بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

چگونه کاغذ بسازیم؟

 1. A.Shadow مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  4,593
  پسندیده شده:
  47,669
  امتیاز دستاورد:
  183

  چگونه کاغذ بسازیم؟

  [​IMG]
  سلولز ملکولى نخ مانند و دراز است که پیکر گیاهان را می سازد. چوب درختان مقدار فراوان سلولز دارد. به این دلیل، کاغذ را از آن می سازند، براى این کار، درختان را می برند و به کمک ماشین ویژه اى، تنه ى آن ها را ریز ریز می کنند. سپس، این تکه هاى کوچک چوب را با مواد شیمیایى و مقدار فراوان آب داغ، مخلوط می کنند تا خمیرى از رشته هاى سلولزى به دست می آید.
  [​IMG]

  کاغذ بسازید

  به کمک وسایل بسیار ساده اى می توانید در خانه کاغذ بسازید. براى این کار شما به غربالى شبیه شکل  مقابل نیاز دارید. این غربال را می توانید با همکارى پدر و مادر خود بسازید. مقدارى کاغذ باطله را ریز ریز کنید. تکه هاى کاغذ را تا 15 دقیقه در آب گرم بگذارید. سپس به کمک قاشق ، آن ها را با آب مخلوط کنید تا خمیر کاغذ آماده شود. اکنون به کمک غربال، آب اضافى خمیر را از آن بگیرید. سپس خمیر را به آرامى روى یک ورقه ى پلاستیک برگردانید و روى آن را با ورقه پلاستیکى دیگرى بپوشانید. اکنون به کمک وردنه آب اضافى را از کاغذ بیرون کنید و آن را در آفتاب بگذارید تا خوب خشک شود.
  [​IMG]
  چینی هاى باستان، به همین روش از پوست درخت توت کاغذ می ساختند. ایرانی ها کاغذ سازى را از چینی ها آموختند و براى این که روى کاغذ بهتر بتوانند بنویسند، هر دو سطح آن را با نشاسته می پوشاندند. شما نیز می توانید به خمیر کاغذ خود کمى نشاسته بزنید تا کاغذ بهترى داشته باشید. همچنین می توانید با نوآورى خود کاغذهاى جالب ترى بسازید. براى مثال، به خمیر کاغذ چند گلبرگ اضافه کنید و اثر آن را بر کاغذ ساخت خود ببینید.
  [​IMG]

  می خواهم بیش تر بدانم
  بازیافت کاغذ

  براى آماده کردن کاغذ هر روز به اندازه یک جنگل، درخت بریده می شود. اگر چه به جاى آن ها، درختان جدیدى کاشته می شوند، اما آن ها سریع رشد نمی کنند تا جاى همه ى درختان بریده شده را پر کنند. به این دلیل، کاغذهاى باطله را بازیافت می کنند. پس از گرد آورى کاغذهاى باطله، جوهر روى آن ها را با کمک  مواد شیمیایى بر می دارند. سپس آن ها را با مواد شیمیایى و مقدار فراوان آب مخلوط می کنند. تا خمیر کاغذ به دست آید. اکنون از این خمیر ورقه هاى کاغذ ساخته می شوند. شما با مصرف درست کاغذ و جدا کردن کاغذهاى باطله از آشغال ها، می توانید به حفظ جنگل  ها کمک کنید.
   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - چگونه کاغذ بسازیم؟
 1. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  70
 2. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  112
 3. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  76
 4. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  132
 5. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  67
 6. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  87
 7. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  136
 8. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  160
 9. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  124
 10. پاسخ ها:
  10
  نمایش ها:
  273
 11. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  205
 12. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  171
 13. پاسخ ها:
  7
  نمایش ها:
  178
 14. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  140
 15. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  185