پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما در بازی های کامپیوتر

M_A_Qolami

M_A_Qolami

-
مدیر ارشد تالار
دوستان سلام وقت بخیر. من یه سیستم خریدم تازگی هر گیمی نصب میکنم توش افت فریم دارم حتی وقتی تنظیمات گرافیک رو میذارم رو low لطفا کمک کنید مشکل از کجاس ؟
مشخصات : geforce 2gb gt610 /8gb ram / cpu intel corei 5 3.20 ghz خواهشا راهنمایی کنید
>درود ، ممنون
مطمئن بشید درایور کارت گرافیکتون نصب هست .

NecromanceR

NecromanceR

کاربر تالار
کاربر تالار
کاربر فعال
دوستان سلام وقت بخیر. من یه سیستم خریدم تازگی هر گیمی نصب میکنم توش افت فریم دارم حتی وقتی تنظیمات گرافیک رو میذارم رو low لطفا کمک کنید مشکل از کجاس ؟
مشخصات : geforce 2gb gt610 /8gb ram / cpu intel corei 5 3.20 ghz خواهشا راهنمایی کنید
ممد راست میگه شاید درایور نصب نکردی چون اگه نصب نباشه و دستی سوییچ نکنی رو انودیا با چیپ گرافیکی اینتل میاد بالا و بعد هم خوده پنل تنظیمات انودیا قابلیت های داره که می تونی حداکثر قدرت کارتتو بگیری بعدش بستگی داره چه بازی میریزی چون الان اکثر بازی ۲۰۱۵ به اینور کمی سیستم بالا نیاز دارن حتی رو low و بنظرم gt 610 دیگه پشتیبانی نمی کنن و ضعیفه برای گمینگ نگاه کن خوده انویدیا الان نسل ۱۰ چیپ گرافیکی هستش ماله شما نسل ۶ دارید و در ضمن چیپ اقتصادیش هم خریدید اگه ۶۶۰ یا ۶۵۰ بود توانش خوب بود ولی حالا شاید مشکل همون نبود درایور باشه .

G

gemuser3h

کاربر تالار
کاربر تالار
ممد راست میگه شاید درایور نصب نکردی چون اگه نصب نباشه و دستی سوییچ نکنی رو انودیا با چیپ گرافیکی اینتل میاد بالا و بعد هم خوده پنل تنظیمات انودیا قابلیت های داره که می تونی حداکثر قدرت کارتتو بگیری بعدش بستگی داره چه بازی میریزی چون الان اکثر بازی ۲۰۱۵ به اینور کمی سیستم بالا نیاز دارن حتی رو low و بنظرم gt 610 دیگه پشتیبانی نمی کنن و ضعیفه برای گمینگ نگاه کن خوده انویدیا الان نسل ۱۰ چیپ گرافیکی هستش ماله شما نسل ۶ دارید و در ضمن چیپ اقتصادیش هم خریدید اگه ۶۶۰ یا ۶۵۰ بود توانش خوب بود ولی حالا شاید مشکل همون نبود درایور باشه .

داداش چک کردم درایور هم اخرین نسخه نصبه هر کاری میکنم بازم لگ دارم تو گیم ها حتی رو بازی های قدیمی مثلا ghost recon future soilder رو هم به سختی اجرا میکنه و گیم های جدید مثل asassins creed unity رو بینهایت کند اجرا میکنه. الان سوال اینجاس که اگه گرافیکم ضعیف هستش و نمیکشه گیم های جدیدو پس چرا قدیمیا رو هم نمیکشه یعنی مشکل از کجا میتونه باشه من cpu core i3 داشتم قبل این که فقط بخاطر همین مشکل رفتم i5 گرفتم

NecromanceR

NecromanceR

کاربر تالار
کاربر تالار
کاربر فعال
داداش چک کردم درایور هم اخرین نسخه نصبه هر کاری میکنم بازم لگ دارم تو گیم ها حتی رو بازی های قدیمی مثلا ghost recon future soilder رو هم به سختی اجرا میکنه و گیم های جدید مثل asassins creed unity رو بینهایت کند اجرا میکنه. الان سوال اینجاس که اگه گرافیکم ضعیف هستش و نمیکشه گیم های جدیدو پس چرا قدیمیا رو هم نمیکشه یعنی مشکل از کجا میتونه باشه من cpu core i3 داشتم قبل این که فقط بخاطر همین مشکل رفتم i5 گرفتم
نگاه کن سری انودیا زیره ۵۰ کارت های گرافیکه اقتصادی میشن یعنی اصلا برای بازی کردن نیست فقط محیط گرافیک سیستم عامل اجرا کنن مناسبن به عنوان مثال ۹۴۰ یا ۸۲۰ یا ۷۱۰ یا همین ۶۱۰ شما گیمینگی نیستن . الان ماله خود ۶۹۷۵ ای ام دی کرایسیس ۳ رو تنظیمات پایین نرخ بالای۳۰ میده ولی رو تنظیمات معمولی زیاد زیر ۳۰ میاد پس حتی قدیمی هم باشه دلیل بر راحتی اجراشون نیست همون گوست ریکون هم بازی سنگینیه . اگه بری اطلاعات چیپ گرافیکیتو بخونی می بینی فقط ۴۸ پردازنده کودا داره حالا با پایین ترین چیپ گرافیکی گیمینگی که برای کیفیت hd ارایه شده یعنی gtx 1050 و 640 تا پردازنده کودا داره مقایسه کنی . خوب می بینی اصلا کارت گرافیکت برای بازی نیست هم مهندسی قدیمی داره هم بازه فرکانس پایینی داره هم پردازنده کمی داره . تو لگ انداختن سری i3 i5 i7 مقصر نمی تونن باشن یعنی اگه کارتت خوب باشه حتما بالای ۳۰ یا حتی ۶۰ می گیری رو FHD . به نظرم اگه واقعا برای گیمینگ می خوای برای FHD باید برای خرید ۱۰۵۰ti یا ۹۶۰ و اگه برای HD می خوای ۱۰۵۰ و ۹۵۰ خوبن ولی نسل جدید همون ۱۰۵۰ و ۱۰۵۰ ti بهترن

G

gemuser3h

کاربر تالار
کاربر تالار
نگاه کن سری انودیا زیره ۵۰ کارت های گرافیکه اقتصادی میشن یعنی اصلا برای بازی کردن نیست فقط محیط گرافیک سیستم عامل اجرا کنن مناسبن به عنوان مثال ۹۴۰ یا ۸۲۰ یا ۷۱۰ یا همین ۶۱۰ شما گیمینگی نیستن . الان ماله خود ۶۹۷۵ ای ام دی کرایسیس ۳ رو تنظیمات پایین نرخ بالای۳۰ میده ولی رو تنظیمات معمولی زیاد زیر ۳۰ میاد پس حتی قدیمی هم باشه دلیل بر راحتی اجراشون نیست همون گوست ریکون هم بازی سنگینیه . اگه بری اطلاعات چیپ گرافیکیتو بخونی می بینی فقط ۴۸ پردازنده کودا داره حالا با پایین ترین چیپ گرافیکی گیمینگی که برای کیفیت hd ارایه شده یعنی gtx 1050 و 640 تا پردازنده کودا داره مقایسه کنی . خوب می بینی اصلا کارت گرافیکت برای بازی نیست هم مهندسی قدیمی داره هم بازه فرکانس پایینی داره هم پردازنده کمی داره . تو لگ انداختن سری i3 i5 i7 مقصر نمی تونن باشن یعنی اگه کارتت خوب باشه حتما بالای ۳۰ یا حتی ۶۰ می گیری رو FHD . به نظرم اگه واقعا برای گیمینگ می خوای برای FHD باید برای خرید ۱۰۵۰ti یا ۹۶۰ و اگه برای HD می خوای ۱۰۵۰ و ۹۵۰ خوبن ولی نسل جدید همون ۱۰۵۰ و ۱۰۵۰ ti بهترن

عزیز واقعا ممنون از راهنماییت خیلی استفاده کردم فقط سوال اخر اینه که شما به عنوان یه کارت گرافیک مناسب برای گیم با قیمت مناسب چی رو پیشنهاد میکنی ؟ فقط اگر امکانش هست حدود قیمتش با کدل رو بهم بگی خیلی ممنون میشم

Pb.GraphisT

Pb.GraphisT

گرافیست
مدیر ارشد گرافیک
عزیز واقعا ممنون از راهنماییت خیلی استفاده کردم فقط سوال اخر اینه که شما به عنوان یه کارت گرافیک مناسب برای گیم با قیمت مناسب چی رو پیشنهاد میکنی ؟ فقط اگر امکانش هست حدود قیمتش با کدل رو بهم بگی خیلی ممنون میشم
شما برای کارت گرافیک گیمینگ باید بالای 900.000 تومان هزینه کنید تا جواب بگیرید
وگرنه باز هم تا یک سال بعد بی استفاده میشه کارت گرافیکتون

NecromanceR

NecromanceR

کاربر تالار
کاربر تالار
کاربر فعال
ولله من قیمت دقیقی ندارم ولی این بستگی به بودجه خودت که چقدر می خوای بابتش بدی داره اگه حاضری ۱ میلیون تا ۱.۵ بودجه بزاری gtx 1060 6g و amd rx480 عالین ولی نه زیر یک میلیون بودجه داری rx470 و ۱۰۵۰ti و یا شایدم بتونی gtx1060 3g پیدا کنی که اگه اینو پیدا کنی تو کیفیت FHD می تونی همه بازی هارو تو تنظیمات مکس بازی کنی اونم چند سال . ولی gtx 1060 6g فوق العادست رو تنظیمات معمولی یا پایین خیلی بازی هارو می تونه رو کیفیت 4K اجرا کنه با فریم بالای ۳۰ پس واقعا قدرتمندو به صرفست ولی ۱۲۰۰ اینا حدودا پولشه . فکر کنم rx470 و 1050ti زیر یک تومن بالای ۷۰۰ ۸۰۰ باشن . البته gtx 960 هم خوبه و فکر کنم بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ اینا تو بازار باشه . ولی بودجت پایین تر باشه من چیزی به ذهنم نمی رسه که خوب باشه شاید بری تو بازار پیدا شه مثلا از نسل ۸ ۷ انویدیا یا r9 ای ام دی ولی سری r9 شاید حتی گرون تر باشه ولی کارایشون بازم پایین تر از سری RX هستش و نسل ۷ ۸ انویدیا چند سال بعد کارایی خوبی نداشته باشن همین الان titan z که برای نسل ۷ یا ۶ بود اگه درست بگم توان اجرا بازی های رو 4k اصلا نداره و لگ می داره .
من به ترتیب نظرم اینه
GTX 1060 6G
GTX 1060 3G نسبت به قیمتش واقعا قدرتمنده و بی رقیب
RX480
RX470 نسبت به قیمتش واقعا عالیه و کارامد
GTX 960
GTX 1050 TI
یعنی RX470 یا GTX1060 3G بخری بردی برای کیفیت FHD هیچ نگرانی نداری ولی همیشه اولویت با انویدیاست . (برای کیفیت QHD هم کارامدن چه برسه به FHD)
البته مادربوردت هم مهمه و قبلش مطمن شو که کارت گرافیکی که می خری با درگاه کارت گرافیکت تو مادربورد همخونی داشته باشه چون اکثرا PCI EX 3.0 می خوان و باید پاورت بالای ۵۰۰ وات قدرت داشته باشه . ولی در اخر هم خوده CPU تاثیر داره هر چقدر قوی تر بهتر اگه از نسل ۴ به اینور باشه خوبه البته خوده نسل ۳ هم البته خوبه . همینی که من دارم نسل ۳ هست با ۶۹۷۵ بازی می کنم کرایسیس بازی میکنم از ۶۰ ۷۰ درصد توانش کار میکشه و یا NFS RIVALS بازی می کردم ۵۰ ۶۰ درصد توان پردازندم کار می کشید ولی لگ داشتمو افت فریم یعنی کارت گرافیکیم ریوالزو نمی کشید نه CPU سیستمم . رمت هم برا کیفیت FHD کافیه چه DDR3 باشه چه DDR4 ولی نسل ۴ بهتره چون بازه فرکانسی بالاتری عرضه می کنه و ارزون تره

S

Saraw

کاربر تالار
کاربر تالار
با سلام خدمت تمامی دستان عزیز

از این به بعد هر سوالی راجع به گیم مثلا ( مراحل , مشکلات , نرم افزاری ) درباره ی بازی داشتید تو این تایپیک بپرسید.

قوانین:

فقط اسپم ندید:دی:دی

سلام.. ببخشید یه سوال داشتم شما تا حالا دیدید که بعد از اینکه یک بازی رو نصب میکنید اگر روش کلیک راست کنید گزینه ادیت داشته باشه ؟؟؟

A

afshinabolzadeh

کاربر تالار
کاربر تالار
سلام
من بازی تمدن 5 رو ویندو ز 7 بازی کردم ولی الان رو وبندوز 10 هر چقدر روش کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمیافته

A

afshinabolzadeh

کاربر تالار
کاربر تالار
سلام لطفا پاسخ بدید ، مدیر من بازی sleeping dogs رو نصب کردم و همه فایل هاشو نصب کردم وقتی میرم تو بازی یه صفحه میاد که باز میشه بعد 2 ثانیه میپره و بازی اجرا نمیشه ، رمم 2 گیگ ، گرافیکمم 1 هست خواهشا بگید عیب از کجاست ، ویندوزم 7 و DirectX 11 هست لطفا پاسخ بدید مشکل چیست
با تشکر
مشکل از هماهنگ نبودن اندازه صفحه بازی و دستگاهه.برا بازی ژنرال یه فایل داخل محل نصب بازی بود که تو اون اندازه صفحه رو هماهنگ میکردیم و مشکل حل میشد

متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا