بستن اطلاعیه
مهمان عزیز؛ سلام.
برای دریافت جدیدترین مطالب (طنز،سرگرمی و ...) به کانال پرشین بکس در تلگرام بپیوندید
لینک : @persianbax

کول دیسک Crypteks، پناهگاه فوق امنیتی دیجیتال

 1. A.Shadow مدیر کل تالار مدیریت کل تالار

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2011
  ارسال ها:
  4,593
  پسندیده شده:
  47,669
  امتیاز دستاورد:
  183
  [​IMG]
  در دنیای دیجیتال و به خصوص با توجه به مشکلات عدیده امنیتی که روز به روز هم بیشتر می شوند، در کنار ترس هایی مانند ترس از ارتفاع یا ترس از تاریکی، باید ترس از امنیت اطلاعات دیجیتال را هم اضافه کرد. کم کم می توانیم علائمی از چنین وسواسی را در بسیاری افراد و از جمله خودمان پیدا کنیم!

  اگر شما هم نگران نگهداری امن اطلاعات دیجیتال بسیار مهم تان هستید، بهتر است سراغ درایو یو اس بی Crypteks بروید، تا اسرار مگوی شما را با رمزنگاری سخت افزاری بسیار قوی خود و ترکیب آن با قفل فیزیکی به خوبی محافظت نماید.​
  [​IMG]
  این کول دیسک که از ابزاری با نام cryptex در فیلم کد داوینچی الهام گرفته است، درون سیلندری از آلیاژ آلومینیوم قرار می گیرد. سارق یا جاسوسی که می خواهد به اطلاعات شما دست پیدا کند، ابتدا باید رمز ۵ کاراکتری این سیلندر آلومینیومی را باز کند تا به کول دیسک دست پیدا کند. البته هر کاراکتر این رمز می تواند یکی از ۲۶ حرف الفبای انگلیسی یا ۵ عدد باشد. یعنی رمز انتخابی شما می تواند از بین چهارده میلیون و سیصد و چهل و هشت هزار و نهصد و هفت (۱۴۳۴۸۹۰۷) کاراکتر ممکن انتخاب گردد.

  البته اگر فرد مورد نظر اینقدر پشت کار داشته باشد که رمز را کشف کرده و کول دیسک را از سیلندر بیرون کشیده و به کامپیوتر وصل کند، حالا باید از پس رمزنگاری سخت افزاری ۲۵۶ بیتی AES اطلاعات شما بر بیاید و همچنین رمزعبور ثانویه اطلاعات را هم در اختیار داشته باشد. خب، اگر این مراحل را هم پشت سر گذاشت، من فکر می کنم حقش باشد که به هر اطلاعاتی دست پیدا کند. با این همه تلاش، اطلاعات کشف شده نوش جان!

  Crypteks در حجم های ۴، ۸ و ۱۶ گیگابایتی با سرعت خواندن ۲۴ مگابیت بر ثانیه و سرعت نوشتن ۱۰ مگابیت برثانیه عرضه خواهد شد.‬ زمان عرضه آن هم احتمالا تعطیلات آخر سال جاری میلادی خواهد بود. درایو های ۸ و ۱۶ گیگابایتی به ترتیب ۱۳۰ و ۱۶۰ دلار قیمت گذاری شده اند. اگر هم برای داشتن این کول دیسک ها خیلی عجله دارید، از حالا می توانید در این صفحه آنها را پیش خرید کنید.​

   
بارگذاری...
دیگر موضوعات مشابه - کول دیسک Crypteks،
 1. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  103
 2. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  42
 3. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  157
 4. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  27
 5. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  73
 6. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  195
 7. پاسخ ها:
  23
  نمایش ها:
  583
 8. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  240
 9. پاسخ ها:
  29
  نمایش ها:
  888
 10. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  220
 11. پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  328
 12. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  172
 13. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  244
 14. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  235
 15. پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  216