اختصاصی چگونه یک طراح باشیم؟!

Pb.GraphisT

Pb.GraphisT

گرافیست
مدیر ارشد گرافیک
Shot.png

خب با عرض سلام و درود خدمت یکایک دوستان و عزیزان گرامی که وقتشونو گذاشتن برای سرچ تو اینترنت تا فرآیند یک طراح شدن رو پیدا کنن!

خب همین اول کار بگم، اینجا کلاس آموزش نیست
چند وقتیه خیلی ها در صفحات مجازی و خلاصه هر جایی که گیرمون آوردن سوال کردن که آقا چجوری طراح شدی
کلن چجوری ازینا میسازی(!) یه توضیحی بده منم میخوام از فردا مثل شما بسازم!
خواستم یه تاپیکی زده باشم یه صحبتی کرده باشم که یه راهنمایی ای شده باشه به دوستان
چون وقتی فکر میکنم به گذشته میبینم خودم واقعا به همچین راهنمایی یا کمکی نیاز داشتم ولی خب متاسفانه کمک و راهنمایی ای وجود نداشت، یا حداقل اگه منصفانه و منطقی تر بگیم، اگر هم وجود داشت با وجود تمام تلاشی که برای پیدا کردنش کردم ولی ندیدم که باشه :/
خب حالا گذشته ها گذشته غصه نخوریم دیگه اشکاتونو پاک کنید گریه نکنید :دی

خب بریم سر بحث اصلیمون
من بحثم رو به چند قسمت تقسیم میکنم که مورد عنایت همه دوستان در سطوح مختلف قرار گرفته باشه که بتونم به هر قشری یه راهنمایی کوچیکی کرده باشم که از آشفتگی نجاتشون داده باشم حداقل!

خب اول بریم سر وقت اونا!
منظورم همه ی کسانی هست که کلن هیچی نمیدونن، یعنی هدفشونم نمیدوننا، فقط میدونن میخوان یه نرم افزار ویرایش تصویر باز کنن و همینجوری هر چی دلشون خواست درست کنن و عکس خودشونو بذارن زیر برج ایفل کنار 7-8 تا جنس مخالف و کلن حال کنن :دی
اول باید خدمتتون عرض کنم ذهن منحرفتونو درست کنید و قبل از آموزش فتوشاپ یا هر نرم افزار ویرایش تصویر دیگه ای برید وضو بگیرید برید مسجد دو رکعت نماز بخونید و استغفار کنید باشد که به راه راست هدایت شوید :دی

خب از شوخی گذشته، میخوام همین اول کار کل مخاطبان رو به دو دسته ی کلی تقسیم کنم
ویرایش گران تصاویر -> کسایی که میخوان عکس هارو ویرایش کنن، یا مثلا تو آتلیه کار میکنن، یا طبق علاقه شخصیشون مثل همون بالاییا دوست دارن عکسشونو بذارن زیر برج های مختلف(!)، منظورم همون اصطلاح رایج بین کاربران صفحه های مجازیه!
- آقا شما عکس ادیت میکنی؟!
-آقا شما ادیتوری؟!
بعله، کسایی که میخوان ادیتور بشن و عکسای داغونشونو تبدیل به عکسای خیلی خوشکل و جیگر کنن :دی
آقا شما فقط بچسب به فتوشاپ! یعنی هیچ نرم افزار ویرایش تصویر قدرتمند تر از این وجود نداره که پاسخ این نیاز شمارو بده

البته حدس میزنم الان تو دلت بگی باو اینو که خودمم میدونستم باید برم دنبال فتوشاپ! یه چیز بهتر میگفتی که یه شبه ادیتور خارق العاده بشم!
باید بگم بله، کلا اکثر دوستان فکر میکنن همه ی طراح ها باید با فتوشاپ شروع کنن و کلا فیلم ها هم با فتوشاپ درست میکنن!

من بیشتر این حرف رو برای اون دسته از کسایی زدم که دقیقا خواستشون مخالف بالاییه

- یعنی چی داداش؟ منظورتو نمیفهمم!
- اخوی آخر حرفتو بگو حال ندارم!

آقا بعضیا نمیخوان ادیتور باشن، یعنی چی؟ یعنی اینکه میخوان ...
بذارید اینجوری بگم
آقا اینایی که میخوان مهر طراحی کنن، میخوان اسم طراحی کنن، میخوان عکس های وکتور و انتزاعی و خیالی و ازون عکس باحالا(!) طراحی کنن یا میخوان آیکن و آرم و لوگو طراحی کنن
شما بهترین بهترین بهترین نرم افزار Adobe Illustrator هست براتون، اینو بچسبید بهش ولی در کنارش CorelDRAW هم یاد بگیرید که کمک میکنه بهتون چون فضای ساده تری داره و کلا کار باهاش یه جورایی راحت تره ولی خب ایلاستریتور کجا و کرل کجا!

(همینجا یه جمله تو پرانتز اضافه کنم:
همونطور که اول گفتم اینجا آموزش نمیدم، فقط کارهایی که نیاز دارید و درواقع مسیر و هدفتون رو مشخص میکنم تا بدونید چی باید یاد بگیرید)

خب تا اینجا امیدوارم اون چیزی که باید برید سمتش و یاد بگیریدش رو مشخص کرده باشم

حالا یه سری میان میگن آقا اونایی که میخوان تیزر های تبلیغاتی درست کنن، اونایی که میخوان تصاویر متحرک درست کنن، ازینایی که انیمیشنیه خیلی گوگولیه(!)
شما باید برید دنبال Adobe FlashProffessional که واااقعا به نظر من هم از نظر اقتصادی عالیه هم کلا همه نظر دیگه (نظر دیگه ای نبود نمیدونم چرا :دی ولی جدن از همه نظر خوبه :دی)

حالا دوباره یه عده میان میگن (عاقا بسه دیگه چقدر یه عده حرف میزنن :دی)
میان میگن عاقا اینا بچه بازیه، من میخام فیلم درست کنم! میخوام ازین فیلم های هالیوودی هَ؟ دیدی؟ ازونا درست کنم!
ازینایی که پسره اینجا میپره آمریکا فرود میاد، ازونا! یا مثلا یه اژدها میاد یه ساختمونو میبلعه و کلا ازین جینگولک بازیا دوس دارم!

بعله خب شمایی که به ویرایش فیلم و جلوه های ویژه علاقه مند هستید باید برید سراغ نرم افزار فوق العاده ی Adobe AfterEffect که یک برنامه ی کامل و جامعی برای ویرایش فیلم و جلوه های ویژه هست (که البته یجورایی ویژگی های فلش هم داره و خلاصه اگه اینو به صورت حرفه ای یاد بگیرید باید بگم دمتون گرم چون هم خیلی سخته هم ایده پردازی بسیار قوی ای میخواد)

البته نمیخوام نا امیدتون کنما، خواستن توانستن است و مطمئن باشید به خواستتون میرسید "اگه بخوایید"

-----------------------------------------

در آخر صحبت یکم چیز میز و ریزه میزه اضافه کنم، آقایون و خانومایی که با نرم افزار ها ور میرید
آفرین، ور برید که عالیه :دی
کلا ور رفتن با نرم افزار و یادگیری توسط تجربه (که خودمم همینجوری یاد گرفتم) خیلی خوبه و به نظرم از خیلی آموزش ها بهتر و بهتر و بهتر تر تره!
دلیلشم اینه که اگه آموزش های تصویری و اینا ببینید مطمئن باشید خیلی زود از یادتون میره و کلا زیاد فاییده ای ندارن
اما با تجربه و آزمون خطا، هیچوقت نهایت کار رو یادتون نمیره
اما این حرفم به این معنا نیست که به هیچ وجه آموزش های اینترنتی رو نیبینید
قطعا باید ببینید تا ایده پردازیتون جهت بگیره
و اتفاقا خیلی هم باید ببینید!
بعضی تکنیک های ابداعی هستن که خیلی بهتون کمک میکنه
و حتی دیدن فیلم ها باعث میشه یه ایده ای در زمینه تکنیک ها بهتون بده که خودتون تکنیک ابداع کنید
و -> مطمئن باشید خواستن توانستن است
من به این جمله ایمان دارم!
شما وقتی به این جمله پی میبرید که کار های 2-3 سال پیش من رو ببینید!

امیدوارم همه ی آدم ها مطابق استعدادشون، به شغل آیندشون برسن
و امیدوارم همه ی آدم ها استعدادشون رو کشف کنن
و از خدا میخوام که همه به علایقشون برسن، خیلیا هستن که هیچ امکاناتی ندارن ولی استعدادشون از منو شما خیلی بیشتره
امیدوارم روزی برسه که آموزش و تعلیم و یادگیری و رسیدن به علایق و هنرورزی نیازی به پرداخت میلیون ها تومان نداشته باشه

از همراهیتون سپاسگزارم
اگر سوالی، نکته ای، درخواستی، نقطه ی ابهامی، چیزی بود درخدمتم تو همین تاپیک
پرشین بکس - Persianbax

کپی با ذکر منبع بلامانع میباشد
(لطفا کپی کنید! بی منبع هم شده کپی کنید به دست کسایی که میخوان برسه!)

M.Bagheri

M.Bagheri

مدیر کل تالار
مدیریت کل تالار
عالی بود؛)

متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا