بیوگرافی کامل زنده یاد حمیرا

هتل های مشهد

M.Bagheri

مدیر کل تالار
مدیریت کل تالار
عضویت
8 آگوست 2011
ارسال ها
21,430
لایک ها
50,723
#1
حمیرا خواننده
بیوگرافی کامل زنده یاد حمیرا
پروانه امیرافشاری (که با نام هنری حمیرا شناخته می شود) (زاده ۲۶ اسفند ۱۳۲۳، تهران) خواننده ایرانی است.
والدین وی اصالت ابرقویی دارند. از همان کودکی خانه آنها به افتخار افراد بانفوذ حکومتی شاهد مراسمات بزرگ با حضور هنرمندان نامی آن زمان مثل قمرالملوک وزیری, روح انگیز, غلامحسین بنان , ملوک ضرابی و... بود که همین انگیزه اولیه دختر خانواده برای رو آوری به آواز شد. حمیرا به دور از چشم پدر و با تشویق همسر روشن فکر و تازه از آلمان بازگشته پس از آن تحت تعلیم استاد علی تجویدی قرار گرفت. وی دو سال بعد در سن ۲۱ سالگی به یک خواننده تمام عیار تبدیل شد. در همان سن آوازی را در دستگاه سه گاه با آهنگسازی علی تجویدی و شعری از رهی معیری به نام صبرم عطا کن را اجرا کردند که در کتاب ترانه های ماندگار این اثر به ثبت رسیده است.
بیوگرافی کامل زنده یاد حمیرا
وی به علت مخالفت پدر با نام مستعار حمیرا فعالیت حود را آغاز کرد اما پدر وی صدای دختر خود را می شناسد و طلاق دختر خود را از همسرش می گیرد و به مدت یک سال دختر خود در خانه زندانی می کند بعد یک سال یک سفر اروپا برای امیرافشاری پیش می آید ، حمیرا که از حمایت مادر برخوردار بود دومین اثر خود به نام پشیمانم با آهنگسازی استاد تجویدی و ترانه ای از بیژن ترقی در دستگاه همایون اجرا می کند . پدر وی با آگاهی از اثر جدید دختر خود وی را از خانه طرد و از ارث محروم می کند بعد از آن وی مدتی را در خانه پسرعمویش که همسر وی هما میرافشار ترانه سرای معروف بودبه سر برد تا آنکه با استاد پرویز یاحقیازدواج می کند.ایشان مدت شش یا هفت سال همسر آهنگساز به نام ایرانی پرویز یاحقی بودند که در این دوره زناشویی آثار ماندگاری با شعرهایی ار بیژن ترقی و آهنگ های از یاحقی همچون مرانفریبی هدیه عشق بهار نورسیده مراتنها نگداری پنجره ای به باغ گل و... اجرا کرده است.
بیوگرافی کامل زنده یاد حمیرا خواننده

وی بعد از انقلاب دوباره ازدواج کرده وفرزندش هنگامه ثمره ی این ازدواج بود.اوبه مدت چهارماه موردبازجویی درزندان اوین قرارمی گرفت واین بازجویی هاهرروزازساعت دوبعدازظهرتاهشت شب ادامه داشت ودرمدت چهارماه مجبوربه پرداخت ماهیانه مبلغ شصت هزارتومان به رژیم بودوتا اواسط سال شصت خورشیدی در ایران ماند و بعد از گذراندن مزاحمت های فراوان با همسر و دختر دو ساله اش به نام هنگامه از مرز پاکستان از ایران خارج شد و از آنجا به اسپانیا و بعد از آن به کاستاریکا در آمریکای مرکزی رفت وی در کاستاریکا دچار افسردگی شدید شد به صورتی که مدت یک سال تحت درمان روان پزشک بود شوهر وی در این میان همسر و دختر خود را ترک و به آمریکا مهاجرت کرد.حمیرا با کمک همسر پسر عمویش هما میر افشار به ایالتکالیفرنیا مهاجرت و کار هنری خود را از سر گرفت.
بیوگرافی کامل زنده یاد حمیرا

ویکیپدیا
 
آخرین ویرایش:

3tare

کاربر تالار
کاربر تالار
عضویت
24 فبریه 2014
ارسال ها
59
لایک ها
235
#2
حمیرا هنوز زندس اینکه نوشتید زنده یاد حمیرا شکل خوبی به نوشته نمی ده
شبکه آی تی ان اسپانسر کنسرت خداحافظی این بانوی موسیقی ایرانی است و چندی پیش هم اعلام کرد
 

NecromanceR

کاربر تالار
کاربر تالار
کاربر فعال
عضویت
16 جون 2013
ارسال ها
668
لایک ها
6,423
#3
عجیبه ولله چرا دومین پر بازدیدترین ینی ملت 24 دنبال بیوگرافی حمیران ؟ :|