جزیره رویاها [ معمای ریاضی ]

• شروع کننده موضوع lighting
  • تاریخ شروع
lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار
پاسخ : جزیره رویاها [ معمای ریاضی ]

8.
اين مسئله مورد جالب توجهي است:يك بار فردي با نام ادوارد عقيده شگفت انگيزي داشت< به اين معني كه او و خواهرش الين هردو شب بين هستند و او به تنهايي شب بين نيست.
آيا اين ممكن است؟او شب بين است يا روز بين؟خوهرش چطور؟ايا در آن لحظه او خواب بوده است يا بيدار؟

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

9. خانواده سلطنتي در اين جزيره شاه ملكه و يك شاهزاده خانم نيز زندگي مي كردند. يك بار شاهزاده خانم عقيده داشت كه پدر و مادرش از دو نوع گوناگونند. دوازده ساعت بعد تغيير حالت داد(يعني اگر خواب بود بيدار شد و اگر بيدار بود خوابيد!) در اين حالت جديد عقيده داشت كه پدرش روزبين و مادرش شب بين است. شاه از چه نوع و ملكه از چه نوعي است؟:دی

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

10. در اين جزيره يك پزشك جادوگر وجود داشت. روزي يكي از ساكنان جزيره به نام ارك با خود فكر مي كرد كه نكند پزشك جادوگر خود من باشم.ضمن تفكر به اين نتيجه رسيد كه اگر او روزبين و بيدار مي بود در ان صورت همان پزشك جادوگر خواهد بود. در همان لحظه يكي ديگر از ساكنان جزيره به نام برك عقيده داشت كه اگر روزبين و بيدار باشد و يا شب بين و خواب. او پزشك جادوگر خواهد بود. واقعيت اين است كه در ان لحظه ارك و برك يا هر دو خواب بوده اند يا هر دو بيدار. همچنين پزشك جادوگر در اين سرزمين يكتا هست! پزشك جادوگر شب بين است يا روز بين؟

lighting

lighting

Light Of GuidancE
کاربر ماندگار

11. يك بار معما زير را درباره جزيره روياها به يكي از دوستانم دادم: يكي از ساكنان در لحظه اي عقيده داشت كه روزبين و بيدار است. او واقعا چگونه بوده؟ دوستم مدتي فكر كرد و پاسخ داد: ظاهرا هنوز اطلاعات كافي براي حل مسئله به من نداده اي. البته او درست مي گفت. از اين رو از من پرسيد: ايا خود تو مي داني شخص مورد گفتگو از چه نوعي بوده و آن لحظه خواب بوده يا بيدار؟ پاسخ دادم: بلي من اين شخص را به خوبي مي شناسم و ميدانم از چه نوعي است و نيز از وضعيت خواب يا بيدار بودن او در آن لحظه اگاهم. دوستم اين بار پرسشي زيركانه كرد: اگر به من مي گفتي كه او روزبين است يا شب بين< ايا در آن صورت اطلاعات من براي تشحصي خواب يا بيدار بودن او كفايت مي كرد؟ به اين پرسش پاسخ درست (بلي يا خير)دادم و دوستم توانست معما را حل كند. شخص مذكور شب بين بوده است يا روز بين و در آن لحظه بيدار بوده است يا خواب؟:هه

متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا