ویژه وقتی که سایه ها سقوط میکنند | KillZone ; Shadow Fall

M_A_Qolami

M_A_Qolami

-
مدیر ارشد تالار
درود بر تمامی کاربران پرشین بکسی عزیز !
قبل از هر چیز آغاز سال جدید میلادی را به شما کاربران عزیز تبریک میگویم !
امیدوارم در 11 روز اندی که از شروع رمستان 93 گذشته است لحظات خوشی را سپری کرده باشید !
خب من پس از مدتی به Pc دسترسی پیدا کردم و خواستم خیلی زود مقاله هایی که نوشته بودم رو در اختیار شما دوستان عزیز قرار بدم :)
زیاد به حاشیه ها نپردازیم و سریع بریم سره اصل مطلب یعنی عنوان KillZone Shadow Fall

> KillZone Shadow Fall

2697cf0e1d38a4a5dfdb6cf100a6bf72.jpg

عنوان KillZone Shadow Fall در سال 2013 همراه کنسول نسل هشتمی Ps4 به صورت انحصاری برای این کنسول منتشر شد و توانست تا حدودی انتظارات دارندگان کنسول نسل هشتمی سونی را برآورده کند .
سری Killzone از سری های محبوب انحصاری کنسول سونی است که در سبک شوتر اول شخص یا همان Firs Preson Shooter ، اکشن(Action) است .
KillZone Shadow Fall توسط استدیو Guerrilla Games ساخته و توسط Sony Computer Entertainment هم منتشر شد و به نوعی جلوه هایی از نسل جدید را همراه گرافیکی خارق العاده نشان داد .

داستان

داستان بازی در ادامه KillZone 3 انجام می پذیرد که جزئیات آن را به دلیل خطر لو رفتن داستان برای کسانی که آن را هنوز بازی نکرده اند ولی در آینده آن را تجربه خواهند کرد بیان نمیکنیم ولی به صورت کلی داستان همچنان مربوط به داستان مبارزه بین دو گروه : Helghan ها و ISA هاست !

گیم پلی :

7511245b60e0781cb3c0977779826d6d.jpg

گیم پلی بازی نسبت به نسخه قبلی خود یعنی KillZone 3 تغییر آنچنانی نکرده است اما خب باز هم تغییرات ریزی که در آن به وجود آمده آن را کمی جذاب تر نسبت به نسخه سوم کرده است .
KillZone Shadow Fall از عناوینی بود که از تکنولوژی جدید کنترلر Playstation یعنی Touch Pad استفاده میکرد . همین عاملی برا جذاب تر کردن گیم پلی بازی بود . در واقع شما در بیشتر اوقات از Touch Pad استفاده خواهید کرد .

d5608c0fd2d530cbb336a2dbc5361729.jpg

وقتی شما KillZone Sh.Fall را بازی میکنید هیچگاه احساس یکنواختی نخواهید کرد ، این اشکالی هست که در خیلی از بازی های شوتر اول شخص می بینیم .
قطعا یکی از عامل های جذاب شدن گیم پلی استفاده از سلاح های متنوع است که Killzone خوشبختانه دارای این ویژگیست که دارای سلاح های بسیاریست تا حدی که شما میتوانید هر مرحله را با یک سلاح متفاوت بازی کنید ، یعنی مرحله به مرحله سلاح های جدیدی به بازی اضافه میشود . اما خب باید بگویم وقتی شما در این بازی به یک سلاح عادت کنید میلی به تغییر آن نخواهید داشت !
هوش مصنوعی مناسبی که در دشمنان دیده میشود که بر جذابیت گیم پلی افزوده است همینطور فضا سازی بازی تا حدودی یکنواخت نیست و بازیباز را خسته نمیکند ، نکات مثبت دیگر گیم پلی اشاره کرد رباطی است که همواره همراه شماست و کمک به سززایی در بازی به شما خواهد کرد ، مثلا وقتی شما در بازی کشته میشوید اگر با خود آدرنالین داشته باشید رباط شما را به وسیله ان زنده میکند یا به همراه شما با دشمنانتان میجنگد.
شما همیشه در بازی در حاله مبارزه نیستید و گاها به معما هایی هم در بازی بر خواهید خورد که از جذابیت گیم پلی کم میکند و هیجان و ذوق بازیباز را به کلی از بین میبرد !

گرافیک و طراحی :

37d815df9203ab2eb42099a4313f523d.jpg

انصافا جلوه نسل هشتم را با دیدن اولین صحنه های بازی حس خواهید کرد ! گرافیک این بازی را باید نقطه اوج KillZone Shadow Fall دانست .
گرافیکی بی نقص و فوق العاده که بازیباز را به وجد می آورد ! با دیدن هر بار آن باید آن را تحسین کرد . باید اعتراف کرد که گرافیک این عنوان شروع خوبی برای نسل جدید بود !

image_killzone_shadow_fall-22886-2660_0003.jpg

گرافیک چهره ها و نور پردازی آن عالیست .
به طوری که جزئیات صورت هر فرد واقعا فوق العادست و تا حدودی شما را مُجاب میکند که این یک گرافیک ساده نیست و وقت و زمان فراوانی را میطلبد .
نور پردازی خوب ، فضاسازی خوب و البته خوب کار کردن بر روی عناصر گرافیکی و همه و همه دست به دست هم داده اند تا گرافیک و محیط خار العاده و جذابی را برای بازیباز فراهم ساخته شود .
به نظر میرسد موتور گرافیکی توانسته است خوب از پس نمایش جزئیات بر آید و شما شاهد جزئیات گرافیکی بسیاری در بازی خواهید بود .

کلام آخر

af2577e6f63cd74d7b326f4a2009031a.jpg

در مجموع باید به استدیو سازنده یعنی Guerrilla Games تبریک گفت ! بازی به کلی خوب طراحی شده و عالیست ، البته هیچ بازی بدون نقص نیست اما این نقایص در KillZone Shadow Fall کمتر دیده میشود !
همانطور که میدانید قیمت بازی های کنسول های نسل هشتم با توجه به اینکه هنوز کپی خور نشده اند مقروم به صرفه نیست اما باید گفت :
بازی خوب کار شده است و ارزش آن را دارد که آن را برای Ps4 خود خریداری کنید !

80ded638264686fa827d9734d62ed239.jpg

منتظر مقالات بعدی ما باشید !
یا علی ! :)

آخرین ویرایش:
TaurohtaR

TaurohtaR

The Ranger
مدیر بخش
سلام؛

مقاله عالی ـی بود، خسته نباشی محمد جان :)

فقط یه سوال، شما خودت PS4 داری ؟ راضی هستی ؟ به نظرت الان من اگه بخوام کنسول بخرم ( و اصلاً هم قصد خرید بازی اوریجینال ندارم )، یه PS4 با باندل GTA V یا ... بگیرم، یا اینکه Xbox 360 Slim، که میشه با برنر مکس بازی کپی رو عین اوریجینال بازی کرد، بخرم ؟! مرسی :)

M_A_Qolami

M_A_Qolami

-
مدیر ارشد تالار
سلام؛

مقاله عالی ـی بود، خسته نباشی محمد جان :)

فقط یه سوال، شما خودت PS4 داری ؟ راضی هستی ؟ به نظرت الان من اگه بخوام کنسول بخرم ( و اصلاً هم قصد خرید بازی اوریجینال ندارم )، یه PS4 با باندل GTA V یا ... بگیرم، یا اینکه Xbox 360 Slim، که میشه با برنر مکس بازی کپی رو عین اوریجینال بازی کرد، بخرم ؟! مرسی :)

درود !
مرسی امیر جان !
نه هنوز قسمتمون نشده Ps4 بخریم ، اما یک مدت هردو کنسول یعنی Ps4 و Xbox One در دسترسم بود و با هردوشون کار کردم !
اگه قصد خرید بازی هاشو نداری (!) پس اصن براچی میخوای بخری ؟! باید بگم کنسول های نسل هفتم تنها تا سال آینده ( دیگه نهایتش ) دووم میاره !
نظر من روی کنسول های نسل هشتم گرایش داره در حال حاضر ، در مورد بازی های اورجینال هم باید بگم لازم نیست که حتما یک بازی جدا گانه بخرید بلکه میتونید بازیتون رو برید با یک بازی دیگه عوض کنید و در مقالبلش یه مبلغی رو مثلا 20 هزار تومان رو سر بدید به فروشنده !

TaurohtaR

TaurohtaR

The Ranger
مدیر بخش
درود !
مرسی امیر جان !
نه هنوز قسمتمون نشده Ps4 بخریم ، اما یک مدت هردو کنسول یعنی Ps4 و Xbox One در دسترسم بود و با هردوشون کار کردم !
اگه قصد خرید بازی هاشو نداری (!) پس اصن براچی میخوای بخری ؟! باید بگم کنسول های نسل هفتم تنها تا سال آینده ( دیگه نهایتش ) دووم میاره !
نظر من روی کنسول های نسل هشتم گرایش داره در حال حاضر ، در مورد بازی های اورجینال هم باید بگم لازم نیست که حتما یک بازی جدا گانه بخرید بلکه میتونید بازیتون رو برید با یک بازی دیگه عوض کنید و در مقالبلش یه مبلغی رو مثلا 20 هزار تومان رو سر بدید به فروشنده !

منظورم از اینکه قصد خرید بازی اوریجینال ندارم این بود که، یه بسته ویژه بگیرم که روش یه بازی بزرگ ( GTA V مثلاً ) باشه، بعد بشینم اینو بازی کنم، تا وقتی که هک شه و کپی خور بشه :|

مهم نیست ... سیستم ما اونقدر داغونه که خیلی از بازی هارو انجام ندادم، اون کینکتش هم به همه چی می ارزه :دی، تازه این تابستون هم پی سی جمع می کنمو، تقریباً ایکس باکس نقش یک Movie Player رو اجرا خواهد کرد.

الان چطور ؟

M_A_Qolami

M_A_Qolami

-
مدیر ارشد تالار
منظورم از اینکه قصد خرید بازی اوریجینال ندارم این بود که، یه بسته ویژه بگیرم که روش یه بازی بزرگ ( GTA V مثلاً ) باشه، بعد بشینم اینو بازی کنم، تا وقتی که هک شه و کپی خور بشه :|

مهم نیست ... سیستم ما اونقدر داغونه که خیلی از بازی هارو انجام ندادم، اون کینکتش هم به همه چی می ارزه :دی، تازه این تابستون هم پی سی جمع می کنمو، تقریباً ایکس باکس نقش یک Movie Player رو اجرا خواهد کرد.

الان چطور ؟

من شخصا فکر نمیکنم حالا حالا ها یکی از دو تا کنسول PS4 یا XONE هک و کپی خور بشند !
در مورد سیستم مدیا ایکس باکس 360 باید بگم من فقط با سیستم موزیک پلیر اون زیاد کار کردم ولی با MOVIE PLAYER ـش خیلی کم کار کردم ، در حد اینکه یکی دوتا تریلر باهاش نگاه کردم !
در مجموع در مورد خرید کنسول 50% علاقه ی فرد مهمه ، چون اگه کسی کنسولی بگیره که مورد علاقش نباشه بازی کردن باهاش اصلا بهش نمیچسبه !
50% دیگه هم شامل عنوان ها و سخت افزار و نرم افزار کنسول میشه !

TaurohtaR

TaurohtaR

The Ranger
مدیر بخش
من شخصا فکر نمیکنم حالا حالا ها یکی از دو تا کنسول PS4 یا XONE هک و کپی خور بشند !
در مورد سیستم مدیا ایکس باکس 360 باید بگم من فقط با سیستم موزیک پلیر اون زیاد کار کردم ولی با MOVIE PLAYER ـش خیلی کم کار کردم ، در حد اینکه یکی دوتا تریلر باهاش نگاه کردم !
در مجموع در مورد خرید کنسول 50% علاقه ی فرد مهمه ، چون اگه کسی کنسولی بگیره که مورد علاقش نباشه بازی کردن باهاش اصلا بهش نمیچسبه !
50% دیگه هم شامل عنوان ها و سخت افزار و نرم افزار کنسول میشه !
خب اگه کپی خور نشه که بیخیال ...
الان نظرم رو Xbox 360 Slim 250GB هست، تو کلوب هم فقط Xbox 360 زدمو به دستش عادت دارم، خودشم شیکه و به میز تلوزیون هم میاد :|، اول می خواستم PS3 بگیرم، ولی متوجه شدم که بازی کپی رو فقط آفلاین میشه بازی کرد، ولی تو ایکس باکس اگه دیسک مکس برنر باشه، میشه کپی رو آنلاین هم بازی کرد !

بازم مرسی بابت مشاوره :)

M_A_Qolami

M_A_Qolami

-
مدیر ارشد تالار
خب اگه کپی خور نشه که بیخیال ...
الان نظرم رو Xbox 360 Slim 250GB هست، تو کلوب هم فقط Xbox 360 زدمو به دستش عادت دارم، خودشم شیکه و به میز تلوزیون هم میاد :|، اول می خواستم PS3 بگیرم، ولی متوجه شدم که بازی کپی رو فقط آفلاین میشه بازی کرد، ولی تو ایکس باکس اگه دیسک مکس برنر باشه، میشه کپی رو آنلاین هم بازی کرد !

بازم مرسی بابت مشاوره :)

آره 360 واقعا دسته خوش دستی داره علاوه بر اون مقاوم هم هست ، اون قضیه برنر مکس رو هم من دوباره تایید میکنم :دی
میتونید با بازی برنرمکس آنلاین بازی کنید ، البته با غیر برنرمکس هم میشه آنلاین بازی کرد ولی خطر بن شدن داره .
مثلا سعی کنید بازی هایی که فقط به حالت آنلاین هستند رو فقط برنر مکس بگیرید مثله Titan Fall یا Destiny
اینم باید اضافه کنم که Xbox Live از Playstation Network برای آنلاین بازی کردن بهتره !

متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا