مسابقات دانش آموزی دانشگاه شریف

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار
پاسخ : مسابقات دانش آموزی دانشگاه شریف

سوال اول نجوم كه ترسيمي هست و بسيار اسونه فقط بايد نمودار بعد-ميلي رو بلد باشي:|

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

سوال دوم نجوم مربوط به فاصله ميشه چون فاصله ماه به زمين خيلي نزديك تر هست!
براي اثبات رياضي بايد حركت دايره اي رو بلد باشي كه ميشه f=mv^2/r بعد فاصله زمين تا ماه وماه تا خورشيد رو اندازه بگيري و اثبات كني!

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

سوال سوم نجوم عامل هايي كه در سرعت دوران تاثير دارند!
1. نيروي گرانش هر سياره
2.خلا بودن يا نبودن فضاي هر سياره
3. اينو هنوز كامل مطمئن نيستم بايد بيشتر تحقيق كنم:دی
ولي با همون 2 تا عامل بالا ميشه تا حدود زيادي تقريب زد كه سرعت بال زدن كمي كمتر و كي بيشتره:دی

GreaT VampirE

GreaT VampirE

کاربر تالار
کاربر تالار
کاربر فعال

محمد تنهاییی این همه چیزو بلد بوودییییییییییی
راستشو بگوووو:3008:

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

سوال رياضي سال 90:
اگر مراكز شيرني هاي كناري رو به هم وصل كنيم يه مثلث متساوي الاضلاع تشكيل ميشه كه طول هر ضلع اين مثلث 2(n-1)R)) هست( براي n شيريني در هر ضلع حل مي كنم)
خب كافي هست كه ارتفاع اين مثلث رو بعد از كوچك شدن بدست بياريم كه ميشه فاصله مورد نظر
حالا مي مونه بدست اوردن ارتفاع مثلث اگه از قبل بدونين كه اسونه اگرم ندونين الان اثبات مي كنم بدونين:هه
فرض مي گيريم مثلث متساوي الاضلاعي به ضلع a داريم
از قبل ميدونيم كه ارتفاع و ميانه عمود منطف و خلاصه هرچيزي تو مثلث متساوي الاضلاع روي هم قرار دارند و كاملا متقارن هستند در نتيجه پاي ارتفاع مثلث دقيقا وسط قاعده قرار مي گيره
حالا كافيه كه توي مثلثي كه با ارتفاع و نصف قاعده و ضلع كناري ساخته ميشه قضيه فيثاغورث رو بنويسيم تا ارتفاع رو بدست بياريم.(شكل رو رسيدم خونه قرار ميدم!)
در نتيجه ارتفاع بدست مياد و مسئله حل ميشه.
جواب نهايي ميشه 31.1769

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

سوال كامپيوتر سال 90
به سوال هاي رنگ اميزي معروف هست كه چندتا نمونه رو توي تاپيك المپياد كامپيوتر حل كرديم.
اما يه بار ديگه روش هاي حلش رو اينجا مرور مي كنيم:دی
اصولا روش حل خاصي براي اين سوال ها نيست و بايد فقط براي حل ذهن خلاق داشته باشيد.
ولي هميشه ايجاد تقارن در رنگ اميزي مي تونه تاثير داشته باشه.
رنگ اميزي از شكل هاي كوچيك و تعميم اون به شكل هاي بزرگتر.
و مهم ترين نكته رنگ اميزي به كمك گراف هست كه چون ميدونم كسي اينجا گراف نخونده پس اين روش رو نمي تونيد استفاده كنيد و از همون دو روش اول و ذهن خلاق بايد كمك بگيريد.
الان من اين تعداد رو پيدا كردم كه توي هر قسمت اگر 8 تا خونه رو رنگ كنيم مي توينم مسئله رو حل كنيم!
اين روش رو از راه تقارن حل كردم يعني واسه يه قسمت از شكل 8 تا رو پيدا كردم و براي اون قسمت ديگه هم همين 8 تا رو پياده كردم.

ولي اين روش كمترين تعداد نيست!!!!!!!!!!!
چرا؟ چون تقارن هميشه موثر نيست مخصوصا در شكل هايي كه داراي گره هستند! اگر اين بار مبناي كار رو روي گره بذاريم يعني اگر گره و اول رنگ كنيم و بقيه رو بر اساس گره پيش بريم شكل فرق مي كنه كه باعث ميشه تعداد رنگ اميزي ها كمتر بشه.
در نتيجه رنگ اميزي نهايي به اين صورت ميشه

پس در كل اگه ما 15 قسمت رو رنگ كنيم بقيه شكل به صورت يكتا حل مي شوند.

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

سوال دوم رياضي هم زياد سخت نيست كافيه تو همون شكل سه تايي كه داريم يه دايره بالاش رسم كنيم كه از سه دايره ديگه بگذره:دی
حالا اينكه كدوم رو باشه و كدوم زير هم خودتون بدست بياريد:دی
مي تونيد چهار تا كش بر داريد و ازمايش رو انجام بدين:هه

سوال فيزيك و نجوم هم زياد سخت نيست. فكر كنيد بعدا جواب اونها رو هم قرار ميدم:|

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

عکس مربوط به سوال 1 ریاضی همون سوال شیرینی ها:دی
البته با تاخیر:هه

M

maede

کاربر تالار
کاربر تالار

میشه جواب سوالای امسال رو هم بذارین که ما هم بدونیم؟ من خودم نه ولی بعضی از دوستام شرکت کردن و خیلی دوست دارم جوابا رو بدونم.

A.Shadow

A.Shadow

مدیر کل تالار
مدیریت کل تالار

میشه جواب سوالای امسال رو هم بذارین که ما هم بدونیم؟ من خودم نه ولی بعضی از دوستام شرکت کردن و خیلی دوست دارم جوابا رو بدونم.
سلام
در حین انجام مسابقه نمی تونیم جواب سوالا رو قرار بدیم، اما پس از پایان مرحله غیرحضوری جواب ها رو می ذاریم

متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا