ویژه اعصاب و گیم |گیمر ها بخوانند !

M_A_Qolami

M_A_Qolami

-
مدیر ارشد تالار
درود بر تمامی پرشین بکسی های عزیز !

امیدوارم حالتون خوب باشه ؛ امروز با مطالبی جالب خدمت شما اومدیم دوستان !
قطعا براتون موقع بازی کردن پیش اومده که اعصابتون خرد شده که بارز ترینش در بازی های ورزشی مثل فوتبال هست !
خب گیم و اعصاب دو مقوله ای هستند که به هم گره خوردند ، یعنی تاثیر متقابل بر روی هم دارند ، مثلا موقعی که شما براتون مشکلی به وجود اومده و اعصابتون در اون ساعات که تحت تاثیر اون مشکلتون باشید به اصطلاح مریض هست ، خب اگه شما ر اون زمان شروع به پای کردن بازی های رایانه ای کنید قطعا نمیتونید زیبا بازی کنید و حتی کوچک ترین چیز ها میتوانند شما را عصبی کنند و بالعکس ؛ یعنی اگر شما خوب بازی نکنید و مرتکب اشتباهی ر بازی شوید عصبی خواهید شد !

e9833c840b25687ee3c36f6146c0e062.jpg

امروزه بیشتر بازی به سبک های اکشن و ترسناک هستند !
بازی های ترسناک همیشه مخرب ترین بازی ها در مقوله اعصاب و تفکر هستند ! بازی های ترسناکی همانند Dead Space ، Dead Island که از معروفترین این گونه بازی ها هستند واقعا تاثیرات بدی روی مغز ، دستگاه عصبی و فکر گیمر خواهد گذاشت ، البته مورد آخر بیشتر در بین کاربران کم سن و سال به وجود می آید ؛ علاوه بر اینها بیشتر بازی های ترسناک با هیچگونه دینی مطابقت ندارد !!
بازی های شلشاک مانند Dead Space گاها باعث ایست قلبی یا مغزی کاربران میشود !
بنابراین ما هیچگاه بازی کردن بازی های ترسناک رو برای شما توصیه نمیکنیم ، چون هیچگاه به شما آرامش نخواهند داد !

b623f0324f2a9c339083720e39d621f5.jpg

سری بازی های اکشن بازی هایی هستند که بیشتر برای سرگرمی و گذراندن وقت از آنها استفاده میشوند ؛ البته همه بازی ها همین خصلت را دارند و در بازی های اکشن این خصلت واضح تر و برجسته تر دیده میشود . مضر یا مفید بودن این گونه بازی ها به گیمر و یا همان کاربر بستگی دارد ؛ در واقع سن کاربر در این مورد از هر چیز دیگر بیشتر اهمیت دارد ؛ که البته هیچ گون رعایتی در این زمینه صورت نمیگیرد .

f97bad3af1ec81e50a679bafd1df9404.jpg

بازی های فکری و کارتونی از قبیل بازی های مفید هستند ، بازی هایی که میتوانند به کاربر آرامش دهند ! این بازی ها ضرر خاصی برای اعصاب ندارند ؛ بالعکس بازی های ژانر های اکشن به اعصاب آرامش میدهند .
پس توصیه میشود موقعی که عصبی شده اید به جای اینکه سراغ بازی های اکشن بروید به سراغ از این فبیل بازی ها بروید !
اگر این قبیل بازی ها جایگزین بازی های اکشن برای کودکان شوند خیلی از مشکلات فکری و روحی برای کودکان به وجود نمی آید . البته این مسئله میتواند برای کاربران بزرگ سال هم اتفاق بیافتد ، یعنی این گونه بازی های جای بازی های اکشن را بگیرند !

6e100ffd26f46b6c90ea340a280767e7.jpg

مضر یا مفید بودن بازی های سبک ورزشی بیشتر به حالت اعصاب گیمر بستگی دارد ، اگر گیمر عصبی باشد شاید بدترین چیز بازی کردن این گونه سبک هست و کوچک ترین اشتباه در بازی او را بسیار عصبانی میکند ؛ و حالا اگر گیمر عصبی نباشد میتواند بهترین سرگرمی او در طول روز باشد !
اینگونه بازی ها هم هیچ محدودیت سنی ندارند و کودکان هم میتوانند از این بازی ها لذت ببرند !
سبک بازی های ریسینگ ( Racing ) رو هم میتوانیم جزء همین دسته از بازی ها قرار بدیم ؛ زیرا تاثیراتی متناسب با اعصاب شما دارند !

30154e8d4dd5f78f183bceec4bcb47aa.jpg

در مجموع بازی ها تنها و تنها برای لذت بردن ما ساخته میشوند .
پس بهتر است به جای اینکه با بازی کردن بازی هایی که تنها تخزیب اعصاب انسان را مورد خطاب قرار میدهند به بازی کردن بازی هایی که به انسان آرامش میدهند روی بیاوریم ؛ همانند بازی های سبک ورزشی ، استراتژیک ، کارتونی و فکری !
نظر شما در این رابطه چیست ؟!

امیدواریم از این خوندن این مطالب لذت برده باشید ! :wink:

یا حق

Technical

Technical

لاغر تالار
Banned
والا من بیشترین خورد شدن اعصاب رو توی ماینکرفت تجربه کردم :|
اونجایی که می خوای یه الماس بکنی بعد میبینی زیرش لاوا بوده و الماست می افته اون تو :| :دی

M_A_Qolami

M_A_Qolami

-
مدیر ارشد تالار
والا من بیشترین خورد شدن اعصاب رو توی ماینکرفت تجربه کردم :|
اونجایی که می خوای یه الماس بکنی بعد میبینی زیرش لاوا بوده و الماست می افته اون تو :| :دی
:دی
ماینکرفت کجاش اعصاب خوردی داره ؟!
من هر وقت دلم میگیره میپرم تو ماینکرفت !
از اون اتفاق ها هم پیش میاد دیگه :دی

Technical

Technical

لاغر تالار
Banned
:دی
ماینکرفت کجاش اعصاب خوردی داره ؟!
من هر وقت دلم میگیره میپرم تو ماینکرفت !
از اون اتفاق ها هم پیش میاد دیگه :دی
یعنی می خوای بگی وقتی خونت رو ساختی و پره صندوقه پر آیتمه، بعد یهو یه کریپر درست کنارش می ترکه و کلّه دارایت به باد میره هم اعصابت یه کوچولو خرد نمیشه :دی ؟

M_A_Qolami

M_A_Qolami

-
مدیر ارشد تالار
یعنی می خوای بگی وقتی خونت رو ساختی و پره صندوقه پر آیتمه، بعد یهو یه کریپر درست کنارش می ترکه و کلّه دارایت به باد میره هم اعصابت یه کوچولو خرد نمیشه :دی ؟
میدونی ، تا حالا اینقدر قانع نشده بودم :دی
ولی خب اون اعصاب خوردی های خاص خودش رو داره ، بعدشم خیلی محدود هست ، کریپر که همیشه کنار خونت نمیترکه :دی گاهی اوقات اینجوری میشه !
شتری هست که در هر خونه ای میشینه :دی

متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا