حل مشکل فراگیر پریدن و حذف شدن ناگهانی درایور دی وی دی پس از ریست در ویندوز 8

mohsenzelzele

mohsenzelzele

کاربر تالار
کاربر تالار
دانلود درایور دی وی دی رام,حذف شدن درایو dvd,درایور دی وی دی رام,نشناختن سی دی رام در ویندوز 8,نشناختن دی وی دی رایتر,پاک شدن درایو دی وی دی رام,دانلود درایور سی دی رام,دانلود درایور دی وی دی رایتر,حل مشکل ناپدید شدن درایو dvd در ویندوز 8,درایور دی وی دی رایتر​

شاید این مشکل این طور که من دیدم خیلی فراگیر هستش
این موضوع برای خودم پیش اومده بود و به طرز عجیبی رو اعصاب من رفته بود !
که وقتی ریست می کنی ویندوز 8 رو یهو می بینی درایور دی وی دی نیست و حتی تو دیوایس منیجر هم چیزی نیست
خلاصه من خیلی تو سایت ها گشتم علاوه بر این که این مشکل فراگیر بود فهمیدم که هیچ سایتی هم آخرش راه حل درست رو نداده علاوه بر این که به این موضوع زیاد در سایت ها اشاره شده .
من هم رفتم تو فروم آسان دانلود این مشکلو مطرح کردم و مدیر سایت گفت بهم این کارو بکن ببین درست میشه یا نه . وقتی این کارو کردم دیدم برگشت و یک روش بسیار ساده . سریع هست و مشکل خیلی ها رو برطرف می کنه . این طوری بکنید
Command Prompt رو به عنوان Administrator باز کنید. ( My computer رو انتخاب کنید برای باز کردن )
اگه نمی دونید به این سایت مراجعه کنید Elevated Command Prompt - Open in Windows 8
دستور زیر رو در آن تایپ (به فاصله ها دقت کنید) و انتر، سپس سیستم رو ریستارت کنید

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001
به همین سادگی !
فقط اون وسط Controller0 بین تی و آر فاصله نیست نمی دونم چرا وقتی پستو میزنم خود به خود بینش فاصله میوفته
با تشکر از آقا فتاح :دی

آخرین ویرایش توسط مدیر:
Mёy$αM

Mёy$αM

کاربر تالار
کاربر تالار
کاربر فعال
پاسخ : حل مشکل فراگیر پریدن و حذف شدن ناگهانی درایور دی وی دی پس از ریست در ویندوز 8

من نفهمیدم میشه یک واضح بگی

mohsenzelzele

mohsenzelzele

کاربر تالار
کاربر تالار
پاسخ : حل مشکل فراگیر پریدن و حذف شدن ناگهانی درایور دی وی دی پس از ریست در ویندوز 8

واضحه که
ببین دکمه استارت هست موس رو که می بری روش راست کلیک کن admin) Command Prompt ) بزن
بعد که زدی حالا چون درایور دی وی دی تو Computer هست پس باید Computer رو به عنوان Administrator باز کنی ( تو سایت توضیح داده که چه جوری یه فایلو به عنوان Administrator باز کنی )
بعدشم تو اون قسمتی که میاد اون متن رو که مال درایور دی وی دی هست دقیق وارد کن با رعایت فاصله هاش بعد اینترو بزن بعد هم کامپیوترو ریست کن اون وقت درایور دی وی دی دوباره میاد

آخرین ویرایش:
mohsenzelzele

mohsenzelzele

کاربر تالار
کاربر تالار

فقط حواست باشه Command Prompt رو نزنی admin) Command Prompt ) رو بزن

SOAP

SOAP

FC.ESTEGHLAL
مدیر بازنشسته

برای حل این مشکل یه راه خیلی ساده دیگه هم هست کافیه کامپیوتر رو خاموش کنید کیس رو باز کنید و جای کابل sata مربوط به DVD RW روی مادربورد جابه جا کنید حالا دوباره کامپیوتر رو روشن کنید حالا دیگه ویندوز DVD RW رو میشناسه:هه

ع

علی رضا

کاربر تالار
کاربر تالار

سلام من این کار کردم ولی باز بر نگشت اصلا درایو نیومد؟
:o

آخرین ویرایش:
NIKE

NIKE

پکر!؟
مدیر بازنشسته

من که اول همون سی دی ویندوز 8 میذارم داخل کامپیوتر بعد کامپیوترو ریستارت میکنم به همین راحتی درایو میاره

N

nadirihamidreza

کاربر تالار
کاربر تالار
خدا رفتگانتو بیامرزو دستت درد نکنه واقعا تشکر می کنم داداش

mohsenzelzele

mohsenzelzele

کاربر تالار
کاربر تالار
این تشکر از من بود؟ :دی
خواهش می کنم
خب بازم خدا رو شکر یه کار خیر تو عمرمون کردیم!

متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا