بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

کرکس ها اجساد را پيدا مي کنند

 1. M.Bagheri مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  21,430
  پسندیده شده:
  50,801
  امتیاز دستاورد:
  233
  جنسیت:
  مرد
  پلیس آلمان در حال آزمایش بر روی سلاحی جدید علیه جنایت ها و تبهکاری ها است، این نیرو در تلاش است از کرکس ها به عنوان کاراگاهانی پرنده استفاده کند که می توانند اجساد مخفی را شناسایی کنند. به گزارش مهر، نیروهای پلیس در پارکی در شمال آلمان در حال آموزش دادن به سه کارآگاه پرنده به نام های «شرلوک» ، «خانم مارپل» و «کلمبو» سه شخصیت کارآگاه مشهور داستان های جنایی هستند تا از آنها به عنوان مامورانی برای شناسایی اجساد مخفی شده استفاده کنند.
  ماموران پلیس می گویند چشمهای تیزبین و حس دقیق و بالای بویایی این پرنده ها می تواند آنها را به کارآگاهانی به مهارت شخصیت هایی که نامهایشان بر روی آنها گذاشته شده است تبدیل کند. با این همه «شرلوک» گاه ترجیح می دهد به جای جستجوی اجساد از آسمان به دنبال غذا و شکار مناسب باشد.
  پلیس ها برای تمرین دادن این پرنده ها از تکه ای از لباس یک جسد استفاده می کنند. این طور به نظر می رسد کرکس ها نسبت به سگ ها در یافتن اجساد پنهان شده در فضاهای وسیع و یا پر فراز و نشیب از توانایی بالاتری برخوردارند.
  با این همه این رویکرد پلیس آلمان انتقادات اخلاقی را برانگیخته است زیرا این نگرانی وجود دارد که کرکس ها پس از یافتن جسد به آن هجوم برده و باعث آسیب دیدگی آن شوند.
  طی هفته جاری خانم مارپل و کلمبو از باغ وحشی در اتریش به شرلوک پیوسته اند تا در تمرین های نیروهای پلیس در شمال هانوور شرکت کنند. پلیس ها به این دلیل از سه کرکس استفاده می کنند زیرا این پرندگان ترجیح می دهند مناطق وسیع را به صورت گروهی مورد بازرسی و تجسس قرار دهند.
  منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100845466513
   
بارگذاری...