اختصاصی آموزش مد سازی و هک بازی های اندروید

• شروع کننده موضوع A.Shadow
  • تاریخ شروع
A.Shadow

A.Shadow

مدیر کل تالار
مدیریت کل تالار
اموزش مود کردن بازی های اندروید,آموزش مود کردن بازی های اندروید,مود کردن بازی های اندروید,هک بازی castle clash اندروید,هک کستل کلش,بازی های مد شده اندروید,مود کردن بازی,چگونه بازی های اندروید را بدون روت هک کنیم,بازی مد شده اندروید
حتما شما هم تا به حال بازی های مد شده ی اندروید رو دیدید. بازی هایی که پول، مهمات و... بی نهایت دارند. اما تا به حال از خودتون پرسیدید که این بازی ها چطور مد می شوند؟ پرشین بکس برای اولین بار به سوال شما پاسخ می دهد. برنامه های اندرویدی زیادی نظیر Game Killer برای نامحدود کردن امکانات بازی وجود داره، اما این برنامه ها روی همه ی بازی ها جواب نمیده و همچنین اگر بخواید حرفه ای تر عمل کنید، باید از یک برنامه ی حرفه ای تر هم کمک بگیرید.
برنامه ای که ما برای این کار استفاده می کنیم IDA Pro نام داره. این برنامه یک Disassembler قدرتمند برای تبدیل کدهای زبان ماشین به معادل اسمبلی آنهاست. با استفاده از این برنامه می تونید به کرک نرم افزارهای سیستم عامل های مختلف، تغییر در سورس آنها و ... بپردازید. اما ما اختصاصاً از این نرم افزار برای مد کردن بازی های اندروید استفاده می کنیم.
قبل از اینکه سراغ آموزش برم، باید بگم که برای انجام این کار به صبر و حوصله نیاز دارید و نباید از شکست بترسید. باید بارها امتحان کنید تا درنهایت به موفقیت برسید.

در این آموزش ما به هک بازی Brave Frontier می پردازیم. البته شما می تونید بعد از اینکه آموزش رو خوندید بازی مورد علاقه ی خودتون رو هک کنید.

نرم افزارهای مورد نیاز:
IDA Pro 6.1
· HxD
· ARM to ASM Converter

Android Multi-tool ( اختیاری )

مرحله اول (آماده سازی)

1- IDA Pro و HxD رو نصب کنید. ما به کمک IDA Pro قسمت هایی که باید ویرایش کنیم رو پیدا می کنیم و با HxD اونها رو تغییر میدیم.

2- آخرین نسخه ی بازی Brave Frontier رو دانلود کنید.

3- فایل apk بازی رو با winrar باز کنید و به این مسیر برید: lib>armeabi>libgame.so

2dd7448b1100ba799076b6bc3d454d6f._.jpg

4- فایل libgame.so همون فایلی هست که باید هکش کنیم، بنابراین اون رو درجایی که بعداً بتونید بهش دسترسی داشته باشید اکسترکت کنید. دقت کنید که باید دو کپی از این فایل بگیرید، ما یکی از اونها رو با IDA باز می کنیم و اون یکی رو با HxD تغییر میدیم.

مرحله ی دوم ( باز کردن فایل برای مد کردن)

1- فایل libgame.so رو با IDA Pro باز کنید.
2- وقتی که فایل رو باز کردید پنجره ی Load A new file رو می بینید. این صفحه برای تنظیم نحوه ی باز کردن فایل استفاده میشه. باید گزینه ی ELF for ARM (Shared object) [elf.Idw] انتخاب بشه و گزینه ی Load resources هم تیک خورده باشه.( طبق تصویر زیر)
921e500bbc7b7f7172f4059ab0d081a5._.jpg

1- روی OK کلیک کنید و منتظر بمونید تا فایل Load بشه. این کار ممکنه چند دقیقه طول بکشه چون فایل نسبتاً بزرگ هست.
2 - اگه پنجره ی ARM AND THUMB MODE SWITCH INSTRUCTIONS باز شد روی OK کلیک کنید.

28ec948062f4afd93efae9cacd60b4d3._.jpg

6 - از نوار رنگی بالای صفحه می تونید مراحل لود شدن فایل رو دنبال کنید.

c5bebd515d721277978710291397daf7._.jpg

مرحله ی سوم( پیدا کردن اطلاعات لازم برای مدسازی)

1- حالا وقتشه که کار مد کردن رو شروع کنیم. البته می دونم این کدها خیلی عجیب و غریب به نظر میرسن. اما نگران نباشید، با تمرین راحت می تونید درکشون کنید:)
2- برای شروع ما باید متغیرهایی که می خوایم تغییر بدیم رو جستجو کنیم( در بازی های مختلف می تونه اسم های مختلف داشته باشه. مثلا: score, point, coin, gem, damage, attack, hp, xp و...)
توی این بازی ما دنبال متغیر getMaxHP می گردیم.
3 - روی یکی از تابع هایی که سمت چپ صفحه در زیر قسمت Function Name وجود داره کلیک کنید تا اون قسمت انتخاب بشه و جستجومون رو اونجا انجام بدیم. بعد از این کار، از منوی Search گزینه ی اول رو انتخاب کنید یا از کلید میانبر Alt + T استفاده کنید. بعد از باز شدن پنجره ی جستجو، عبارت getMaxHP رو وارد کنید و اینتر بزنید تا تابع MonsterUnit::getMaxHP(void) پیدا بشه.
4- برای شروع ما می خوایم HP دشمن رو مقدار ثابت 1 بذاریم. بنابراین روی تابعی که پیدا کردین دوبار کلیک کنید تا کدهای تابع در سمت راست صفحه ظاهر بشه.
ed1b70c3d0fe283bd047bbb1a422e7ec._.jpg

5- ممکنه بعضی از کلمات براتون انگلیسی به نظر برسه. در قسمت های بعد با این دستورات آشنا میشیم.
6- برای اینکه کار ساده تر بشه، به شما میگم که HP در رجیستر R0 ذخیره میشه. این رجیستر می تونه تا عدد 255 رو در خودش نگه داره. اگر موس روی قسمتی که در تصویر هایلایت شده نگه دارید، پنجره ی کوچکی باز میشه که کدهای مربوط به تابع رو نشون میده. یه کم پیچیده ست بنابراین فعلاً ازش می گذریم!
1ee725e63e469e0da492c8bbe1432a2b._.jpg

7- حالا ما می دونیم که تابع HP دشمن رو دریافت میکنه و اون رو در رجیستر R0 قرار میده. بنابراین ما باید کاری کنیم که رجیستر R0 همیشه مقدار 1 داشته باشه. اما برای ویرایش این کدها باید یک سری چیزها رو یاد بگیریم:
<MOV <Target>, #<Value up to 255 (برای قرار دادن عدد 0 در رجیستر R0 از دستور MOV R0, #0 استفاده می کنیم )

· <ADD/SUB/MUL/DIV <Target>, <First>, <Second (برای اعداد بزرگ، برای مثال MUL R0, #30, #30 در R0 مقدار 900 رو قرار میده)

· ADD/SUB/MUL/DIV <Target as First>, Second (برای مثال MUL R0, #30 عدد 30 رو در R0 ضرب می کنه و مقدار رو مجدداً در R0 قرار میده)

نکته: Mul معادل ضرب، Add معادل جمع، Sub معادل تفریق و Div معادل تقسیم است.

8- حالا ما می دونیم که برای قرار دادن عدد 1 در R0، باید از دستور MOV R0, #1 استفاده کنیم. بنابراین باید آدرس کدی رو که می خوایم تغییر بدیم بدونیم. این کد پایین صفحه سمت چپ قرار داده و همچنین می تونید با رفتن به تب Hex View اونو مشاهده کنید.( در کامپیوتر من آدرس به این صورته : 00348A22 )
55fb0ef8b580e334f9671fd00044d530._.jpg

9- ما نمی تونیم تغییرات رو در IDA انجام بدیم. و باید اینکار رو با نرم افزار HxD بکنیم. اما قبل از اون باید بدونیم که کد هگز دستور مورد نظر ما چی میشه. در این قسمت باید از نرم افزار Arm to Asm Converter استفاده کنیم. نحوه ی انجام کار رو در تصویر زیر می بینید:
f14791fe1143812530e7c5a6f577d5e5._.jpg

همونطور که احتمالاً متوجه شدید کد اصلی 4 بایت هست ( به تصویر قسمت 8 دقت کنید . کد با رنگ سبز هایلایت شده ) اما دستور ما دو بایتی هست. ما می تونیم به چند طریق این دستور رو جایگذاری کنیم، اما ساده ترین راه اینه که دو بار دستور رو تکرار کنیم. برای اینکه یه پیش نمایشی از کاری که قراره انجام بدیم داشته باشید، در تب Hex View و در حالی که در آدرس مورد نظر هستید کلید F12 رو بزنید و کدهای اصلی رو با 0120 به صورت زیر جایگذاری کنید:
f64e70c528e08296b1833132ab847f46.png

حالا اگه به تب اصلی برید می بینید که کد تغییر کرده:
823d6d9b05fb55f689af2179588b1194._.jpg

حالا که همه چیز درسته، وارد مرحله ی اصلی مد کردن میشیم.

مرحله چهارم ( مد کردن!)

1- همونطور که گفتم ما برای تغییر دادن کدها از HxD استفاده می کنیم. بنابراین فایل libgame.so دست نخورده رو ( همونی که اول برای این کار کپی کردیم ) با HxD باز کنید.
53ad8c40e7f25e240a226922c0087e27._.jpg

2- مطمئنا خیلی بهم ریخته است! اما شما نیازی به اونها ندارید. فقط کافیه که به آدرسی که قبلاً پیدا کردیم بریم. یعنی 00348A22.
3- برای اینکار Ctrl + G رو بزنید و آدرس رو وارد کنید.

3b39bbb4ef926c668a874ca7d3823bf1._.jpg
4- حالا مثل کاری که در IDA انجام دادیم، کدها رو ویرایش می کنیم:
ab54ddda5417ff61f6ebc9e5c26818ac._.jpg

5- فایل رو Save کنید. تبریک میگم! شما اولین بازی مد شده ی خودتون رو درست کردید. حالا کافیه فایل libgame.so رو به فولدر اصلی در گوشی انتقال بدید و بازی رو تست کنید. ( نکته ی مهم: اگر بعد از اینکار در بازی تغییری ایجاد نشد، ناامید نشید. دوباره مراحل رو از اول با دقت انجام بدید تا به نتیجه برسید)

مرحله ی پنجم( اجرای مد)

گوشی های روت شده:

برای گوشی های روت شده کار خیلی ساده ست. کافیه فایل libgame.so رو کپی کنید و در مسیر data/data/sg.gumi.bravefrontier/lib/ در گوشی خودتون قرار بدید. می تونید از فایل libgame.so اصلی بکاپ بگیرید تا در صورت وجود مشکل به حالت اول برگردوندید.

مراحل برای گوشی های روت نشده کمی پیچیده تر هست. اما چون می خوایم این آموزش ساده باشه فعلا این قسمت رو برای بعد میذاریم.

برای تمرین بیشتر، پیشنهاد می کنم سعی کنید تابع های دیگه ای رو پیدا کنید و تغییر بدید. در ضمن خودتون رو به این بازی محدود نکنید. بازی های زیادی منتظر مد شدن هستند!

توجه: این آموزش اختصاصاً توسط پرشین بکس تهیه و تنظیم شده و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع مجاز نیست.

موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار
جا داره تشکر ویژه کنم از احمد:دی
و بگم که ایا برای بازی های انلاین هم این راه جواب میده یا نه؟:دی

A.Shadow

A.Shadow

مدیر کل تالار
مدیریت کل تالار
:دی

خب بازی های آنلاین بیشتر یا بهتره بگم تمام اطلاعاتشون روی سرور ذخیره میشه.
اما بالاخره باید یه چیزهایی هم روی کلاینت باشه. اما مهمترین نکته اینه که اون چیزها رو پیدا کنیم:دی
اگه بخوام از بازی های آنلاین اندرویدی مثال بزنم، بازی های مثل Clash of Clans یا Castle Clash رو اکثرا ً میگن قابل هک نیست یا باید سرور رو هک کرد.
درسته که نمی تونیم توی این مدل بازی ها مقدار الماس، پول یا هرچیزی که هست رو تغییر بدیم. اما یه سری از موارد ممکنه در کلاینت وجود داشته باشه. مثل نحوه ی به دست آوردن منابع، یا زمان یا ...
همونطور که گفتم مهمترین نکته پیدا کردن اینهاست. و کسی که با زبان اسمبلی آشنایی داشته باشه و از ذهن منطقی هم برخوردار باشه می تونه با استفاده از IDA اونها رو پیدا کنه:)

AlirezaIR

AlirezaIR

غریب تالار !
کاربر تالار
کاربر فعال

اما بالاخره باید یه چیزهایی هم روی کلاینت باشه. اما مهمترین نکته اینه که اون چیزها رو پیدا کنیم:دی
اگه بخوام از بازی های آنلاین اندرویدی مثال بزنم، بازی های مثل Clash of Clans یا Castle Clash رو اکثرا ً میگن قابل هک نیست یا باید سرور رو هک کرد.
درسته که نمی تونیم توی این مدل بازی ها مقدار الماس، پول یا هرچیزی که هست رو تغییر بدیم. اما یه سری از موارد ممکنه در کلاینت وجود داشته باشه. مثل نحوه ی به دست آوردن منابع، یا زمان یا ...
همونطور که گفتم مهمترین نکته پیدا کردن اینهاست. و کسی که با زبان اسمبلی آشنایی داشته باشه و از ذهن منطقی هم برخوردار باشه می تونه با استفاده از IDA اونها رو پیدا کنه:)
اگه تغير اين ها بيش حد باشه بن ميشي/روش كار ميكنم اگه جواب داد ميگم

تا حالا رو bluestuks يا andy از cheat engin استفاده كردي؟

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

شما که اینقدر هوش سرشار داری از اون استفاده کن:دی
یه کرک واسه کلش پیدا کن:دی
دعای یه ملت میاد پشتت:دی
اون موقعست که میشی رتبه 1 کنکور:)))
منتظریم ها الان یه گله نگاهشون به دستای تو هست:هه

A.Shadow

A.Shadow

مدیر کل تالار
مدیریت کل تالار
شما که اینقدر هوش سرشار داری از اون استفاده کن:دی
یه کرک واسه کلش پیدا کن:دی
دعای یه ملت میاد پشتت:دی
اون موقعست که میشی رتبه 1 کنکور:)))
منتظریم ها الان یه گله نگاهشون به دستای تو هست:هه

من ماهیگیری یادتون میدم شما برید ماهی بگیرید:دی
تلاشمو میکنم:)

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار
من ماهیگیری یادتون میدم شما برید ماهی بگیرید:دی
تلاشمو میکنم:)
نه دیگه فعلا خودت ماهی بگیر:دی ما استفاده می کنیم:دی
یه 20 کیلو جم بدی ما راضی هستیم کار دیگه لازم نیست انجام بدی:)

AlirezaIR

AlirezaIR

غریب تالار !
کاربر تالار
کاربر فعال
اگه لينك survey داشت بديد من
survey downloader دارم !

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار
survey حالیم نیست من:دی
کرک کنید منتظرم:)

متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا