمايت هاي مالي، معضلي جدي است كه باعث شده بازيكنان نه تنها پول حرفه اي نمي گيرند بلكه حمايت حرفه اي هم نمي شوند.
  كمبود ديدارهاي تداركاتي و اردوهاي برون مرزي
  كمبود ديدارهاي تداركاتي و اردوهاي برون مرزي از جمله مشكلاتي است كه مربي تيم ملي فوتبال بانوان به آن اشاره مي كند. ايراندوست مي گويد: به دليل مسائل مختلف، امكان برگزاري ديدارهاي تداركاتي كمتر پيش مي آيد، ضمن اين كه اردوهاي آماده سازي در خارج از كشور هزينه بر است. اگر برنامه بلندمدت براي اردوهاي آمادگي وجود داشته باشد مي توان بازيكنان را سر فرصت تمرين داد و انتخاب كرد، اما ما معمولا با عجله نفرات را انتخاب مي كنيم و تيم را مي بنديم چون از نظر اردوي آمادگي در مضيقه هستيم.
  تلفيق بازيكنان فوتبال و فوتسال
  خيلي از كارشناسان فوتبال بر اين باورند كه به كارگيري بازيكنان فوتسال در فوتبال كار درستي نيست، اما در فوتبال و فوتسال بانوان كشورمان اين اتفاق مي افتد و بازيكنان به تناوب و برحسب نياز، تيم هاي ملي فوتبال يا فوتسال را همراهي مي كنند. نايب رئيس فدراسيون فوتبال در امور بانوان در اين مورد توضيح مي دهد: براي كشورهايي مثل ايران كه فوتبال را در بخش بانوان تازه  آغاز كردند استفاده از بازيكنان كليدي به صورت مشترك در دو تيم مرسوم است و اتفاقا به هر دو تيم فوتبال و فوتسال كمك مي كند، چون به هر حال زمان لازم است تا علاقه مندان و استعدادهاي دو رشته شناسايي شوند، حتي در تيم هايي مثل اردن 5 بازيكن فيكس در فوتبال براي تيم ملي فوتسال هم به ميدان مي روند. ما در حال حاضر در ليگ اين قانون را داريم كه 3 بازيكن در سطح باشگاه ها مي توانند در فوتبال و فوتسال جابه جا شوند، اما سعي داريم از سال آينده فوتبال و فوتسال را تفكيك كنيم.
  ايراندوست جداسازي اين دو رشته را ضروري و عاملي براي پيشرفت بازيكنان مي داند و مي افزايد: اين اتفاق بايد روزي رخ دهد و هر چه زودتر بهتر است، چون با اين شيوه بازيكناني كه در هر دو تيم بازي مي كنند با افت بدني مواجه مي شوند و نمي  توانند هميشه در اوج آمادگي بمانند.
  نبود تماشاگر براي بازي فوتبال
  حضور بانوان طرفدار فوتبال براي تماشاي فوتبال بانوان بدون شك مي تواند به جذب علاقه مندان به اين رشته كمك كند، تجربه  اي كه در فوتسال وجود داشته، اما به عقيده مهدي تاج، نايب رئيس فدراسيون فوتبال ورزشگاه هاي ما براي فوتبال هنوز آمادگي ورود بانوان براي ديدن ورزش بانوان را ندارند و البته اميدوار است در آينده  اي نزديك اين شرايط مهيا شود؛ چيزي كه به عقيده بانوان فوتباليست خلأيي جدي هنگام برگزاري مسابقات است كه شور و هيجان و انگيزه را كم مي كند.
  سارا احمديان / جام جم
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100854393333
   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - همه مشكلات فوتبال
 1. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  115
 2. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  113
 3. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  151
 4. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  117
 5. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  55
 6. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  61
 7. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  197
 8. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  200
 9. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  96
 10. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  344
 11. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  79
 12. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  44
 13. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  222
 14. پاسخ ها:
  4
  نمایش ها:
  316
 15. پاسخ ها:
  4
  نمایش ها:
  195