کار با اینترنت دانلود منیجر ( IDM )

• شروع کننده موضوع MILAN.21
  • تاریخ شروع
MILAN.21

MILAN.21

کاربر تالار
کاربر تالار
شاید فکر کنید موضوع بیخودی باشه که میخوام در موردش بنویسم ولی گفتم شاید بکار بیاد

اگر کار با منوهای IDM رو بلدین میدونید که چقدر تو کار دانلود میتوه کمکتون کنه

ولی اگر نمیدونید شاید موضوع خاصی براتون نباشه

یه کم از وقتتونو برای این موضوع یزارین شاید خوشتون بیاد

همونطور که از اسمش معلومه کار دانلود رو انجام میده ولی قابلیتهای خاصی رو داره که اینجا بهشون اشاره میکنم

وقتی برای اولین بار این برنامه رو نصب میکنید و مبخواهید دانلود کنید با این پنجره روبرو میشین (البته من زبان فارسی رو انتخاب کردم)

همونطور که میبینید با 9 سرور در حال دانلود هست در خالی که میشه تعداد سرورهارو به عدد 16 رسوند تا سرعت دانلودمون بیشتر بشه

برای این کار باید وارد تنظیمات دانلود منیجر بشیم و در قسمت ارتباط با شبکه رو انتحاب می کنیم

طبق شکل یک گزینه برای نوع ارتباط قرار داده شده و یک گزینه برای بیشتر کردن تعداد سرور برای دانلود

و به این شکل درمیاد

خیلی وقت ها در حال دانلود هستیم ومشکلی پیش میاد که مجبور میشیم پای سیستم نباشیم و نگران این هستیم که بعد از دانلود سیستم روشن میمونه

IDM این مشکل رو حل کرده

همونطور که در شکل مشاهده میکنید با فعال کردن گزینه ها میتونید اطمینان داشته باشید بعد از اتمام دانلود سیستم خاموش میشه

یک مشکل دیگه که خیلیها باهاش روبرو هستن و من خودمم با این مشکل روبرو بودم دانلود چند فایل بودش

همیشه دوست داشتم وقتی خونه نیستم چنتا فایل مورد نظرم دانلود بشه . وقتی چنتا فایل رو همزمان میزاری برای دانلود طبیعتا سرعت دانلود میاد پایین تا اینکه یکی از دوستام این روش رو بهم یاد داد

به فرض مثال دوست دارین وقتی که میخواین بخوابین فایلهاتون تا صبح دانلود بشه برای این کار کافیه مراحل زیر رو انجام بدیم :

وقتی روی فایل برای دانلود کلیک میکنید این پنجره باز میشه

اگر تک فایل باشه گزینه شروع دانلود رو میزنیم ولی اگر قرار چنتا فایل رو دانلود کنیم گزینه بعدا دانلود شود رو میزنیم که با زدن این گزینه پنجره دیگری باز میشود

با زدن گزینه تایید این فایل به صف مورد نظر اضافه میشه و میتونیم قایل بعدی رو به این صف اضافه کنیم

حالا میخوایم شروع به دانلود فایلها بشیم

روی گزینه زمانبندی کلیک میکنیم و پنچرخ مورد نظر باز میشه

همونطوری که میبینید من کلی فایل برای دانلود گذاشتم :D

فقط یادتون باشه عدد دانلود همزمان روی 1 باشه که به نوبت شروع به دانلود میکنه

یک مشکل دیگه ایی که خیلی از شماها باهاش مواجه هستین حجم دانلود هستش که خیلیهاتون برای اینکه حجمتون کم نشه از ساعت رایگان دانلود استفاده میکنید که مربوط میشه به ساعت 2 تا 7 صبح

این مشکل هم میشه حل کرد با راه حل پایین

این قسمت به چند بخش تقسیم میشه که با رنگ روی شکل نشون دادم

قرمز : وقتی این تیک فعال باشه هر دفعه که سیستم رو روشن کنید دانلود منیجر شروع به کار میکنه

آبی : با زدن این تیک میتونیم زمان شروع دانلود رو مشخص کنیم یعنی وقتی خیلی خسته هستیم ونمی تونیم تا ساعت 2 منتظر بمونیم تا شروع به دانلود کنیم میتونیم از این گزینه استفاده کنیم و روی 2:05 دقیقه تنظیم میکنیم و با خیال راحت میخوابیم

زرد : با فعال کردن این گزینه میتونیم زمان اتمام دانلود رو با زمانی که لازم داریم هماهنگ کنیم به فرض مثال 6:55

سبز : بالاتر در مورد این بخش توضیح دادم فقط فرقی که با بالایی داره اینکه این برای کل دانلودها هستش یعنی وقتی آخرین فایلمون به پایان رسید سیستم خاموش میشه

وقتی این کارها رو انجام دادیم باید گزینه اجرا رو بزنیم تا این کارها ثبت بشه

سوالی بود بپرسید

invisible

invisible

کاربر تالار
کاربر تالار
پاسخ : کار با اینترنت دانلود منیجر ( IDM )

اِ اینهمه قبلیت داشت و ما نمی دونستیما

متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا