اختصاصی حفظ کردن فرمول های درسی

هتل های مشهد

A.Shadow

مدیر کل تالار
مدیریت کل تالار
عضویت
8 آگوست 2011
ارسال ها
4,593
لایک ها
47,597
#1

تا به این جا به خوبی با تکنیک های حافظه آشنا شدیم و روش های حفظ کردن اعداد و کلمات را با استفاده از تکنیک قصر حافظه (Method of Loci) آموختیم.
در این پست از پرشین بکس روش حفظ کردن فرمول های کتاب درسی با استفاده از تکنیک های حافظه را به شما آموزش می دهیم. با این روش به راحتی خواهید توانست پیچیده ترین فرمول ها را حفظ کرده و به خوبی به خاطر بیاورید.

روش کار بسیار ساده ست.
ما ابتدا برای حروف A تا Z نمادی طراحی می کنیم. این نماد می تواند بر اساس صدا و یا شکل حروف باشد. در زیر تصویری از نمادهای ما را مشاهده می کنید که بر طبق صدا و بعضاً شکل حروف انتخاب شده اند.


توجه کنید که برای تاثیر گذاری بیشتر پیشنهاد می کنم نمادها را خودتان طراحی کنید تا راحت تر در ذهنتان بمانند.
سپس باید برای علائم ریاضی که در فرمول ها استفاده می شوند نمادی طراحی کنید. در شکل زیر تصویر انتخابی ما را برای تعدادی از پرکاربردترین علائم مشاهده می کنید.

حالا به راحتی می توانید فرمول ها را به تصویر تبدیل کرده و در مکان ذهنی خود قرار دهید. برای مثال فرمول ساده ی V=RI را با این روش حفظ می کنیم. طبق جداول بالا، V دره، R آرنولد ( یا آرد) و I آیفون می باشد.
می توانیم تصور کنیم که آرنولد لبه ی دره نشسته و با گوشی آیفون خود بازی می کند. به همین راحتی! البته این مثال بسیار ساده بود اما شما می توانید به کمک خلاقیت خود تصاویری بسیار قوی تر برای فرمول های پیچیده تر استفاده کنید.
 

hosseinlaki

کاربر تالار
کاربر تالار
عضویت
11 October 2017
ارسال ها
1
لایک ها
0
#2
سلام ممنون از پست خوبتون فقط چرا تصاویر نمادها دیده نمیشه؟