اختصاصی دانلود آهنگ های جدید مرتضی پاشایی (پس از مرگ) / توهین یوسف اباذری استاد دانشگاه به او

raul

raul

کاربر تالار
کاربر تالار
کاربر فعال
این لیست موزیک های مرتضی پاشایی ست که نیمه کاره ماند و پس از درگذشتش پخش شدند برخی از آون ها میکس و مستر درستی ندارند ولی با این حال بسیار شنیدنی هستند. جز بهترین کارهای پاشایی هستند (البته کیفیتشون بد هم نیست)

Morteza Pashaei - Khazoon.mp3

Morteza Pashaei - Abrishame Moohat (128).mp3

Farzad Askari & Morteza Pashaei - Eghma (New version) (128).mp3

Morteza Pashaei & Omid Ameri - Mano To.mp3

Morteza Pashaei & Mohamad Najafi - Saret Ro Barnagardondi (128).mp3

Morteza Pashaei - Mehmoon (128).mp3

جنجال یک سخنرانی؛‌ مرتضی پاشایی،‌ یوسف اباذری و شبکه‌های اجتماعیصحبت‌های یوسف اباذری،‌ جامعه‌شناس و دانشیار دانشگاه تهران درباره «مرتضی پاشایی»، موسیقی او و رفتار مردم در قبال مرگ این خواننده موسیقی پاپ، واکنش‌های وسیعی را در رسانه‌ها به ویژه در فضای مجازی به دنبال داشت. عصر روز سه‌شنبه ۱۸ آذرماه، تالار ابن خلدون دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران شاهد برگزاری نشست «پدیدارشناسی فرهنگی یک مرگ» بود که به بررسی جامعه‌شناختی پدیده درگذشت مرتضی پاشایی اختصاص داشت.

آقای اباذری در نشست یاد شده این پرسش را مطرح کرد که «چه شده که می‌آیند و مسائل واقعی‌ای را که ما با آن روبرو هستیم، از ذهن ما می‌برند؟»
و در ادامه به پدیده مرتضی پاشایی پرداخت و گفت:

«این آقایی که عکسش را اینجا زده‌اند و چراغ‌ها را تاریک کرده‌اند، یک خواننده پاپ بود و پاپ در سیر موسیقی، مبتذل‌ترین نوع موسیقی است .... کسانی می‌گویند موسیقی او را تحلیل نکن، چطور من می‌توانم موسیقی کسی را که مرده است تحلیل نکنم؟ من داده‌ام یک موسیقیدان، فرمت موسیقی او را تحلیل کرده... مبتذل محض است! ما [موسیقی] پاپی داریم که پیچیده است. این ساده‌ترین، مسخره‌ترین و بدترین نوع موسیقی است. سدای فالش، موسیقی مسخره، شعر مسخره‌تر. بنابراین من چطور می‌توانم چنین چیزی را تحلیل نکنم؟»

این جامعه‌شناس سپس گفت: «برای من خیلی جالب است که یک ملتی می‌افتند به ابتذال و در مجلس ترحیم چنین خواننده‌ای شرکت می‌کنند و توی سرشان می‌زنند... و یک نفر در فیس‌بوک می‌نویسد که \"من تا ابد می‌سوزم\"... چرا مردم ایران به این افلاس افتاده‌اند؟ چطور مردم ایران به این فلاکت افتاده‌اند؟ اینجاست که تحلیل بسیار مهم است».

وی سپس مردم را هم به اهانت کشاند و آن ها را «ابله» خواند !

اباذری در پاسخ به اعتراض کسانی که او را متهم به اهانت به خواسته‌های مردم کردند، گفت: «بسیار خوشحالم که دارم توهین می‌کنم. برای اینکه این ملت نشان داده که باید بهش توهین بشود تا برود و بفهمد که شما نمی‌توانید هم به این آقا گوش بدهید، هم به بتهوون گوش بدهید بعد هم تسکین بگیرید و بخوابید».

3b1283b19f5984d6cfed8d30a31088e6.jpg

گلچینی از سخنان اباذری (نزدیک به 8 دقیقه)
سخنرانی کامل اباذری (نزدیک به 26 دقیقه)
(پیشنهاد می کنم هر دو فایل را دنلود کنید زیرا آن فایل 8 دقیقه ای هم حاوی تحلیل جالبی از دکتر خلجی بر سخنان اباذری است)

TaurohtaR

TaurohtaR

The Ranger
مدیر بخش
من خودم زیاد شناخت نداشتم رو مرتضی پاشایی ، هنوزم که هنوزه صداشو نشنیدم، این جناب هم کارشون ناپسند بود ...

ولی تو شبکه های اجتماعی من خودم دیدم که داستان این توهین هایی که به مرتضی پاشایی میشه چیه ... !

دیدم که روز اول همه احترام داشتن و روز سوم یکی از دوستامون گفت که خب حالا دیگه گذشته ول کنید، گذشت و گذشت این ملّت ول نکردن و بازم ادامه دادند به مسخره بازی، اینبار با احترام کمتری گفت که ول کنید، دفعه بعدی یکم بی ادبی و کم کم دیگه اعصاب خرد شد و هرکی دم از مرتضی پاشایی میزد رو Unfriend می کرد به اصطلاح، بعدشم که به خود مرتضی پاشایی توهین کرد ...

عصبانیت یه چیزیه که باعث این حرکتا میشه، شورشو در میارن طرف عصبانی میشه کنترلشو از دست میده حرفای ناروا می زنه.

3

3tare

کاربر تالار
کاربر تالار
ولی من با حرفش کاملا موافقم
به عنوان یک جامعه شناس یک واقعیت را ببان کرده
چرا باید در بین این همه هنر مندی که در این مدت در گذشتند این جامعه شناس فقط این خوانند رو تحلیل کنه؟
مگر سیمین بهبهانی نبود؟
من به شخصی کسی بودم که پس از مرگ تازه ایشون رو شناختم برای مراسم ترحیمش خواننده های از جمله شجریان و سایر دوستانی که سنتی اجرا کرذه اننذ را با چشم خودم در این مراسم دیدم بچرا این تحلیل گر اون مراسم رو تحلیل نکرده است؟
من به هیچ وجه از اینکه یک طرفه به قاضی برویم راضی نیستم ولی من همین جا از این شخص تشکر می کنم حتی اگه توهین شده
چرا؟
چون به کسایی توهین شده که بابت خاک سپاری یک مومن به دنبال جنازه اش نرفتند صرفا رفتند تا بخندد تا با دوست پسرشون و بعضا با دوست دخترشون ادعا کنند که ماهم طرفدارش بودیم تا فقط به یک اتفاقی که دیر یا زود همه گرفتارش می شویم را دامن بزنند
من موسیقی شناس نبودم و نیستم
شاید اشتباه کرده ولی مرتضی پاشایی و سایر خوانند های این چنینی رو به هیچ عنوان خواننده نمی دانم
چرا که با وجود این افراد خیلی از افرادی که استحقاق خواننده شدن و خواننده بودن را دارند نادیده گرفته می شوند و همین می شود که می گوییند تا چند سال آینده خوانند نشدن خیلی سخت است و من به شخصه تقصیر را گردن برنامه هایی مثل آکادمی موسیقی گوگوش می دانم و یا پرشین تلنت شو
چرا که در چنین برنامه هایی به همه کس اجازه داده می شود که خواننده شود و یا دست کم به خودش این اجازه را بدهد که با صدایی افتضاح و فاش آهنگ بزرگانی مثل هایده و مهستی و...... سایر خوانند هایی که دیگر تکرار نمی شوند را باز خوانیی کنند و بگویند ما هم خوانند ایم
بیایید یک بار هم که شده در برابر حق جبه نگیریم

Real Feeling

Real Feeling

پسر دایی
کاربر فعال
چرا باید در بین این همه هنر مندی که در این مدت در گذشتند این جامعه شناس فقط این خوانند رو تحلیل کنه؟
مگر سیمین بهبهانی نبود؟
من به شخصی کسی بودم که پس از مرگ تازه ایشون رو شناختم برای مراسم ترحیمش خواننده های از جمله شجریان و سایر دوستانی که سنتی اجرا کرذه اننذ را با چشم خودم در این مراسم دیدم بچرا این تحلیل گر اون مراسم رو تحلیل نکرده است؟
من به هیچ وجه از اینکه یک طرفه به قاضی برویم راضی نیستم ولی من همین جا از این شخص تشکر می کنم حتی اگه توهین شده
چرا؟
چون به کسایی توهین شده که بابت خاک سپاری یک مومن به دنبال جنازه اش نرفتند صرفا رفتند تا بخندد تا با دوست پسرشون و بعضا با دوست دخترشون ادعا کنند که ماهم طرفدارش بودیم تا فقط به یک اتفاقی که دیر یا زود همه گرفتارش می شویم را دامن بزنند
شاید اشتباه کرده ولی مرتضی پاشایی و سایر خوانند های این چنینی رو به هیچ عنوان خواننده نمی دانم
چرا که با وجود این افراد خیلی از افرادی که استحقاق خواننده شدن و خواننده بودن را دارند نادیده گرفته می شوند و همین می شود که می گوییند تا چند سال آینده خوانند نشدن خیلی سخت است و من به شخصه تقصیر را گردن برنامه هایی مثل آکادمی موسیقی گوگوش می دانم و یا پرشین تلنت شو
چرا که در چنین برنامه هایی به همه کس اجازه داده می شود که خواننده شود و یا دست کم به خودش این اجازه را بدهد که با صدایی افتضاح و فاش آهنگ بزرگانی مثل هایده و مهستی و...... سایر خوانند هایی که دیگر تکرار نمی شوند را باز خوانیی کنند و بگویند ما هم خوانند ایم

نظرهرکسی محترمه ولی ایشون درجایگاهی نبودن که بخوان درمورد مرتضی پاشایی صحبتی بکنن ضمنن محبوبیت بعضی آدما به خاطر صدا یاشهرت نیست به خاطره خاطره سازی وتینت پاک اون آدمه که متاسفانه این آقای به ظاهر روانشناس ازاین تینت پاک هیچ بویی نبردن خودشون با حرفاشون اینو ثابت کردن:)

TaurohtaR

TaurohtaR

The Ranger
مدیر بخش
مگر سیمین بهبهانی نبود؟
چرا؟

درود؛

درسته، منم به اینکه اکثر اونایی که تو مراسم عزاداری شرکت کردن "سیاهی لشکر" بودن، و هیچ هدفی نداشتن، عقیده دارم، ولی بازهم، حتی اگه شخص واقعاً آدم خرابی باشه، توهین کردن به کسی که فوت کرده، کار خوبی نیست ...

TaurohtaR

TaurohtaR

The Ranger
مدیر بخش
نظرهرکسی محترمه ولی ایشون درجایگاهی نبودن که بخوان درمورد مرتضی پاشایی صحبتی بکنن ضمنن محبوبیت بعضی آدما به خاطر صدا یاشهرت نیست به خاطره خاطره سازی وتینت پاک اون آدمه که متاسفانه این آقای به ظاهر روانشناس ازاین تینت پاک هیچ بویی نبردن خودشون با حرفاشون اینو ثابت کردن:)

سلام؛

تو اولین پست در رابطه با حرفای این آقا گفتم یه چیزایی، من خودمم کم مونده بود دهنم باز شه نسبت به مرتضی پاشایی، تو همین انجمن هم داشتیم که خداروشکر ترک شد!
از نیت پاک هم کسی خبر نداره، هرکسی که مریضی داره قرار نیست که معصوم باشه :)

Real Feeling

Real Feeling

پسر دایی
کاربر فعال
سلام؛

تو اولین پست در رابطه با حرفای این آقا گفتم یه چیزایی، من خودمم کم مونده بود دهنم باز شه نسبت به مرتضی پاشایی، تو همین انجمن هم داشتیم که خداروشکر ترک شد!
از نیت پاک هم کسی خبر نداره، هرکسی که مریضی داره قرار نیست که معصوم باشه :)
امیر دادا مردم خبردارن مردم بهتر ازخواص آدما رومیشناسن

raul

raul

کاربر تالار
کاربر تالار
کاربر فعال
این آقا تتلوی صنف استاد ها بود!!
نقد با توهین فرق می کنه .......... نباید مردم را ابله می خوند.
در این که موسیقی پاپ کنونی کشورمون در حد شعرهای عمو پورنگ و خاله بازیه شکی نیست
ولی چجوریه که این آدم در برابر این همه بی عدالتی و ستمی که در جامعه میشه دم نمی زنه و تنها به جهت یک مراسم خاکسپاری و واکنش مردم رگش می زنه بیرون!!!

mohsenzelzele

mohsenzelzele

کاربر تالار
کاربر تالار
سلام بر شما دوست عزیز
خط آخری که نوشتید یک مغالطه ای بیش نبود
چه ربطی داره آخه مگه همه باید نسبت به همه ی مسائل جامعه موضع بگیرن ایشون تخصصش جامعه شناسی بوده و این موضوع حیطه ی کاریش بوده پس نسبت به اون اعتراض کرده والسلام
بعدشم شما مگه میدونین که حالا این فرد نسبت به ، به قول خودتون این همه بی عدالتی دم نمی زنه و سکوت کرده؟ پس اینم خودش یه تهمت بود. علاوه بر این در موضوعات دیگری که تو جامعه بی عدالتی میشه اظهار نظر ایشون اهمیت خاصی نداره و اظهار نظر ایشون توی حیطه ی کاری خودش مهمه

متن زیبا برای فرزند پسر - متن زیبا برای فرزند دختر - متن ادبی درباره برادر - کابل شارژر سامسونگ- خرید قاب گوشی- جواب آمیرزا- اسکرین شات سامسونگ - فلش کردن گوشی - اروس دیجیتال - قاب گوشی A54 - قاب گوشی s23 ultra -
بالا