بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

ژنتيك در پر انرژي بودن افراد نقش دارد

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,430
  پسندیده شده:
  50,801
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  گروهي از متخصصان دانشگاه مك مستر در كانادا ادعا كرده اند كه اگر هميشه در شگفت هستيد كه چرا برخي افراد انرژي بي پايان و تمام نشدني دارند بايد بدانيد اين ويژگي ريشه در ژنتيك آنها دارد. به گزارش ايسنا، اين متخصصان مي گويند دو ژن را شناسايي كرده اند كه آنزيمي موسوم به كيناز AMP را در طول مدت ورزش كردن در عضلات انسان توليد مي كنند. اين آنزيم در واقع نحوه تبديل غذا به انرژي را در بدن كنترل مي كند. برهمين اساس افرادي كه در بدن آنها مقادير زيادي از AMPK توليد مي شود، انرژي بيشتري دارند درحالي كه در افرادي كه مقدار توليد اين آنزيم كمتر است فورا احساس خستگي بروز مي كند.
  اين يافته مي تواند به روش هاي درماني جديد براي افرادي منجر شود كه ورزش كردن براي آنها دشوار است مانند اشخاص چاق و افرادي كه به بيماري آسم مبتلا هستند.
  هرچند تاكنون اين آزمايشات روي موش ها انجام گرفته اما متخصصان معتقد هستند كه همين تاثير را در انسانها هم شاهد خواهند بود. آنزيم AMPK در سلول هاي بدن انسان وجود دارد و وظيفه آن افزايش تعداد ميتوكندري ها در سلول است. ميتوكندري ها نيز باتري هاي بسيار ريزي در داخل سلول هستند كه غذا را به انرژي تبديل مي كنند.
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100854126923
   
بارگذاری...