اموزش کامل اچ تی ام ال (اختصاصی)

M.Bagheri

M.Bagheri

مدیر کل تالار
مدیریت کل تالار
خب از الان اموزش رو شروع میکنیم!
اگه غلط داشتم به بزرگی خودتون ببخشید و اینکه چون خودم دارم مینویسم ممکنه یه خورده طول بکشه!

=>

یک فایل HTML چیست؟

یک فایل اچ تی ام ال متن ساده ای شامل برچسب ها می باشد که بهتر است پسوند html یا htm داشته باشد و می تواند توسط یک ویرایشگر متن ساده مانند notpad ساخته شود. برای بهتر روشن شدن مطلب بهتر است یک فایل اچ تی ام ال بسازیم . در ویندوز نت پد را اجرا کنید و متن زیر را بنویسید :
HTML:
<html>
<head>
<title> persianbax </title>
<head>
<body>
i LOVE : <b> persianbax </b>
</body>
</html>

این فایل را با نام test.HTM ذخیره کنید . حال مرورگر اینترنت خود را باز کرده و گزینه open را از منوی file مروگر انتخب کنید یک جعبه ی محاوره ای باز خواهد شد .file Choose یا browse را انتخاب کنید و فایل تست را که هم اکنون ساخته اید بیابید . و انتخابش کنید و روی open کلیک کنید
حال شما یک ادرس مانند :

D:\My documents\test.htm

را در جعبه ی محاوره ای خواهید دید روی OK کلکی کنید . مروگر صفحه ساخته شده توسط شما را نشان میدهد
بدین ترتیب شم اولین صفحه اچ تی م ال خود را ساختید !

حال بیاید در رابطه با این صفحه کمی صحبت کنیم:

اولین برچسب در این فایل <html> است . این برچسب به مروگر میگوید که این شروع یک فایل html اسست و در اخرین برچسب شما </html> است . این برچسب به مروگر میگوید که این پایان یک فایل اچ تی ام ال است . نوشته های بین برچسب <head> و برچسب <head/> اطلاعات سربزگ میباشند و در پنجره مروگر نمایش داده نمیشوند . متن بین برچسب <title> و <title/> عنوان یک فایل میباشند و در نوار عنوان مروگر نمایش داده میشوند . متن بین <body> و <body/> توسط مروگر نشان داده میشود . همچنین متن بین <b> و <b/> به صورت پر رنگ نمایش داده میشود!

پایان قسمت اول!

M.Bagheri

M.Bagheri

مدیر کل تالار
مدیریت کل تالار
برچسب های اچ تی ام ال !

برچسب ها برای مشخص کردن عناصر فایل اچ تی ام ال استفاده میشوند و توسط دو حرف < و > احاطه میشوند . برچسب ها معمولا به صورت جفت استفاده میشن مانند <B> و <B/> برچسب اول ، برچسب ابتدای و برچسب دوم ، برچسب انتهایی نامیده میشود و متن بین انها قرار میگیرد!
برچسب ها به بزرگی و یا کوچیکی حساس نیستند.

برای روشن شدن مفهوم به دو مثال زیر توجه کنید:

خط زیر یک عنصر است :
HTML:
<b>This text is bold</b>

این خط با برچسب ابتدایی <b> شروع شده و با برچسب انتهایی <b/> پایان میپذیرد و متن نیز مندرجات عنصر است!

خطوط زیر نیز مجموعا یک عنصر می باشد که شروع ان با برچسب ابتدایی <body> و پایان ان با برچسب انتهایی <body/> میباشد

HTML:
<body>
This is my first homepage. <b>This text is bold</b> </body>

برچسب ها میتوانند دارای مشخصه (attribute) باشند . مشخصه ها میتوانند اطلاعات بیشتری درباره عناصر HTML صفحه شما تدارک ببینند

برچسب<body> عنصر صفحه شما را تعریف میکند یا اضافه کردن مشخصه bgcolor شما میتوانید به مرورگر بگویید که رنگ پس زمینه شما چه رنگی داشته باشد:

HTML:
<body bgcolor="red">

Pb.GraphisT

Pb.GraphisT

گرافیست
مدیر ارشد گرافیک
داداش یکم جا انداختی حالا من اینارو میگم :

HTML چیست؟؟

HTML زیبان برنامه نویسی ایستا هست...

زمانيکه شما داخل صفحات يک وب سايت مي گرديد اجزاي گوناگوني را مي بينيد که تمام آنها در يک چيز مشترک هستند و آن زبان يا کدي است که آنها را توليد مي کند که اين زبان HyperText Markup Language يا همان HTML مي باشد. حالا اجازه دهيد تا کلمه به کلمه برايتان توضيح بدهم، البته انتظار يک معني دقيق را نداشته باشيد ولي درحدي که براي من قابل فهم بود براي شما خواهم گفت.

: Hyperمتضاد نوشته هاي خطي( Linear ) است ، اگر شما با زبانهاي برنامه نويسي کامپيوتر آشنايي داشته باشيد مانند ويژوال بيسيک ميبينيد که بايد کدها را خط به خط بنويسيد و تا يک خط اجرا نشود بعدي خوانده نمي شود يعني آنها را بايد به ترتيب بنويسيد تا برنامه اجرا شود ولي HTML اينطوري نيست و الگوي خطي ندارد شما هر کدي را مي توانيد هر جا که بخواهيد بنويسيد.

Text : به همان متني مي گويند که مي نويسيد تا در مرورگر نشان داده شود.

Markup : عملي است که مرورگر برايتان انجام ميدهد يعني يک متن ساده مي نويسيد ولي جور ديگري نمايش داده مي شود.

Language : بالاخره اين هم يک نوع زبان و بايد يک چيزي پيدا کرد تا به حرف L بخوره ديگه

Neoo

Neoo

کاربر تالار
کاربر تالار
پاسخ : اموزش کامل اچ تی ام ال (اختصاصی)

بله
بسیار جالب بود
من که خیلی استفاده کردم

متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا