تنظیمات رندر رس در تری دی مکس

A.Shadow

A.Shadow

مدیر کل تالار
مدیریت کل تالار
تنظیمات رندر رسی در تری دی مکس

رندر رسی برای نشان دادن ریزه کاری های یک مدل در برنامه های سه بعدی کار برد دارد یکی از بهترین پلاگین ها برای رندر رسی Brazil R/S برای مکس است...

اما شما برای بدست آوردن پلاگین باید مقداری پول هزینه کنید,

ما در این آموزش به شما یاد خواهیم داد که چطور با استفاده از تنظیمات معمولی مکس یک رندر رسی بگیرید!

39.gif

نمونه یک رندر رسی با موتور رندر پیشفرض مکس
مدل خود را به پایان برسانید

قبل از انجام هر نوع رندر شما نیاز به تعدادی جسم در صحنه دارید.

من در اینجا لوگوی وب سایت خود را مدل کردم.
اضافه کردن Skylight

بعد از اینکه همه چیز در صحنه حاظر بود یک نور Skylight به صحنه اضافه کنید, برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

Create panel > Lights > Standard > Skylight Button
40.gif

Create menu > Lights > Skylight

41.gif

نکته: مکان نور اضافه شده و فاصله آن از جسم هیچ تاثیری بز نتیجه کار ندارد, پس شما آزاد هستید.
محتویات و تنظیمات نور:
Multiplier: در صورتی که عدد معین شده برای این گزینه بالا رود نور صحنه بیشتر خواهد شد.
Sky Color: رنگی است که نور شما آن را به صحنه یا جسم میتاباند.نور را به سفید کامل تغییر دهید, برای این کار روی رنگ آبی کلیک کنید و از پنجره باز شده نور سفید را تنظیم کنید.

42.gif

تنظیمات نور Skylight

فعال کردن Light Tracer

در صورتی که شما این گزینه را فعال نکنید نور هیچ تاثیری بر صحنه ندارد.

برای فعال کردن این گزینه مراحل زیر را دنبال کنید:

Rendering > Advanced Lighting > Light Tracer
حال برای Advanced Lighting گزینه ی "Light Tracer" را انتخواب کنید و مطمئن شوید که این گزینه فعال است.

43.gif

تقریبا همه چیز خوبه, و آخرین مرحله اضافه کردن ماده به جسم هست.
اضافه کردن ماده "Material"

برای باز شدن پنجره Material Editor کلید M را از روی صفحه کلید فشار دهید.
حالا یکی از نمونه های ماده رو انتخواب کنید و رنگ Diffuse اون رو به رنگ رسی یا خاکی تغییر بدید و این نکته رو به یاد داشته باشید که درخشندگی روی حالت Blinn باشد.​

44.gif

پنجره ی Material Editor

حالا اجسامی رو که میخواهید مثل خاک رس دیده بشند رو از داخل صحنه انتخواب کنید
حالا همان ماده ای را که آماده کرده بودید را با عمل Drag & Drop روی جسم اعمال کنید.
45.gif

رندر نهایی

حالا همه چیز آماده است برای یک رندر رسی, فقط کافیه شما کلید های Shift و Q رو با هم فشار بدید تا شاهد رندر باشید.

940.jpg

رندر رسی با نور Skylight

941.jpg

رندر رسی بدون نور Skylight

خیلی ها دنبال آموزش همچین رندری میگشتند و پیدا نمیکردند مثل خود من.
امیدوارم شما هم از این آموزش استفاده برده باشید.

Java.Her

Java.Her

گیمر تالار !!!!؟!
کاربر ماندگار
پلاگین های کاربردی و قابل دسترسی مکس (مثل تخریب اجسام ، رندرر ،بهبود آتش و دود ، محاسبه ی سیالات و...) روهم معرفی کنید ممنون :046788:

A.Shadow

A.Shadow

مدیر کل تالار
مدیریت کل تالار
چشم حتما
فقط به نظرمن شما برنامه ی صفرو یک روزهای سه شنبه ساعت 18 شبکه آموزش رو نگاه کنید که در مورد انیمیشن سازی و کاربا تری دی مکس هست
همین دیروز هم سوال شما رو یه نفر پرسید و توی اون برنامه جواب کامل بهش دادن

Java.Her

Java.Her

گیمر تالار !!!!؟!
کاربر ماندگار
: دی من یکساله صفر و یک رو میبینم !؟!؟!؟؟
-> راستی این میلاد (اسلام زاده) چرا نمیاد ؟؟؟ فکر کنم زیر آبش رو زدند فرهنگ رو آوردند که قبلا پنجشنبه ها میومد خبر میگفت ...

آخرین ویرایش:
A.Shadow

A.Shadow

مدیر کل تالار
مدیریت کل تالار
آره ظاهرا
یه خانمه هم که جدید اومده:سوت

متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا