جزیره پرسندگان [ معمای ریاضی ]

• شروع کننده موضوع lighting
  • تاریخ شروع
lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار
در گوشه ای از اقیانوس بیکران، جزیره عجیبی وجود دارد که به جزیره پرسندگان شهرت دارد. سبب نامگذاری ان است که ساکنان این جزیره همیشه مطلب خود را به صورت پرسش بیان می کنند. فکر می کنید که با این ترتیب افراد این جزیره چگونه با یگدیگر ارتباط برقرار می کنند؟این موضوع را بعدا خواهید فهمید:هه
مردمان این جزیره فقط پرسشهایی می کنند که پاسخ انها بلی یا خیر باشد. هرکس یا از نوع A است و یا از نوع B ، مردمان نوع A فقط پرسشهایی می کنند که پاسخ درست انها بلی باشد و مردمان نوع B فقط پرسشهایی می کنند که پاسخ درست انها خیر باشد.
به عنوان مثال کسی از نوع A ممکن است بپرسد: «ایا دو به علاوه دو می شود چهار؟» اما نمی پرسد که «ایا دو به علاوه دو می شود پنج؟»
مردمان نوع B هم درست برعکس هستند و همیشه پرسش هایی شبیه به نوع دوم را بیان می کنند.

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار
پاسخ : جزیره پرسندگان [ معمای ریاضی ]

1.
فرض می کنیم که یکی از افراد این جزیره را لاقات کنید و او از شما بپرسد:ایا من از نوع B هستم؟
شما چه چیزی استنتاج می کنید؟

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

2.
فرض کنیم او به جای پرسش بالا از شما پرسیده بود که ایا او از نوع A است. در ان صورت چه نتیجه ای می توانستید بگیرید؟

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

3.
خود من زمانی به این جزیره رفتم و یک زوج به اسامی اتان و وایلت راسل را ملاقات کردم. شنیدم که اتان از شخصی پرسید:ایا وایلت و من هر دو از نوع B هستیم؟
می توانید بگویید وایلت از چه نوع است؟

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

4.
روزی با دوبرادر اشنا شدم که اسم کوچک انها ارتور و رابرت بود.
روزی ارتور ار رابرت پرسید: آیا دست کم یکی از ما از نوع B هستیم؟
ارتور و رابرت تز چه نوع هستند؟

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

5.
زمانی دیگر زوجی را ملاقات کردم که نام خانوادگی انها گردن بود. اقای گردن از همسرش پرسید: عزیزم ف ایا ما هر دو از دو نوع متفاوت هستیم؟
چه نتیجه ای می توان گرفت؟

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

6.
پس از آن با يك نفر از مردم به نام خانوادگي زرن اشنا شدم . او از من پرسيد: ايا من از نوعي هستم كه بتوانم بپرسم ایا من از نوع b هستم
ايا مي توان چيزي درباره اين زن استنتاج كرد. يا اين داستان ناممكن است؟

آخرین ویرایش:
lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

7.
پس از ملاقات با مردم متين بالا:دی به ادم بذله گويي برخورد كردم كه پرسيد: ايا من از نوعي هستم كه بتوانيد انچه را اكنون مي پرسم از من بپرسيد؟
ايا مي توان چيزي را در مورد او استنتاج كرد؟

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

8.
با خانواده ديگري اشنا شدم كه نام خانودگي انها كلينك بود. خانم كلينك از شوهرش پرسيد:ايا شما از نوعي هستيد كه بتوانيد از من بپرسيد كه از نوع a هستم يا نه؟
ايا مي توان چيزي در اين مورد استنتاج كرد؟

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

9.
پس از ان با زوجي به نامهاي جان و بتي بلاك اشنا شدم. بتي از جان پرسيد:ايا شما از نوعي هستيد كه بتبوانيد بپرسيد كه ايا دست كم يكي از ما از نوع b است؟

جان و بتي از چه نوعي هستند؟

متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا